Mam pytanie odnośnie kodów.
Pracuję w Norwegii od kilku lat, przez kilka miesięcy w roku.Mam D-nummer. Mój pracodawca zamówił w moim imieniu kody do Altinn. Czytam, że jest różnica między kodami PIN a kodami altinn. Kodów PIN dostaje się 20 a kodów altinn 30 i są jednorazowe. Czy to oznacza, że te kody PIN są wieczne? Czy on mógł stworzyć w moim imieniu konto podając moje dane i czy miał do tego prawo? Pokazał mi ostatnio kartę podatkową,wydrukowaną z internetu przy pomocy kodów, a więc musiał być na moim koncie,, które jak mniemam należy do mnie i to ja powinienem je utworzyć, a nie on. Czy jednak się mylę i on mając kody, może tam zaglądać ale tylko z poziomu pracodawcy? Rozliczenie podatkowe otrzymuję cały czas w formie papierowej, więc może jednak konto jeszcze nie powstało, a on może używać kodów tylko jako pracodawca i jest to coś normalnego? Ponieważ zmieniam pracodawcę zamówiłem dziś kody PIN, które de facto przyjdą na adres starego pracodawcy. Jutro do niego zadzwonię i dopytam czy zakładał za mnie konto czy nie. Bo jeśli tak, to ja nie mam do niego dostępu, a to chyba dziwna sprawa.