Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

64 Posty

(Manitou)
Początkujący
Czy na tym portalu pisanie prawdy, nie zawsze wygodnej dla zadającego pytanie, jest zawsze kwalifikowane jako naruszenie regulaminu portalu?
Popatrzcie się na trzeźwo na te wasze wyczyny, przecież w większości kontrowersyjnych pytań większość odpowiedzi to wykasowane posty z wiadomym wpisem.
ŻENADA i pomyśleć iż założyciel tego forum i portalu, lata temu zarzekał się iż nic nie skasuje i nie da bana, ponieważ sam został wyrzucony z dwóch innych for.
Jedynie dlatego iż pisał tylko prawdę.
Poczynania godne dzisiejszych rządzących w Polsce, nawet pisowcy nie są tak "tępi i zaślepieni " jak obecna obsługa administracyjna tego forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Sa!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
3sort napisał:
Sa!
Så?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
Manitou napisał:
Czy na tym portalu pisanie prawdy, nie zawsze wygodnej dla zadającego pytanie, jest zawsze kwalifikowane jako naruszenie regulaminu portalu?
Popatrzcie się na trzeźwo na te wasze wyczyny, przecież w większości kontrowersyjnych pytań większość odpowiedzi to wykasowane posty z wiadomym wpisem.
ŻENADA i pomyśleć iż założyciel tego forum i portalu, lata temu zarzekał się iż nic nie skasuje i nie da bana, ponieważ sam został wyrzucony z dwóch innych for.
Jedynie dlatego iż pisał tylko prawdę.
Poczynania godne dzisiejszych rządzących w Polsce, nawet pisowcy nie są tak \"tępi i zaślepieni \" jak obecna obsługa administracyjna tego forum.


Niebawem i Ciebie zbanuja na IP jak Gabriela, Janka i pozostalych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
xxxxxx xxxxxxxxxxx
(Ostryga)
Wiking
tomek476 napisał:
Witam! A jak pracodawca chce zorganizowac kurs np.po 15:30---po zakończeniu pracy? kurs trwa 4 godziny======czy można gdzies na to znalesc paragraf? np w kodeksie pracy?
4 godziny? Wysylaja mnie na ten kurs w marcu i powiedziano mi, ze ma trwac caly dzien. Z ciekawosci sprawdzilam na norskbrannvernforeningen.no i tam stoi jak byk, ze 7,5 godz wliczajac w to cwiczenia z gasnica i egzamin, oba obowiazkowe.

Pracodawca wysyla Cie na ten kurs i powinien sie on odbyc w godzinach pracy i za czas na nim spedzony musi Ci zaplacic. Jezeli z jakis powodow kurs wypada w nadgodziny, (np. masz tydzien nocek, albo drugie zmiany, a kurs jest miedzy 8.00 a 16.00) czyli pracowales w tygodniu w ktorym sie on odbywa 37,5 godz., i dodatkowo musisz isc na kurs, to powinienes miec zaplacone za nadgodziny. Nie ponosisz ZADNYCH kosztow kursu. Jezeli na kurs musisz dojechac, bo nie odbywa sie w miejscu pracy, to powinienes miec zwrocone za bilet, jesli musisz go kupic.
Ponizej Kodeks Prawa Pracy, Rozdzial 6, Paragraf 5 ze strony Arbeidstilsynet, wiec wiarygodne zrodlo.
§ 6-5.Utgifter, opplæring mv.
(1) Arbeidsgiver skal sørge for at verneombud får den opplæring som er nødvendig for å kunne utføre vervet på forsvarlig måte. Verneombud har rett til å ta den nødvendige opplæring ved kurs som arbeidstakernes organisasjoner arrangerer. Departementet kan i forskrift stille nærmere krav til opplæringen.
(2) Verneombud skal få nødvendig tid til å utføre vernearbeidet på forsvarlig måte. I alminnelighet skal oppgavene utføres innenfor vanlig arbeidstid.
(3) Arbeidsgiver er ansvarlig for utgifter til opplæring, og andre utgifter i forbindelse med verneombudets arbeid. Vernearbeid som må utføres ut over den alminnelige arbeidstid etter § 10-4, godtgjøres som for overtidsarbeid.
(4) Arbeidsgiver skal sørge for at verv som verneombud ikke medfører inntektstap for verneombudet eller på annen måte fører til at verneombudets arbeids- eller ansettelsesvilkår forringes.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

()
Początkujący
napisał:
tomek476 napisał:
Witam! A jak pracodawca chce zorganizowac kurs np.po 15:30---po zakończeniu pracy? kurs trwa 4 godziny======czy można gdzies na to znalesc paragraf? np w kodeksie pracy?
4 godziny? Wysylaja mnie na ten kurs w marcu i powiedziano mi, ze ma trwac caly dzien. Z ciekawosci sprawdzilam na norskbrannvernforeningen.no i tam stoi jak byk, ze 7,5 godz wliczajac w to cwiczenia z gasnica i egzamin, oba obowiazkowe.

Pracodawca wysyla Cie na ten kurs i powinien sie on odbyc w godzinach pracy i za czas na nim spedzony musi Ci zaplacic. Jezeli z jakis powodow kurs wypada w nadgodziny, (np. masz tydzien nocek, albo drugie zmiany, a kurs jest miedzy 8.00 a 16.00) czyli pracowales w tygodniu w ktorym sie on odbywa 37,5 godz., i dodatkowo musisz isc na kurs, to powinienes miec zaplacone za nadgodziny. Nie ponosisz ZADNYCH kosztow kursu. Jezeli na kurs musisz dojechac, bo nie odbywa sie w miejscu pracy, to powinienes miec zwrocone za bilet, jesli musisz go kupic.
Ponizej Kodeks Prawa Pracy, Rozdzial 6, Paragraf 5 ze strony Arbeidstilsynet, wiec wiarygodne zrodlo.
§ 6-5.Utgifter, opplæring mv.
(1) Arbeidsgiver skal sørge for at verneombud får den opplæring som er nødvendig for å kunne utføre vervet på forsvarlig måte. Verneombud har rett til å ta den nødvendige opplæring ved kurs som arbeidstakernes organisasjoner arrangerer. Departementet kan i forskrift stille nærmere krav til opplæringen.
(2) Verneombud skal få nødvendig tid til å utføre vernearbeidet på forsvarlig måte. I alminnelighet skal oppgavene utføres innenfor vanlig arbeidstid.
(3) Arbeidsgiver er ansvarlig for utgifter til opplæring, og andre utgifter i forbindelse med verneombudets arbeid. Vernearbeid som må utføres ut over den alminnelige arbeidstid etter § 10-4, godtgjøres som for overtidsarbeid.
(4) Arbeidsgiver skal sørge for at verv som verneombud ikke medfører inntektstap for verneombudet eller på annen måte fører til at verneombudets arbeids- eller ansettelsesvilkår forringes.

Pani Małgorzato! bez obrazy i prywatnych podtekstów.
Ponieważ to co pani powyżej przytoczyła to i owszem, oczywista prawda, jednak jak mawiał ktoś tam kiedyś w Polskim, wtedy jeszcze Śląskim radiu, są niestety TRZY niezaprzeczalne prawdy.
I tak dalej.
By te zacytowane przepisy zastosować, to najpierw trzeba posługiwać się bezbłędnie językiem norweskim tak w piśmie jak i w mowie i to najlepiej w Bokmalu a nie jakimś tam Nynorsku lub co gorsza w miejscowym dialekcie.
Jeżeli nie posiada się tych podstawowych umiejętności to trzeba mieć niestety bardzo dużo kasy na norweskiego adwokata a zarazem mieć nową prace w nowej firmie.
I tak dalej.
Bez obrazy dla ogółu czytających.
Jednak zwykły Imigrant w tej Norwegi, nie ma szans na to co pani tutaj zacytowała.
I ja to wiem co mówię i piszę.
Dobranoc.
P.s.
Teraz możecie dać mi i nawet 777 minusów, a ja i tak będę miał to w w mało poważnym poważaniu, ponieważ na tym forum, od paru lat obowiązuje jedynie tak zwana "prawda zakłamana". Równoważna z obecnie panującym nam w kartoflandii prawem bliźniaczych kartofli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
napisał:
tomek476 napisał:
Witam! A jak pracodawca chce zorganizowac kurs np.po 15:30---po zakończeniu pracy? kurs trwa 4 godziny======czy można gdzies na to znalesc paragraf? np w kodeksie pracy?
4 godziny? Wysylaja mnie na ten kurs w marcu i powiedziano mi, ze ma trwac caly dzien. Z ciekawosci sprawdzilam na norskbrannvernforeningen.no i tam stoi jak byk, ze 7,5 godz wliczajac w to cwiczenia z gasnica i egzamin, oba obowiazkowe.

Pracodawca wysyla Cie na ten kurs i powinien sie on odbyc w godzinach pracy i za czas na nim spedzony musi Ci zaplacic. Jezeli z jakis powodow kurs wypada w nadgodziny, (np. masz tydzien nocek, albo drugie zmiany, a kurs jest miedzy 8.00 a 16.00) czyli pracowales w tygodniu w ktorym sie on odbywa 37,5 godz., i dodatkowo musisz isc na kurs, to powinienes miec zaplacone za nadgodziny. Nie ponosisz ZADNYCH kosztow kursu. Jezeli na kurs musisz dojechac, bo nie odbywa sie w miejscu pracy, to powinienes miec zwrocone za bilet, jesli musisz go kupic.
Ponizej Kodeks Prawa Pracy, Rozdzial 6, Paragraf 5 ze strony Arbeidstilsynet, wiec wiarygodne zrodlo.
§ 6-5.Utgifter, opplæring mv.
(1) Arbeidsgiver skal sørge for at verneombud får den opplæring som er nødvendig for å kunne utføre vervet på forsvarlig måte. Verneombud har rett til å ta den nødvendige opplæring ved kurs som arbeidstakernes organisasjoner arrangerer. Departementet kan i forskrift stille nærmere krav til opplæringen.
(2) Verneombud skal få nødvendig tid til å utføre vernearbeidet på forsvarlig måte. I alminnelighet skal oppgavene utføres innenfor vanlig arbeidstid.
(3) Arbeidsgiver er ansvarlig for utgifter til opplæring, og andre utgifter i forbindelse med verneombudets arbeid. Vernearbeid som må utføres ut over den alminnelige arbeidstid etter § 10-4, godtgjøres som for overtidsarbeid.
(4) Arbeidsgiver skal sørge for at verv som verneombud ikke medfører inntektstap for verneombudet eller på annen måte fører til at verneombudets arbeids- eller ansettelsesvilkår forringes.

Moje uznanie za wyczerpującą odpowiedź.
Pracodawcy czasami dają się ponieść skapstwu i udają że nie znają praw pracowników. Tak miałem kiedy pracowałem u prywacirza, ale mieliśmy tam tillitsvalgt któremu wystarczyło opowiedzieć o podobnych pomysłach szefa. Najlepiej wstrzymać się z zaostrzeniem sporu i poczekać aż ktoś inny uświadomi bossowi jakie ma obowiązki odnośnie szkoleń typu BHP.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
torsdag4 napisał:

Niebawem i Ciebie zbanuja na IP jak Gabriela, Janka i pozostalych

Czarna magia niczym z Harry Pottera, właśnie skasowano mój post bez podawania przyczyny takie decyzji, a pisałem jedynie prawdę iż z norweskim pracodawca Imigrant nie ma szans, mało tego może też bezpowrotnie stracić jakąkolwiek pracę i to nie tylko w jego firmie. Żenada i wielkie zakłamanie panoszy się na tym forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
Manitou napisał:
torsdag4 napisał:

Niebawem i Ciebie zbanuja na IP jak Gabriela, Janka i pozostalych

Czarna magia niczym z Harry Pottera, właśnie skasowano mój post bez podawania przyczyny takie decyzji, a pisałem jedynie prawdę iż z norweskim pracodawca Imigrant nie ma szans, mało tego może też bezpowrotnie stracić jakąkolwiek pracę i to nie tylko w jego firmie. Żenada i wielkie zakłamanie panoszy się na tym forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
Manitou napisał:
torsdag4 napisał:

Niebawem i Ciebie zbanuja na IP jak Gabriela, Janka i pozostalych

Czarna magia niczym z Harry Pottera, właśnie skasowano mój post bez podawania przyczyny takie decyzji, a pisałem jedynie prawdę iż z norweskim pracodawca Imigrant nie ma szans, mało tego może też bezpowrotnie stracić jakąkolwiek pracę i to nie tylko w jego firmie. Żenada i wielkie zakłamanie panoszy się na tym forum.


pisza pod siebie...kredyt z MN lub pozyczka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok