Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Jak urzad bedzie chcial to moze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
trol napisał:
Ale mnie chodzi o polski Urzad Skarbowy.Czy Norwegia może przysłać informacje o zarobkach za 2012 r Oczywiście, że może, przecież opisałem to w prosty i
nieskomplikowany sposób w moim poście.
Wystarczy, że zażądasz to w swoim piśmie do skatte.
W piśmie które już otrzymałaś jest na górze numer sprawy na który zawsze trzeba się powoływać, to naprawdę przyspiesza odpowiedź urzędu.
Ja proponuję byś w tym piśmie, zażądała przesłania jeszcze raz, pełnego zestawienia zarobków od samego początku jak tylko pierwszy raz zaczęłaś legalnie pracować w Norwegi do ostatniego rocznego rozliczenia jakie było wystawione na twoje podatkowe konto w Norwegi.
Jako uzasadnienie,/ które to zawsze trzeba napisać / zaznacz iż zagubiłaś poprzednie papierowe dokumenty.
Dobrze by było, gdybyś podała w tym piśmie, swoją elektroniczną skrzynkę pocztową i poprosiła Skatt o przesłanie tych dokumentów drogą elektroniczną a nie zwykłą pocztą.
Moim zdaniem o ile masz jeszcze taką możliwość, to całą korespondencję z skatt prowadzić przez ich internetową stronę. > www.skatteetaten.no/no/Person/Selvangive...wrfotqBoCpqgQAvD_BwE <.
Lub każdą inną, a zwłaszcza tą, wskazaną przez sam urząd w tym piśmie które już od skatt otrzymałaś.

Skatteetaten - Se, endre eller levere skattemeldingen www.skatteetaten.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
3sort napisał:
Jak urzad bedzie chcial to moze
Bzdurą jest to co napisałeś.
Każdy urząd państwowy, ma obowiązek przesłać ogólnie dostępne dokumenty osobie zainteresowanej o ile taka osoba, posiada takie uprawnienia i wystąpi z taką prośbą na piśmie do danego urzędu.
W dzisiejszych czasach w norwegi, cała korespondencja między urzędem a petentem, odbywa się drogą elektroniczną.
I tyle w tym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Aha .................czyli mam zrozumiec, ze jak polski urzad bedzie chcial od norweskiego to to jest bzdura?
Dla ulatwienia dodam, ze o to bylo pytanie. I nie krzycz, prosze!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
morss. napisał:
3sort napisał:
Jak urzad bedzie chcial to moze
Bzdurą jest to co napisałeś.
Każdy urząd państwowy, ma obowiązek przesłać ogólnie dostępne dokumenty osobie zainteresowanej o ile taka osoba, posiada takie uprawnienia i wystąpi z taką prośbą na piśmie do danego urzędu.
W dzisiejszych czasach w norwegi, cała korespondencja między urzędem a petentem, odbywa się drogą elektroniczną.
I tyle w tym temacie.

To jakim cudem skatte przysyla mi wersje el. Na Altinn i papierowa rowniez???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Czy ty naprawde nic nie rozumiesz z tego co czytasz?
Przeczytaj jeszcze raz pytanie na ktore odpowiedzialem,
Potem przeczytaj odpowiedz,
Potem swoj komentarz,
Potem moj komentarz.........................
A na koniec wlacz komorki (niekomorke)......
i dedukuj!
Jesli urzad skarbowy polski bedzie chcial znac zarobki tej Pani z 2012 .......... to skatteetaten og dostarczy.
Proste?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
SailorMoon
(SailorMoon)
Wiking
morss. napisał:
trol napisał:
Ale mnie chodzi o polski Urzad Skarbowy.Czy Norwegia może przysłać informacje o zarobkach za 2012 r Oczywiście, że może, przecież opisałem to w prosty i
nieskomplikowany sposób w moim poście.
Wystarczy, że zażądasz to w swoim piśmie do skatte.
W piśmie które już otrzymałaś jest na górze numer sprawy na który zawsze trzeba się www.mojanorwegia.pl/forum/cytuj.html?replyto=445735powoływać, to naprawdę przyspiesza odpowiedź urzędu.
Ja proponuję byś w tym piśmie, zażądała przesłania jeszcze raz, pełnego zestawienia zarobków od samego początku jak tylko pierwszy raz zaczęłaś legalnie pracować w Norwegi do ostatniego rocznego rozliczenia jakie było wystawione na twoje podatkowe konto w Norwegi.
Jako uzasadnienie,/ które to zawsze trzeba napisać / zaznacz iż zagubiłaś poprzednie papierowe dokumenty.
Dobrze by było, gdybyś podała w tym piśmie, swoją elektroniczną skrzynkę pocztową i poprosiła Skatt o przesłanie tych dokumentów drogą elektroniczną a nie zwykłą pocztą.
Moim zdaniem o ile masz jeszcze taką możliwość, to całą korespondencję z skatt prowadzić przez ich internetową stronę. > www.skatteetaten.no/no/Person/Selvangive...wrfotqBoCpqgQAvD_BwE <.
Lub każdą inną, a zwłaszcza tą, wskazaną przez sam urząd w tym piśmie które już od skatt otrzymałaś.


nowu piszesz bzdury kretynie
ona nie nie potrzebuje zaswiadczenie bo takie ma
ona sie boi ze skat przesle do Urzedu skarbowego jej przychody i bedzie musiala placic podatek i odsetki za 6 lat
Zobowiązania podatkowe przedawniają się bowiem po upływie 5 lat i to od końca roku, w którym deklaracja jest składana. W praktyce zatem okres ten wynosi nawet 7 lat ponieważ 5-letni okres liczony jest nie od końca roku podatkowego, którego dotyczy składane zeznanie, lecz od końca roku podatkowego, w którym podatnik zobowiązany był zapłacić podatek, w praktyce oznacza rok, w którym podatnik rozliczył się z fiskusem

a decyzja po kontroli przedawnia sie po upływie 5 lat, gdy podatnik nie złożył deklaracji w terminie lub nie ujawnił w niej części swoich dochodów, wskutek czego urząd skarbowy wydał decyzję ustalającą wysokość zatajonych zarobków oraz kwotę podatku do zapłaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
napisał:To jakim cudem skatte przysyla mi wersje el. Na Altinn i papierowa rowniez???
Takim cudem iż w odpowiedniej zakładce nie zaznaczyłeś iż chcesz otrzymywać pocztę tylko w formie elektronicznej i tyle.
Obecnie jest okres przejściowy w wysyłaniu poczty i urzędy przesyłają pocztę w dwóch formach,
o ile wcześniej się tego nie zaznaczy.
Ponadto, jak wiadomo powszechnie, w całej Norwegi nie wszędzie dochodzi sygnał internetowy i w tych regionach, poczta jeszcze długo będzie wysyłana w formie papierowej w obie strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
morss. napisał:
napisał:To jakim cudem skatte przysyla mi wersje el. Na Altinn i papierowa rowniez???
Takim cudem iż w odpowiedniej zakładce nie zaznaczyłeś iż chcesz otrzymywać pocztę tylko w formie elektronicznej i tyle.
Obecnie jest okres przejściowy w wysyłaniu poczty i urzędy przesyłają pocztę w dwóch formach,
o ile wcześniej się tego nie zaznaczy.
Ponadto, jak wiadomo powszechnie, w całej Norwegi nie wszędzie dochodzi sygnał internetowy i w tych regionach, poczta jeszcze długo będzie wysyłana w formie papierowej w obie strony.

Ty dalej swoje... Chodzenie po bagnach wciaga. To po kiego grzyba piszesz, ze w dzisiejszych czasach korespondencja odbywa sie TYLKO I WYLACZNIE DROGA ELEKTRONICZNA? Owszem gdybym chcial tobym zaznaczyl. Ale nie zrobilem tego. I dopoki nie zrobie to mam prawo miec papier. Nowo zarejestrowani na d numerze nie maja tokenow i nie moga sie zalogowac na altinn na pinkodach i co maja zrobic, zeby wiedziec co im w skatte piszczy? Chodzic tam co 2 dni i pytac, czy jakas korespondencja na altinn nie przuszøa? Faktury za swietlice dla dzieci tez mam na papierze. Po raz setny ci powtarzam chyba, ze noe kazdy ma tak jak ty. I Twoj pseudoelokwentny jezyk tego nie zmieni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

()
Stały Bywalec
napisał:
Nowo zarejestrowani na d numerze nie maja tokenow i nie moga sie zalogowac na altinn na pinkodach i co maja zrobic, zeby wiedziec co im w skatte piszczy?

Bzdura.
Każdy kto posiada -D- numer i ma aktualne konto w banku może mieć również i token.
Wątpię by coś się zmieniło od stycznia 2017 r. a już w szczególności, od tego 2018 stycznia.
Jako dobitny przykład tego co piszę, jest osoba która już tu zamieściła taką informację.
Natomiast jak ktoś nie ma dostępu do tokena, a ma nadany -D- numer, to może bez problemu zarejestrować się w systemie Altinn, wystarczy jak dokładnie wypełni polecenia na tej stronie i dostanie smsem lub na pocztę elektroniczną, odpowiednie kody do logowania.
Wiem, zaraz napiszesz, co ma zrobić osoba która nie posiada internetu lub zasięgu i tak dalej.
Ja osobiście proponuję by w tym przypadku, skontaktowała się właśnie z tobą, wszak ty wiesz najlepiej jak to się robi.
Wszak reszta to niedouki i leszcze w każdym temacie na tym forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok