Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Powierzchnia mieszkaniowa - Norwegia

Czytali temat:
5 Postów
Michals125
(Michals125)
Wiking
Dzien dobry,

Chce wynajac mieszkanie w domu.
Nie bardzo wiem jak oblicza sie metraz w pomieszczeniach ze skosem..jak to tutaj z przepisami..chce byc pewny, moze nie bede musial placic podatku jesli jest ponizej 50 %.
W dokumentach jest to troche poplatane..
.i druga sprawa, ze mam mozliwosc zabrania jednego pokoju z mieszkania do wynajecia tylko tez nie bardzo orjentuje sie jak to wyglada od strony prawnej, gdzie musze pojsc i czy musze robic nowy projekt itp..

Bardzo dziekuje za uwage
Pozdrawiam!!
Wesolych swiat!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Michals125 napisał:
Dzien dobry,
Chce wynajac mieszkanie w domu.
Nie bardzo wiem jak oblicza sie metraz w pomieszczeniach ze skosem..jak to tutaj z przepisami..chce byc pewny, moze nie bede musial placic podatku jesli jest ponizej 50 %.
W dokumentach jest to troche poplatane..
.i druga sprawa, ze mam mozliwosc zabrania jednego pokoju z mieszkania do wynajecia tylko tez nie bardzo orjentuje sie jak to wyglada od strony prawnej, gdzie musze pojsc i czy musze robic nowy projekt itp..
Bardzo dziekuje za uwage
Pozdrawiam!!
Wesolych swiat!

Przeczytaj to co napisales i popraw,bo zrozumiec ciezko. Jedyne w czym moge pomoc, to jezeli masz pomieszczenie pieciokatne,to dzielisz je na prostokat i pozostaly trojkat i sumujesz pola. Ale chlopie wyslow sie konkretniej najpierw.Bo tak to brzmi -Ja jestem -ja chce miec i ja potrzebuje pomocy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Michals125
(Michals125)
Wiking
Potrzebuje obliczyc ile metrow kwadratowych ma pokoj.
Nie dla siebie samego tylko, tak jak mowi prawo tutaj..
Mam pokoj w ksztalcie trapezu prostokatnego gdzie jedna sciana ma 70 cm natomiast druga ma ten standard 240.
Slyszalem, ze tutaj tego trojkata nie wlicza sie itp..generalnie duzo wersji slyszalem, dlatego pytam..

Druga sprawa to taka, ze chcialbym z mojego salonu przebic sie do mieszkania, ktore chce wynajmowac, wstawic drzwi i uzytkowac ten jeden pokoj. Czy musze zmieniac plany domu? Gdzies to zglaszac lub cos podobnego? Czy po prostu robie sobie extra pokoj, wyliczam metraz mojego domu i metraz mieszkania do wynajecia i jezeli mieszkanie, ktore bede wynajmowal nie przekracza 50% to nie musze odprowadzac od tego podatku..

Mam nadzieje, ze teraz lepiej
Dzieki za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Michals125 napisał:
Dzien dobry,
Chce wynajac mieszkanie w domu.
Nie bardzo wiem jak oblicza sie metraz w pomieszczeniach ze skosem..jak to tutaj z przepisami..chce byc pewny, moze nie bede musial placic podatku jesli jest ponizej 50 %.

Chodzi ci o to:
www.skatteetaten.no/globalassets/bilder/...erdi-lofttegning.gif
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Michals125
(Michals125)
Wiking
Dokladnie o takie cos mi chodzi ale jednak dalej nie do konca rozumiem...czyli wliczam tylko powierzchnie do 1.90? A co z trojkatem? Nie liczy sie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Michals125 napisał:
Dokladnie o takie cos mi chodzi ale jednak dalej nie do konca rozumiem...czyli wliczam tylko powierzchnie do 1.90? A co z trojkatem? Nie liczy sie?
Ty chyba mowisz o kubaturze,a nie o powierzchni.Przemysl to jeszcze raz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Przeciez wazny jest metraz podlogi,a nie kubatura
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Michals125
(Michals125)
Wiking
Potrzebuje po prostu wiedziec ile mam metrow kwadratowych, to wszystko. Z tym, ze jest to na poddaszu, wiec pokoj jest w skosie..
Gdyby nie bylo skosu nie ma problemu..
Roznie ludzie mi mowia, w jaki sposob to liczycz...dlatego juz jestem glupi;/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Michals125 napisał:
Potrzebuje po prostu wiedziec ile mam metrow kwadratowych, to wszystko. Z tym, ze jest to na poddaszu, wiec pokoj jest w skosie..
Gdyby nie bylo skosu nie ma problemu..
Roznie ludzie mi mowia, w jaki sposob to liczycz...dlatego juz jestem glupi;/

Mierzysz gdzie masz 1,9m wysokosci od podlogi do skosnego sufitu -> doliczasz 60cm od tego miejsca do sciany (na podlodze) -> i mierzysz powierzchnie podlogi .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Michals125
(Michals125)
Wiking
Teraz rozumiem dziekuje bardzo za pomoc
A orjentuje sie jak to jest jesli chce sobie w scianie wybic dziure, wstawic drzwi i zrobic przejscie do drugiego pokoju...
Musze to gdzies zglaszac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok