Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podatki - Norwegia

4 Posty
Ewa Witek
(trol)
Wiking
Witam.Skatte przysłał do PL.moje dochody za 2015rczy za wcześniejsze lata.moze również przysłać?Bo niestety muszę dopłacać naszemu US.podatek a najgorsze jest to że oni biorą pod uwagę norweskie brutto i nie odliczania zapłaconego podatku w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Danuta Witek napisał:
Witam.Skatte przysłał do PL.moje dochody za 2015rczy za wcześniejsze lata.moze również przysłać?Bo niestety muszę dopłacać naszemu US.podatek a najgorsze jest to że oni biorą pod uwagę norweskie brutto i nie odliczania zapłaconego podatku w Norwegii
Jeżeli wystąpisz z taką prośbą na piśmie to dostaniesz to czego żądasz.
Natomiast co do dopłat w Polskiej skarbówce, to niema się czemu dziwić.
Jeżeli w danym roku rozliczeniowym wróciłaś do kraju i podjęłaś zaraz pracę, to obowiązuje ciebie rozliczenie tak w Norwegi jak i w Polsce.
Natomiast to, że PUS czegoś nie uwzględnił, to tylko i wyłącznie twoja wina, ponieważ nie wypełniłaś dokładnie, odpowiednich formularzy podatkowych, które dotyczą osób pracujących w danym roku podatkowym w kilku różnych państwach.

Dla przypomnienia, Norwegia nie należy do UE, a jedynie jest państwem stowarzyszonym i to nie we wszystkich sprawach ekonomicznych czy skarbowych lub politycznych.
Zawsze możesz się odwołać od postanowienia PUS o ile zachowasz rygorystyczne okresy odwoławcze, oraz tym razem wypełnisz BARDZO DOKŁADNIE wszystkie rubryki w odpowiednich formularzach.

Z tego co jeszcze pamiętam, to parę lat temu, gdy ja miałem podobny problem / praca w dwóch państwach/.
Rozliczenie w polskiej skarbówce wymagało wypełnienia 3 lub czterech formularzy i to kilku stronicowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -18  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
SailorMoon
(SailorMoon)
Wiking
morss. napisał:
Danuta Witek napisał:
Witam.Skatte przysłał do PL.moje dochody za 2015rczy za wcześniejsze lata.moze również przysłać?Bo niestety muszę dopłacać naszemu US.podatek a najgorsze jest to że oni biorą pod uwagę norweskie brutto i nie odliczania zapłaconego podatku w Norwegii
Jeżeli wystąpisz z taką prośbą na piśmie to dostaniesz to czego żądasz.
Natomiast co do dopłat w Polskiej skarbówce, to niema się czemu dziwić.
Jeżeli w danym roku rozliczeniowym wróciłaś do kraju i podjęłaś zaraz pracę, to obowiązuje www.mojanorwegia.pl/forum/cytuj.html?replyto=445670ciebie rozliczenie tak w Norwegi jak i w Polsce.
Natomiast to, że PUS czegoś nie uwzględnił, to tylko i wyłącznie twoja wina, ponieważ nie wypełniłaś dokładnie, odpowiednich formularzy podatkowych, które dotyczą osób pracujących w danym roku podatkowym w kilku różnych państwach.
Dla przypomnienia, Norwegia nie należy do UE, a jedynie jest państwem stowarzyszonym i to nie we wszystkich sprawach ekonomicznych czy skarbowych lub politycznych.
Zawsze możesz się odwołać od postanowienia PUS o ile zachowasz rygorystyczne okresy odwoławcze, oraz tym razem wypełnisz BARDZO DOKŁADNIE wszystkie rubryki w odpowiednich formularzach.
Z tego co jeszcze pamiętam, to parę lat temu, gdy ja miałem podobny problem / praca w dwóch państwach/.
Rozliczenie w polskiej skarbówce wymagało wypełnienia 3 lub czterech formularzy i to kilku stronicowych.


przeciez ty nie masz pojecia o czym piszesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Ewa Witek
(trol)
Wiking
dokładnie wiem co pisze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
SailorMoon napisał:przeciez ty nie masz pojecia o czym piszesz
Skoro tak twierdzisz i pewnie być może masz i racje,
to dlaczego sam nie wypunktujesz mojej niewiedzy,
wpisując poprawne dane.

Przecież osobie która napisała/ założyła ten temat z bardzo ważnym pytaniem,
nie chodzi wcale o słowne przepychanki.
Ona oczekuje poprawnej informacji!.
Ty natomiast zamiast poprawnie pomóc,
tylko szczekasz jak kundel z za płotu, myśląc iż ten płot ciebie ochroni.

Wstyd polaczku, korzystający na dodatek z programu który oszukuje IP twojego komputera.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -17  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
SailorMoon
(SailorMoon)
Wiking
morss. napisał:
SailorMoon napisał:przeciez ty nie masz pojecia o czym piszesz
Skoro tak twierdzisz i pewnie być może masz i racje,
to dlaczego sam nie wypunktujesz mojej niewiedzy,
wpisując poprawne dane.

Przecież osobie która napisała/ założyła ten temat z bardzo ważnym pytaniem,
nie chodzi wcale o słowne przepychanki.
Ona oczekuje poprawnej informacji!.
Ty natomiast zamiast poprawnie pomóc,
tylko szczekasz jak kundel z za płotu, myśląc iż ten płot ciebie ochroni.

Wstyd polaczku, korzystający na dodatek z programu który oszukuje IP twojego komputera.


nie strasz nie strasz bo sie z****

TY NAWET NIE BYLES W LOGICZNEJ OKOLICY ODPOWIEDZI
lejesz wode jak zwykle

pytanie za ktory rok ma do zaplaty podatek ?
jakie pity wypelnila PIT 18,PIT36, PIT 37, PIT-0,PIT-ZG, VZM ,ZAP-3?
z jakiej metody skorzystala ?
nieograniczony obowiązek podatkowy ?
metody zwolnienia z progresją ?
metody proporcjonalnego odliczenia ?
metody wyłączenia („bez progresji" ?

ordynacja podatkowa zmienia sie 59 razy w roku
to nie jest sprawa do rozwiazania na forum
niech skorzysta z uslug doradcy podatkowego ,jak jej nie stac to pod urzedem podatkowym w samochodzie za 45zl wypelnia jej w 30 sekund PIT 18
albo samemu poczytac polską ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych

a co do odpowiedzi to tak ,skatteetaten moze przeslac informacje o przychodach uzyskanych w N

Danuta Witek napisał:
Witam.Skatte przysłał do PL.moje dochody za 2015rczy za wcześniejsze lata.moze również przysłać?Bo niestety muszę dopłacać naszemu US.podatek a najgorsze jest to że oni biorą pod uwagę norweskie brutto i nie odliczania zapłaconego podatku w Norwegii
Jeżeli wystąpisz z taką prośbą na piśmie to dostaniesz to czego żądasz.
gdzie tu widzisz prośbą ?
Jeżeli w danym roku rozliczeniowym wróciłaś do kraju i podjęłaś zaraz pracę, to obowiązuje ciebie rozliczenie tak w Norwegi jak i w Polsce.
bzdura ,mozna mieszkac caly rok w N i placic podatek w PL
mozna nie placic podatku w N i w PL tez nie zaplacic
mozliwosci jest wiele


Natomiast to, że PUS czegoś nie uwzględnił, to tylko i wyłącznie twoja wina, ponieważ nie wypełniłaś dokładnie, odpowiednich formularzy podatkowych, które dotyczą osób pracujących w danym roku podatkowym w kilku różnych państwach.
bzdura w PL tez gina dokumenty
Dla przypomnienia, Norwegia nie należy do UE, a jedynie jest państwem stowarzyszonym i to nie we wszystkich sprawach ekonomicznych czy skarbowych lub politycznych.
bzdura UE i Szengen nie ma nic do konwencja między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Norwegii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu oraz Protokół do tej Konwencji, podpisane w Warszawie dnia 9 września 2009 r.

Zawsze możesz się odwołać od postanowienia PUS o ile zachowasz rygorystyczne okresy odwoławcze, oraz tym razem wypełnisz BARDZO DOKŁADNIE wszystkie rubryki w odpowiednich formularzach.
bzdura ,w PL nie ma odwolan moze tylko zlozyc korekte zeznania podatkowego
Korekty dokonywać należy aż do zakończenia okresu przedawnienia, zatem z reguły powinno się ją dokonywać przez 5 lat licząc od końca roku, w którym składana jest deklaracja.


Z tego co jeszcze pamiętam, to parę lat temu, gdy ja miałem podobny problem / praca w dwóch państwach/.
Rozliczenie w polskiej skarbówce wymagało wypełnienia 3 lub czterech formularzy i to kilku stronicowych.
ale nazwy tych formularzy nie pamietasz ! a moze kolor pamietasz
max PIT to sa 4 strony z czego pierwsza to zawsze sa dane ososbowe


PS TYLKO TERAZ NIE USUN KONTA ZE WSTYDU NIEUDACZNIKU
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Ewa Witek
(trol)
Wiking
Ludzie ja wypełniłam PIT 36 oraz PIT Z/G i tu niepotrzebuje żadnego doradcy jak ktoś mi zarzuca czy mnie stać na niego czy nie.Z całą pewnością są zrobione poprawnie.Interesuje mnie tylko jaki okres przedawnienia obowiązuje w Norwegii bo przysłali do PL zarobki za 2015 r ,więc pytam :czy za wcześniejsze lata też mogą jeszcze przysłać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Danuta Witek napisał:
Interesuje mnie tylko jaki okres przedawnienia obowiązuje w Norwegii
Ogolnie 3 lata, ale bardzo prosto moze byc on przedluzony do 10-ciu (poprzez wypelnienie druku). Chociaz slyszalam o wypadkach, gdze ludzie byli scigani z powodu niezaplaconego podatku sprzd 20-tu lat, ale to chyba tylko "urban legend".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Elise napisał:
Danuta Witek napisał:
Interesuje mnie tylko jaki okres przedawnienia obowiązuje w Norwegii
Ogolnie 3 lata, ale bardzo prosto moze byc on przedluzony do 10-ciu (poprzez wypelnienie druku). Chociaz slyszalam o wypadkach, gdze ludzie byli scigani z powodu niezaplaconego podatku sprzd 20-tu lat, ale to chyba tylko \"urban legend\".

Ja majac dzialalnosc w Pl i pracujac jako podwykonawca w Norge ppnizej 183 dni zaplacilem podatek w Pl, a i tak skatte mnie scigalo i po 6 latach powrociwszy do Norwegii musialem zaplacic podatek rowniez tutaj. Urzednik powiedzial mi, ze przekroczylem 3 tygodniowy okres na odpowiedz, na wyslane przez nich pismo.wiec 10 lat przedawnienia jak najbardziej obowiazuje. Juz skatte o to zadba. Dodam, ze w Pl bylem na ryczalcie 9% i nie musialem wiec wykazywac kosztow. Tu w Norwegii dlugo trwalo, zeby im to udokumentowac. Raz sie spoznilem kilka dni i po ptakach...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Ewa Witek
(trol)
Wiking
Ale mnie chodzi o polski Urzad Skarbowy.Czy Norwegia może przysłać informacje o zarobkach za 2012 r
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok