Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Okres próbny a wypowiedzenie - Norwegia

1 Post
Olvvbby
(Olvvbby)
Wiking
Witajcie, jestem w Norwegii od ponad miesiąca. Dostałam pracę na okres próbny tj. 1 miesiąc. Po wygaśnięciu tej umowy nie dostałam przedłużenia. Co powinnam zrobić w tej sytuacji aby nie stracić ubezpiecznia, do momentu gdy nie znajdę innej pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(snskker)
Wiking
napisał:
Witajcie, jestem w Norwegii od ponad miesiąca. Dostałam pracę na okres próbny tj. 1 miesiąc. Po wygaśnięciu tej umowy nie dostałam przedłużenia. Co powinnam zrobić w tej sytuacji aby nie stracić ubezpiecznia, do momentu gdy nie znajdę innej pracy?
Też tak mam, dostałem umowę na jeden miesiąc który już minął 31 Sierpnia.
Jednak ja poszedłem do pracy normalnie 1 Września, jakby nigdy nic i nikt mi nic nie powiedział, że to już koniec tej miesięcznej umowy.
15 Września dostałem nową umowę, tym razem do 31-12-2017.

Może i tak samo jest u ciebie w pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Tomasz S
(brus78)
Nowicjusz
Wszystko zależy od tego co masz na kontrakcie .
Moze być tak ,że po okresie próbnym kontrakt przechodzi na stałę i nie dostaniesz nowego.
W moim przypadku dostałem kontrakt na stałę gdzie pierwsze 3 miesiące były okresem próbnym. (o ile dobrze pamiętam) w czasie trwania okresu próbnego jest też krótszy okres wypowiedzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(WarmiaIMazury)
Nowicjusz
Jesli to mozliwe, wstaw zdjecie tego kontaktu. Dla mnie to dziwne, okres probny na 1 miesiac. Wszystkie kontrakty, jakie ja mialem zaczynaly sie okresem probnym, ktory przechodzil potem w sala prace.
Jesli chodzi o ubezpieczenie, prawo do pomocy medycznej bedziesz miala tak czy siak. Tylko ubezpieczeni czy nie, placa czesc kosztow medycznych, np. za wizyte na pogotowiu ok 300 koron.
Takze badz uwazna, poniewaz zlamana reka nie przyda sie wcale w czasie szukania pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok