Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Norweskie realia na chwilę obecną - Norwegia

3 Posty
Karol_budowlaniec
(Karol_budowlaniec)
Wiking
Witajcie! Potrzebuję od was szczerej odpowiedzi i informacji.
Od jakiegoś czasu myślę o pracy w Norwegii, mam 6 lat doświadczenia na budowie i komunikatywny angielski. Dzwoniłem po paru agencjach ale czasem ciężko uzyskać od nich informacje.
Z tego co się dowiedziałem zarobki to od 185.5 NOK na godz, ale mieszkanie, dojazd, wyżywienie i wszystko inne opłacam sobie sam. Dodatkowym problemem jest to, że bez doświadczenia w Norwegii może być mi ciężej znaleźć pracę a nawet jak już ją znajdę to nie ma gwarancji, że to będzie tylko zlecenie na jakiś miesiąc bądź dwa i tyle. Pomóżcie.... napiszcie jakie są prawdziwe realia, warto jechać czy nie? Jakie są koszty utrzymania w Norwegii na miesiąc. Czy są jakieś dodatki do płacy? Jakiekolwiek informacje będą przydatne... Mam rodzinę na utrzymaniu i chcę wyjechać po to żeby jak najwięcej zarobić i odłożyć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Karol
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
elca2 -
(el23)
Wiking
dokładnie takie sa realia ... przynajmniej na początku ... pracując dla agencji stawka waha się około 200 NOK w zależności od agencji, zlecenia oraz Twoich umiejętności... koszty życia są po Twojej stronie mieszkanie, dojazdy (zdarza się, że częściowo są finansowane), wyżywienie. Na początku musisz mieć swoje zasoby żeby opłacić kaucje za mieszkanie i utrzymać się przez pierwszy miesiąc ...praca jest w zależności od zapotrzebowania agencji i możesz załapać się na dłuższy lub krótszy kontrakt ale musisz liczyć się z tym, że będą przestoje. Przejść będziesz musiał przez formalności, które pozwolą Ci na podjęcie tu pracy, d- numer na początku następnie założenie konta bankowego oraz rejestracje w UDI (przy planach dłuższego tu pobytu) Na pytanie czy warto jechać czy nie musisz odpowiedzieć sobie sam gdyż wszystko zależy od Twojej determinacji, umiejętności. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Ciężko tu bez języka. Obecnie angielski to za mało.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Musisz miec zapewniona prace na okres zimy w kontrakcie, bo inaczej bedziesz mial przestoje w pracy. Rachunki zjedza ci oszczednosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Jarosław Kobiecki
(Jarecki83)
Wiking
Dokładnie jest tak jak koledzy piszą. Jeśli nie będziesz miał stałej pracy to co najwyżej twoja rodzina będzie miała lepszy standard życia, ale o odlozeniu zapomnij. Sam akurat to przerabiam i zastanawiam się nad Niemcami. Przynajmniej bliżej do domu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
kiler1
(kiler1)
Wiking
Karol_budowlaniec napisał:
Witajcie! Potrzebuję od was szczerej odpowiedzi i informacji.
Od jakiegoś czasu myślę o pracy w Norwegii, mam 6 lat doświadczenia na budowie i komunikatywny angielski. Dzwoniłem po paru agencjach ale czasem ciężko uzyskać od nich informacje.
Z tego co się dowiedziałem zarobki to od 185.5 NOK na godz, ale mieszkanie, dojazd, wyżywienie i wszystko inne opłacam sobie sam. Dodatkowym problemem jest to, że bez doświadczenia w Norwegii może być mi ciężej znaleźć pracę a nawet jak już ją znajdę to nie ma gwarancji, że to będzie tylko zlecenie na jakiś miesiąc bądź dwa i tyle. Pomóżcie.... napiszcie jakie są prawdziwe realia, warto jechać czy nie? Jakie są koszty utrzymania w Norwegii na miesiąc. Czy są jakieś dodatki do płacy? Jakiekolwiek informacje będą przydatne... Mam rodzinę na utrzymaniu i chcę wyjechać po to żeby jak najwięcej zarobić i odłożyć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Karol

185.5 to jakas porazka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Karol_budowlaniec
(Karol_budowlaniec)
Wiking
A jaka w takim razie jest realna średnia stawka?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
kiler1
(kiler1)
Wiking
Karol_budowlaniec napisał:
A jaka w takim razie jest realna średnia stawka?
mysle ze 220 to taka przecietna ,wystarczy spojrzec jaka jest stawka dla wykfalifikowanego a ile dla kogos z lapanki.
zycie w Norwegi jest naprawde drogie wiec przy poborach 180nok gowno ci zostanie chyba ze przyjedziesz dla zabawy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Zeby dostac 220nok to juz musisz sobie sam znalezc te robote na miejscu. Te 185 nok to normalna stawka dla nowo przyjezdnych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
kiler1
(kiler1)
Wiking
high_octane napisał:
Zeby dostac 220nok to juz musisz sobie sam znalezc te robote na miejscu. Te 185 nok to normalna stawka dla nowo przyjezdnych.
smieciowa stawka zgadza sie !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok