Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

D-number praca wakacyjna drugi rok - Norwegia

Czytali temat:
MultiNOR Konsultant Kasia K Kazek88 apocoto ravbiker adag Dawid Kardas Łukasz Ch Ikett Personalpartner Pl patrPl OnaOsloPuszysta patrykgzr Winrecruit (783 niezalogowanych)
5 Postów
ravbiker
(ravbiker)
Wiking
Witajcie
W zeszłym roku pracowałem w Norwegii przez 2 miesiące w wakacje, otrzymałem D-number, kartę podatkową.
W tym roku przyjeżdżam do pracy na miesiąc.
Pytanie mam czy muszę znowu załatwiać d-number ?? czy mój stary jest ważny? czy muszę składać dokumenty o wydanie nowej karty podatkowej ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
ravbiker napisał:
Witajcie
W zeszłym roku pracowałem w Norwegii przez 2 miesiące w wakacje, otrzymałem D-number, kartę podatkową.
W tym roku przyjeżdżam do pracy na miesiąc.
Pytanie mam czy muszę znowu załatwiać d-number ?? czy mój stary jest ważny?
czy muszę składać dokumenty o wydanie nowej karty podatkowej ??

-D- numer jest przyznawany dożywotnio, o ile nie będziesz miał uprawnień od otrzymania -F- numeru.
Dlatego też, ten twój numer jest i nadal będzie ważny, nawet jak już nigdy nie wjedziesz na terytorium nie tylko Norwegi ale nawet do Unii Skandynawskiej.
Tak, "niestety" mając tylko tak zwany -D- numer, trzeba osobiście z ważnym dokumentem tożsamości, najlepiej paszportem, zgłaszać się w siedzibie skatt /urząd skarbowy/.
Niemniej można i z samym dowodem osobistym, jednak wszystko jest uzależnione od tego czy wyrabiając dokumenty pobytowe posługiwałeś się dowodem czy też paszportem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

()
Stały Bywalec
UPS.
Powieliło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
ravbiker napisał:
Witajcie
W zeszłym roku pracowałem w Norwegii przez 2 miesiące w wakacje, otrzymałem D-number, kartę podatkową.
W tym roku przyjeżdżam do pracy na miesiąc.
Pytanie mam czy muszę znowu załatwiać d-number ?? czy mój stary jest ważny? czy muszę składać dokumenty o wydanie nowej karty podatkowej ??


Osoba, która posiada numer tymczasowy i w poprzednim roku podatkowym posiadała kartę podatkową, może wysłać podanie do urzędu w celu zamówienia nowej. Druga możliwość to stawienie się osobiście.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok