Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pozwolenie na pracę i problem z bankiem. - Norwegia

3 Posty
Saito
(Saito)
Wiking
Witam, pracuję w Norwegii jakieś pół roku, załatwiłem wszelkie formalności związane z pracą w Norwegii za wyjątkiem pozwolenia z policji. Minęło już sporo czasu więc chciałbym się spytać jak wygląda teraz procedura dla spóźnialskich? Moja aktualna umowa była na pół roku i straciła ważność w grudniu, teraz będę podpisywał nową (ten sam pracodawca), chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Dodatkowo myślę, że właśnie przez brak pozwolenia z policji mam problem z bankiem.
Założyłem kontro w DnB i po wielu wielu tygodniach wyczekiwania na pocztę w końcu otrzymałem dokumenty, umowy, koder i kartę. Wszystko pięknie, ładnie tylko podczas pierwszego logowania (a tym samym podczas aktywacji wg konta) muszę użyć "personlignumer" i za cholerę nie wiem co to jest i gdzie tego szukać (dla pewności wpisywałem wszystkie "podejrzane" i "mniej podejrzane" numery z dokumentów bankowych aż zablokowałem konto ).
Czy aby ten "personlignumer" nie jest nadawany przez policję przy wydaniu pozwolenia na pracę?
Oraz czy ów pozwolenie można dokonać w dowolnym oddziale policji na terenie Norwegii czy tylko w miejscu gdzie mam wpisane zatrudnienie? (nie mam stałego adresu zamieszkania w NOR).
No i w końcu, czy pójdę do więzienia, tylko kopną mnie w tyłek i nałożą karę czy te pozwolenie jest faktycznie mało ważne jak to wszyscy mówią i nic się nie stało?


Z góry dziękuję za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...dziwne historie tutaj napisałeś
...zaprzeczając sobie samemu
...1. musisz miec nadany D-nummer * taki tymczasowy norweski PESEL
...2. nie otworzył bys konta bankowego bez tego nummeru
...3.żeby pracodawca mógł ci wypłacic pieniądze musi wystawić ,,kwit,,
w którym jest wpisany ten nummer
...4. gdzie przelewane sa twoje wypłaty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Saito
(Saito)
Wiking
D-nummer nadawany jest również w przypadku gdy rodzic pobiera świadczenia na dziecko które nie skończyło 18 roku życia a przebywa w Polsce. Jak przyjechałem do Norwegii to przy składaniu wniosku miły Pan w okienku powiedział, że już mam D - nummer właśnie z tego powodu

Dziwne historię to są przy tych przepisach jak się ich nie rozumie (tak jak ja ), pomoże ktoś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...masz d/nummer
...to co za problem
...albo inaczej
..masz umowe papierowa z bankiem i tam jest wpisany d nummer
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...lub na odcinkach pensji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Saito
(Saito)
Wiking
Ja potrzebuje personlignummer cokolwiek to jest a co wymaga strona dnb przy pierwszym logowaniu a tym samym, aktywacji konta. No i co z policją?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...jakimi dokumentami z rzędów norwekich dysponujesz?
...wtedy będe mógł ci podpowiedziec coś
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
*urzędów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..jakis chochlik przekręca non stop literki
* urzędów norweskich
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..dzięki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok