Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) a druk E106 - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
arturdn
(arturdn)
Wiking
Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy i mam nadzieje, że trafiłem w odpowiedni dział tematyczny

Chciałbym dowiedzieć się nieco więcej jak w temacie. Wcześniej pracowałem w Norwegi przez polskiego pośrednika. Aby móc korzystać z opieki medycznej w Polsce wypełniałem druk E106. Za każdym razem otrzymywałem ten druk z Helfo na okres 1 roku. Później kolejna wysyłka i kolejny rok. Zrezygnowałem z pośrednika i pracuję teraz bezpośrednio u Norwega. Druk E106 stracił ważność. Wysłełem prośbę o otrzymanie karty EKUZ. Czy ta karta uprawnia do tych samych świadczeń w Polsce jak druk E 106? Czy mając kartę EKUZ mogę wystąpić również o druk E106? Jak to wszystko wygląda od strony technicznej.

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
arturdn napisał:
Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy i mam nadzieje, że trafiłem w odpowiedni dział tematyczny
Chciałbym dowiedzieć się nieco więcej jak w temacie. Wcześniej pracowałem w Norwegi przez polskiego pośrednika. Aby móc korzystać z opieki medycznej w Polsce wypełniałem druk E106. Za każdym razem otrzymywałem ten druk z Helfo na okres 1 roku. Później kolejna wysyłka i kolejny rok. Zrezygnowałem z pośrednika i pracuję teraz bezpośrednio u Norwega. Druk E106 stracił ważność. Wysłełem prośbę o otrzymanie karty EKUZ. Czy ta karta uprawnia do tych samych świadczeń w Polsce jak druk E 106? Czy mając kartę EKUZ mogę wystąpić również o druk E106? Jak to wszystko wygląda od strony technicznej.
Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam


Tutaj znajdziesz więcej info : www.mojanorwegia.pl/ubezpieczenia-i-odsz...iatecznym-13800.html
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok