Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nostryfikacja dyplomu - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Jarosław Mazur Jan Maryjan pobo _ Zenek Brzezinski boj fra oszlo Natasha898 PaulinaDomitrz (1752 niezalogowanych)
8 Postów
Natasha898
(Natasha898)
Wiking
Czy dyplom i świadectwo ukończenia szkoły policealnej na kier. higienistka stomatologiczna jest uznawane w Norwegii? Jeżeli tak, to gdzie to można załatwić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Witam.
Mozna sprawdzic na NOKUT.NO
Niestety nie wszystkie swiadectwa i zawody nostryfikuja.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Natasha898
(Natasha898)
Wiking
No właśnie z tego co się dowiedziałam to NOKUT uznaje tylko dyplomy ze Szkół Wyższych, a nie wiem jak wygląda sprawa ze szkołami policealnymi jeszcze o takim kierunku, ale dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Natasha898 napisał:
No właśnie z tego co się dowiedziałam to NOKUT uznaje tylko dyplomy ze Szkół Wyższych, a nie wiem jak wygląda sprawa ze szkołami policealnymi jeszcze o takim kierunku, ale dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.


Srednie tez nostryfikuja. Moje swiadectwo przyjeli do rozpatrzenia pomimo ze na liscie jest tylko mechanik przemyslowy a ja jestem samochodowy. Dosc kosztowny byl norweski tlumacz , ale mozna sprobowac z polskim przysieglym (moze uznaja, chociaz przed paru laty respektowali tylko biuro wyznaczone przez fylkesmana ktory wtedy odpowiadal za nostryfikacje).
Musialem upowaznic NOKUT do sprawdzenia w szkole gdzie uzyskalem wyksztalcenie. Podanie rozpatruje urzednik z polskobrzmiacym imieniem i nazwiskiem, ale korespondencja jest po norwesku. Czas oczekiwania chyba 3mies.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok