Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Ślub z obywatelem Norwegii - Norwegia

106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Hej.

Jestem Polką w związku z Norwegiem. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem ? Nie wiemy co lepiej...
- lepiej ślub wziąć w Norwegii czy w Polsce (zwykły cywilny)
- jak wygląda procedura legalizacji związku ? Jakie dokumenty są wymagane w Polsce i jakie w Norwegii ?

Pozdrawiamy !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
KaSyX napisał:
Hej.

Jestem Polką w związku z Norwegiem. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem ? Nie wiemy co lepiej...
- lepiej ślub wziąć w Norwegii czy w Polsce (zwykły cywilny)
- jak wygląda procedura legalizacji związku ? Jakie dokumenty są wymagane w Polsce i jakie w Norwegii ?

Pozdrawiamy !


polecam związek nieformalny w Norwegii
po zarejestrowaniu posiada podobny status co formalny
chyba,że Norweg chciałby ubiegać się o polskie obywatelstwo ?
nie jest to takie głupie jakby się wydawało głupim
w obecnej sytuacji geopolitycznej polski paszport jest w ,,cenie,,
podobnie zreszta jak węgierski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Zdecydowanie nieformalny zwiazek. Malzenstwo jest w pewien sposob ubezwlasnowolnieniem. NIe daj sobie wmowic, ze jest ci potrzebne malzenstwo. Ludzie zyjacy w nieformalnych zwiazkach sa o wiele szczesliwsi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
KaSyX napisał:
Hej.

Jestem Polką w związku z Norwegiem. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem ? Nie wiemy co lepiej...
- lepiej ślub wziąć w Norwegii czy w Polsce (zwykły cywilny)
- jak wygląda procedura legalizacji związku ? Jakie dokumenty są wymagane w Polsce i jakie w Norwegii ?

Pozdrawiamy !

Doswiadczenie zyciowe mowi,ze im wiecej bedziesz miala papierow, tym lepiej dla Ciebie.
Milosc kiedys sie konczy,a papier z podpisem zostaje.
Tak to juz jest na swiecie ,ze sluby,przysiegi i podpisy stworzono dla kobiet,aby zapewnic jej
bezpieczenstwo,na wypadek roznych zdarzen zyciowych.
Brac wszystko, co ma podpis -nie kwitowac,kiedys moze sie przydac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Ale lepiej w Norwegii czy w Polsce czy nie ma znaczenia ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Zadajesz niewlasciwe pytania. Powinnas sie zapytac gdzie oplaca sie bardziej przeprowadzic rozwod w Polsce czy Norwegii. Jakby ludzie nie planowali rozwodow, to by nie brali slubow.
Na obecna chwile jest to bez znaczenia, gdyz mozna samemu wybrac powolujac sie na kryteria zamieszkania badz posiadanego obywatelstwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Niech ktoś się tu wypowie na temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Scimita
(Scimita)
Wiking
W Norwegii jest właściwie prosto, Ty potrzebujesz tylko zaświadczenia, że nie byłaś wcześniej mężatką. Potem składacie dokumenty do Skatte i oni wysyłają je potem do Tinghuset i ustalają datę. Możecie też sami ustalić datę,ale wtedy dokumenty ze Skatte musicie sami tam zanieść. W Skatte dowiesz się więcej na ten temat, ja ślubu tu nie brałam,ale pomagałam znajomej dopełnić formalności, więc coś tam wiem. W Polsce szczerze Ci nie pomogę, bo ślub brałam 10 lat temu a od tego czasu mogło się sporo zmienić. Oczywiście mówię o cywilnym, nie mam pojęcia jak wygląda tu kościelny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Tu cywilny wchodzi w grę bez fajerwerków ;] To zaświadczenie to normalnie z Urzędu z Polski i pewnie przetłumaczone przez przysięgłego tłumacza nie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok