Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Dagpenger - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
Piotrek214
(Piotrek214)
Wiking
Witam,

Czy możecie napisać jaka jest aktualna kwota brutto, którą trzeba uzyskać w danym roku kalendarzowym, aby otrzymać zasiłek? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Piotrek214 napisał:
Witam,
Czy możecie napisać jaka jest aktualna kwota brutto, którą trzeba uzyskać w danym roku kalendarzowym, aby otrzymać zasiłek? Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Dochód minimalny za rok 2016 wynosi 140 451 kr, natomiast za ostatnie 3 lata (2014, 2015, 2016) 280 902 kr.

Więcej: www.multinor.no/zasilek-dla-bezrobotnych
Zgłoś wpis
3 Posty
Piotrek214
(Piotrek214)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź. Jaka jest to kwota za 2017?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Piotrek214 napisał:
Dziękuję za odpowiedź. Jaka jest to kwota za 2017?

Tego jeszcze nie wiadomo. Aby móc się teraz ubiegać o dagpenger, musisz mieć odpowiedni dochód w roku poprzedzającym obecny rok kalendarzowy tj. w 2016
Zgłoś wpis
3 Posty
Piotrek214
(Piotrek214)
Wiking
Ok czyli jak przyjechałem do Norwegii w tym roku i daj Boże uda mi się zarobić kwotę minimalną do uzyskania zasiłku to będę mógł z niego skorzystać dopiero w 2018. Mam jeszcze jedno pytanie jak podchodzi urząd do sytuacji, gdy musisz iść na zasiłek Ale nie masz zarobionej odpowiedniej kwoty w danym roku. Wiem, ze wtedy oczekują udokumentowanych zarobków za okres ostatnich 3 lat. I teraz pytanie. Czy jak przebywam tutaj dopiero rok to wezmą pod uwagę tylko ten rok , czy wylicza mi średnią i podzielą mój zarobek przez 3?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Piotrek214 napisał:
Ok czyli jak przyjechałem do Norwegii w tym roku i daj Boże uda mi się zarobić kwotę minimalną do uzyskania zasiłku to będę mógł z niego skorzystać dopiero w 2018. Mam jeszcze jedno pytanie jak podchodzi urząd do sytuacji, gdy musisz iść na zasiłek Ale nie masz zarobionej odpowiedniej kwoty w danym roku. Wiem, ze wtedy oczekują udokumentowanych zarobków za okres ostatnich 3 lat. I teraz pytanie. Czy jak przebywam tutaj dopiero rok to wezmą pod uwagę tylko ten rok , czy wylicza mi średnią i podzielą mój zarobek przez 3?

Wiesz, najlepiej te pytania zadaj do specjalistów - będzie miał pewność www.mojanorwegia.pl/zasilek-dla-bezrobotnych
Zgłoś wpis
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Piotrek214 napisał:
Ok czyli jak przyjechałem do Norwegii w tym roku i daj Boże uda mi się zarobić kwotę minimalną do uzyskania zasiłku to będę mógł z niego skorzystać dopiero w 2018. Mam jeszcze jedno pytanie jak podchodzi urząd do sytuacji, gdy musisz iść na zasiłek Ale nie masz zarobionej odpowiedniej kwoty w danym roku. Wiem, ze wtedy oczekują udokumentowanych zarobków za okres ostatnich 3 lat. I teraz pytanie. Czy jak przebywam tutaj dopiero rok to wezmą pod uwagę tylko ten rok , czy wylicza mi średnią i podzielą mój zarobek przez 3?

Jeżeli nie wypracuje Pan dochodu minimalnego w roku 2017 (a był on pierwszym rokiem Pana pracy w Norwegii), może Pan wnioskować o przeniesienie informacji na temat dochodu osiągniętego w Polsce. Być może wtedy uda się osiągnąć dochód minimalny. Jeżeli nie, nie ma możliwości, aby uzyskał Pan świadczenie.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok