Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Tax assessment notice 2016 - Norwegia

2 Posty
Andrzej Krajewski
(AndrzejKrajewski)
Wiking
Kto mi napisze o co chodzi w tym dokumencie? Mam zwrot czy muszę zapłacić?

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
M K
(Mal555)
Nowicjusz
i poprawnie się obawiasz.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Sylwka520
(Sylwka520)
Wiking
Hej, ja mam pytanie.
2016 to był mój pierwszy rok w Norwegii. Rozliczając się ubiegałam się o 10% standard deduction i byłam przekonana, że te 10% o zarobków brutto to zostanie mi zwrócone na konto, a teraz patrzę w tax assessment notice, że zwrócili mi dużo mniej, a o te 10% to jakby tylko pomniejszyli moje dochody do swoich kalkulacji. Czy to wszystko? Nie należy się te 10% dochodów brutto do zwrotu?

dodatkowo pierwotnie miałam podane,że planuję być w NO 4 miesiące i potem w odwołaniu zmieniłam to, na rzeczywiste 6 miesięcy i teraz nie mam pojęcia czy wzięli to jakkolwiek pod uwagę, nie widać tego w tym tax assessment notice.
Ogólnie z tax return wychodziło, że mam dopłącić 900NOK (underpaid tax), a po moim odwołaniu o te 10% i zmianie tych dat pobytu zwrócili mi 3000NOK. Zarobiłam 160 000 i myślałam, że należy mi się 16 000 do zwrotu...
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu jak to jest. Jutro jest mój jedyny dzień wolny przed wyjazdem, więc jeśli mam coś załatwić to muszę jutro rano jechać do innego miasta.

Pozdrawiam!
Sylwia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
To tak nie dziala ze zwracaja 10% od kwoty brutto. To nie jest zwrot 10% tylko ulga 10%. Ludzie juz pewnie takie plany mieli co z tymi pieniedzmi zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Sylwka520
(Sylwka520)
Wiking
No właśnie! już sobie je wkalkulowałam do budżetu po napisaniu tego komentarza właśnie doszłam do tego, że jest to tylko pomniejszenie dochodu. Tak czy siak myślałam, że dostanę większy zwrot w pierwszym roku niż 3000, ale pewnie po prostu jakiś mały podatek mi pobierali z pensji.
Dzięki za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok