Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Sa!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
3sort napisał:
Sa!
Så?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
Manitou napisał:
Czy na tym portalu pisanie prawdy, nie zawsze wygodnej dla zadającego pytanie, jest zawsze kwalifikowane jako naruszenie regulaminu portalu?
Popatrzcie się na trzeźwo na te wasze wyczyny, przecież w większości kontrowersyjnych pytań większość odpowiedzi to wykasowane posty z wiadomym wpisem.
ŻENADA i pomyśleć iż założyciel tego forum i portalu, lata temu zarzekał się iż nic nie skasuje i nie da bana, ponieważ sam został wyrzucony z dwóch innych for.
Jedynie dlatego iż pisał tylko prawdę.
Poczynania godne dzisiejszych rządzących w Polsce, nawet pisowcy nie są tak \"tępi i zaślepieni \" jak obecna obsługa administracyjna tego forum.

Niebawem i Ciebie zbanuja na IP jak Gabriela, Janka i pozostalych
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Malgorzata Haldas
(Ostryga)
Wiking
tomek476 napisał:
Witam! A jak pracodawca chce zorganizowac kurs np.po 15:30---po zakończeniu pracy? kurs trwa 4 godziny======czy można gdzies na to znalesc paragraf? np w kodeksie pracy?
4 godziny? Wysylaja mnie na ten kurs w marcu i powiedziano mi, ze ma trwac caly dzien. Z ciekawosci sprawdzilam na norskbrannvernforeningen.no i tam stoi jak byk, ze 7,5 godz wliczajac w to cwiczenia z gasnica i egzamin, oba obowiazkowe.

Pracodawca wysyla Cie na ten kurs i powinien sie on odbyc w godzinach pracy i za czas na nim spedzony musi Ci zaplacic. Jezeli z jakis powodow kurs wypada w nadgodziny, (np. masz tydzien nocek, albo drugie zmiany, a kurs jest miedzy 8.00 a 16.00) czyli pracowales w tygodniu w ktorym sie on odbywa 37,5 godz., i dodatkowo musisz isc na kurs, to powinienes miec zaplacone za nadgodziny. Nie ponosisz ZADNYCH kosztow kursu. Jezeli na kurs musisz dojechac, bo nie odbywa sie w miejscu pracy, to powinienes miec zwrocone za bilet, jesli musisz go kupic.
Ponizej Kodeks Prawa Pracy, Rozdzial 6, Paragraf 5 ze strony Arbeidstilsynet, wiec wiarygodne zrodlo.
§ 6-5.Utgifter, opplæring mv.
(1) Arbeidsgiver skal sørge for at verneombud får den opplæring som er nødvendig for å kunne utføre vervet på forsvarlig måte. Verneombud har rett til å ta den nødvendige opplæring ved kurs som arbeidstakernes organisasjoner arrangerer. Departementet kan i forskrift stille nærmere krav til opplæringen.
(2) Verneombud skal få nødvendig tid til å utføre vernearbeidet på forsvarlig måte. I alminnelighet skal oppgavene utføres innenfor vanlig arbeidstid.
(3) Arbeidsgiver er ansvarlig for utgifter til opplæring, og andre utgifter i forbindelse med verneombudets arbeid. Vernearbeid som må utføres ut over den alminnelige arbeidstid etter § 10-4, godtgjøres som for overtidsarbeid.
(4) Arbeidsgiver skal sørge for at verv som verneombud ikke medfører inntektstap for verneombudet eller på annen måte fører til at verneombudets arbeids- eller ansettelsesvilkår forringes.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
251 Postów
napisał:
tomek476 napisał:
Witam! A jak pracodawca chce zorganizowac kurs np.po 15:30---po zakończeniu pracy? kurs trwa 4 godziny======czy można gdzies na to znalesc paragraf? np w kodeksie pracy?
4 godziny? Wysylaja mnie na ten kurs w marcu i powiedziano mi, ze ma trwac caly dzien. Z ciekawosci sprawdzilam na norskbrannvernforeningen.no i tam stoi jak byk, ze 7,5 godz wliczajac w to cwiczenia z gasnica i egzamin, oba obowiazkowe.

Pracodawca wysyla Cie na ten kurs i powinien sie on odbyc w godzinach pracy i za czas na nim spedzony musi Ci zaplacic. Jezeli z jakis powodow kurs wypada w nadgodziny, (np. masz tydzien nocek, albo drugie zmiany, a kurs jest miedzy 8.00 a 16.00) czyli pracowales w tygodniu w ktorym sie on odbywa 37,5 godz., i dodatkowo musisz isc na kurs, to powinienes miec zaplacone za nadgodziny. Nie ponosisz ZADNYCH kosztow kursu. Jezeli na kurs musisz dojechac, bo nie odbywa sie w miejscu pracy, to powinienes miec zwrocone za bilet, jesli musisz go kupic.
Ponizej Kodeks Prawa Pracy, Rozdzial 6, Paragraf 5 ze strony Arbeidstilsynet, wiec wiarygodne zrodlo.
§ 6-5.Utgifter, opplæring mv.
(1) Arbeidsgiver skal sørge for at verneombud får den opplæring som er nødvendig for å kunne utføre vervet på forsvarlig måte. Verneombud har rett til å ta den nødvendige opplæring ved kurs som arbeidstakernes organisasjoner arrangerer. Departementet kan i forskrift stille nærmere krav til opplæringen.
(2) Verneombud skal få nødvendig tid til å utføre vernearbeidet på forsvarlig måte. I alminnelighet skal oppgavene utføres innenfor vanlig arbeidstid.
(3) Arbeidsgiver er ansvarlig for utgifter til opplæring, og andre utgifter i forbindelse med verneombudets arbeid. Vernearbeid som må utføres ut over den alminnelige arbeidstid etter § 10-4, godtgjøres som for overtidsarbeid.
(4) Arbeidsgiver skal sørge for at verv som verneombud ikke medfører inntektstap for verneombudet eller på annen måte fører til at verneombudets arbeids- eller ansettelsesvilkår forringes.

Moje uznanie za wyczerpującą odpowiedź.
Pracodawcy czasami dają się ponieść skapstwu i udają że nie znają praw pracowników. Tak miałem kiedy pracowałem u prywacirza, ale mieliśmy tam tillitsvalgt któremu wystarczyło opowiedzieć o podobnych pomysłach szefa. Najlepiej wstrzymać się z zaostrzeniem sporu i poczekać aż ktoś inny uświadomi bossowi jakie ma obowiązki odnośnie szkoleń typu BHP.
Zgłoś wpis
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
torsdag4 napisał:

Czarna magia niczym z Harry Pottera, właśnie skasowano mój post bez podawania przyczyny takie decyzji, a pisałem jedynie prawdę iż z norweskim pracodawca Imigrant nie ma szans, mało tego może też bezpowrotnie stracić jakąkolwiek pracę i to nie tylko w jego firmie. Żenada i wielkie zakłamanie panoszy się na tym forum.
Zgłoś wpis
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
Manitou napisał:
torsdag4 napisał:

Czarna magia niczym z Harry Pottera, właśnie skasowano mój post bez podawania przyczyny takie decyzji, a pisałem jedynie prawdę iż z norweskim pracodawca Imigrant nie ma szans, mało tego może też bezpowrotnie stracić jakąkolwiek pracę i to nie tylko w jego firmie. Żenada i wielkie zakłamanie panoszy się na tym forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
Manitou napisał:
torsdag4 napisał:

pisza pod siebie...kredyt z MN lub pozyczka
Zgłoś wpis
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
Cóż znowu następuje niemiły czas przegnań na tym nieszczęsnym forum.
Szkoda i żal.
Może gdy zmieni się w polsce durny rząd, a z "poddanych" znowu spadnie bielmo ciemnoty
to może będzie lepiej.
Ciekawe ile kosztuje finansowo, otworzenie następnego już polsko języcznego forum, jednak tym razem wolnego od polskich kartoflanych uwarunkowań.

Jestem w stanie przeznaczyć na ten cel jednorazowo 20-, tysięcy norweskich koron.
Oczywiście wszystko legalnie i zgodnie z norweskim prawem.

Poprowadzi ktoś w odpowiednim kierunku?
i to niekoniecznie z własnym osobistym wkładem finansowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
daj se spokoj, zaraz nas zbanuja przy tej milej konwersacji i dostaniesz mail ze naurszyles forum bo miales ochote pisac co myslisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj

Bliżej nas