Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sprzęt na raty - Norwegia

61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Witam. Mam pytanie odnośnie zakupu na raty. Pracuje od ~3miesiecy na umowie na czas nieokreślony. Chciałbym się dowiedzieć jak ta sprawa wygląda, co potrzebuje, gdzie najlepiej to załatwić? Chodzi o elektronikę - laptopy, tv, telefony, etc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Jak masz numer personalny i pracę to bez problemu coś kupisz .Sklepy typu elkjop , power lub przez internet w sklepach elektronicznych. Teraz system ratalny oferują prawie wszystkie sklepy wysyłkowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
grzegorzklimowski napisał:
Jak masz numer personalny i pracę to bez problemu coś kupisz .Sklepy typu elkjop , power lub przez internet w sklepach elektronicznych. Teraz system ratalny oferują prawie wszystkie sklepy wysyłkowe
A nie potrzebuję żadnych zaświadczeń, pozwoleń? Konto bankowe sądzę potrzebne też jest. A nie muszę mieć przepracowanych kilku lat czy coś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Podejdź do najbliższego sklepu to się dowiesz i tyle .Jak kiedyś brałem laptopa na raty to tylko fodselsnummer chcieli i od razu dostałem towar
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
grzegorzklimowski napisał:
Podejdź do najbliższego sklepu to się dowiesz i tyle .Jak kiedyś brałem laptopa na raty to tylko fodselsnummer chcieli i od razu dostałem towar
Okej, dzięki za informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Maciek12345)
Wiking
numer personalny potrzebny jest kolego a pewnie go jeszcze nie masz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Maciek12345)
Wiking
no chyba ze masz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
Radoslaw .
(raddek)
Nowicjusz
Staly numer personalny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
raddek napisał:
Staly numer personalny
Maciek12345 napisał:
numer personalny potrzebny jest kolego a pewnie go jeszcze nie masz
Mam stały numer. Tylko czekam jeszcze za kontem bankowym. Miał być szybki bank a wyszło jak zwykle. DNB raczej długo czekać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
marian19 napisał:
raddek napisał:
Staly numer personalny
Maciek12345 napisał:
numer personalny potrzebny jest kolego a pewnie go jeszcze nie masz
Mam stały numer. Tylko czekam jeszcze za kontem bankowym. Miał być szybki bank a wyszło jak zwykle. DNB raczej długo czekać
Jeżeli masz faktycznie stały numer personalny i znasz jako tako norweski, to proponuję na początek, podejść do Elkjøp i tam poszukać odpowiedniego towaru, jednak w promocji i poprosić o kupno w kredycie standardowym.
Nie musisz mieć fizycznie karty bankomatowej, jednak musisz znać bezwzględnie numer konta bankowego, oraz kody dostępu do konta.
Ja tak właśnie miałem i to bez stałego numeru personalnego, jednak miałem już konto bankowe bez karty a gotówkę wybierałem nie w bankomacie tylko w fizycznej kasie bankowej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok