Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Co mam wpisać w robryce: Org.nr. (9 siffer) / Norwegian organisation.. - Norwegia

4 Posty
Kamil Kusek
(kusy6)
Wiking
Jak w temacie, przyszedł mi druk do wypełnienia, i nie wiem co mam wpisać w rubryce:
Org.nr. (9 siffer) / Norwegian organisation number (9 digits)
Myślałem że swój nr personalny, ale ten ma 11 cyfr a tu chcą 9. Ktoś coś?

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
NO ( 9 cyfr ) MVA
taki norweski NIP
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Healing Time
(Healing Time)
Wiking
Czesc,

Org. nr to numer organizacyjny firmy. On ma 9 cyfr, a numer personalny, tak jak napisałeś, 11 cyfr. Jesteś właścicielem firmy jednoosobowej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamil Kusek
(kusy6)
Wiking
nie jestem właścicielem firmy, normalnie pojechałem na dwa miesiące pierwszy raz za granicę na wakacje do pracy dorobić. Więc ktoś się pomylił?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Healing Time
(Healing Time)
Wiking
Ten formularz dotyczy potwierdzenia numeru konta firmowego. Na pewno list z urzedu był do Ciebie zaadresowany?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
kusy6 napisał:
nie jestem właścicielem firmy,
normalnie pojechałem na dwa miesiące pierwszy raz za granicę na wakacje do pracy dorobić.
Więc ktoś się pomylił?

Jeżeli ten BIC + IBAN należy do twojego konta bankowego w Polskim Banku,
to nikt się tutaj nie pomylił,
a już zwłaszcza Norweska skarbówka.
Tylko świadomie chce ciebie ktoś posadzić na minie skarbowej.
Przypomnij sobie komu podawałeś swoje dane personalne razem z numerem konta w Polsce a będziesz dokładnie wiedział, komu zawdzięczasz ten kłopot.
Tego dokumentu nie wypełniaj, tylko PRZEKREŚL PRZEZ CAŁOŚĆ W POPRZEK i odeślij pod podany w nagłówku adres, z pisemną adnotacją, że jest to pomyłka i ewentualne oszustwo ze strony osoby, która podała do skatt twoje dane osobowe.
Przypomnij sobie również czy czasem ten "mądry specjalista" nie kopiował twojego dowodu osobistego z dwóch stron.
Jeżeli tak było to możesz mieć spore kłopoty w Norweskim urzędzie skarbowym i nie tylko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Tak przy okazji.
Jeżeli dałeś do skopiowania również i swoją polską kartę bankomatową i to dwie strony, to proponuję niezwłocznie wejść na swoją stronę bankową i zablokować tą kartę.
To nic nie kosztuje, a nową kartę dostaniesz nawet i w tydzień, jak masz blisko do swojego banku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamil Kusek
(kusy6)
Wiking
List był zaadresowany do mnie, wszystkie dane sam osobiście tam wypełniłem, jedynie skreślając Org. nr. i napisałem D number oraz go wpisałem na 11 cyfr i odesłałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok