Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wyjazd do Norwegii w ciemno. Jest sens? - Norwegia

2 Posty
milosevic
(milosevic)
Wiking
Cześć,

Powiedzcie mi, proszę, czy w obecnej sytuacji na rynku pracy (której nie znam, dlatego pytam) jest sens wybrać się do Norwegii w ciemno w celu poszukiwania pracy na miejscu?

Mam 26 lat, norweskiego nie znam (choć z uwagi na zdolności językowe byłbym w stanie dość szybko poznać ten język choćby na poziomie średniozaawansowanym), mój angielski jest płynny. W grę wchodzą, m.in. z uwagi na brak znajomości norweskiego, głównie prace fizyczne, w magazynach, z użyciem wózka widłowego lub gdzieś na produkcji. Mam kilka lat doświadczenia w wykończeniówce, 2 lata kierowałem wspomnianym wyżej wózkiem widłowym (połączone było to z obsługą klienta, ale w Irlandii). W Polsce zajmuję się m.in. nauczaniem angielskiego i tłumaczeniami w parze polski-angielski, ale to chyba w Norwegii średnio przydatne.

Napiszcie mi, proszę, co myślicie o wyjeździe w ciemno, bez kontaktów i znajomości języka. Jest sens ryzykować? Jaka jest szansa na znalezienie pracy? Kilka lat temu w Irlandii mi się udało, ale to jednak inna sytuacja, choćby dlatego, że już wtedy płynnie władałem lokalnym językiem. Interesuje mnie raczej coś więcej niż 2-3 miesiące pracy wakacyjnej, ale na start i taką okazję chętnie bym wziął. Czy przełom czerwca i lipca to dobry moment na przyjazd czy to może już za późno, aby złapać pracę sezonową? Może lepiej będzie np. we wrześniu lub październiku, kiedy studenci wrócą na uczelnie i będzie więcej wakatów?

Dzięki za poświęcony czas, liczę na Waszą pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Tomas145
(Tomas145)
Nowicjusz
Prace TYLKO naløezy szukac bedac na miejscu!!! Wirtualnie ani pzrez tel NIKT cie koles nie zatrudni!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
milosevic
(milosevic)
Wiking
A przeczytałeś mój post? Pytanie dotyczyło czegoś zupełnie innego. Jaśniej wyrazić się już nie da. Wszystko, co mnie interesuje, zostało napisane powyżej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

()
Stały Bywalec
Obecnie wszyscy ktorzy sa w Norwegii maja uprawnienia na wozki, wiekszosc zna angielski, spora liczba osob umie badz uczy sie na kursach norweskiego, maja nr personalny i konto w banku oraz mieszkanie. Bedziesz mial ciezko ale nikt nie moze Ci powiedziec czy poradzisz sobie czy nie, przyjedz zaryzykuj. Teraz duzo pracodawcow wymaga norweskiego ale zawsze trzeba probowac moze i z angielskim sie uda. Nie bylem w Irlandi wiec nie moge porownac rynku pracy tu i tam. Poszukaj sobie na finn.no ofert pracy ktore Cie interesuja, zobacz czego Tobie brakuje i do dziela.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(georg88)
Wiking
zawsze jest sens jeżeli lubisz ryzyko,ale Konrad J,poniekąd odpowiedział Ci na to pytanie ogólnie także przeczytaj sobie jeszcze raz to co on napisał także przybywaj do krainy zalanej miodem i mlekiem hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
Powiem tak,jesli nauczysz sie podstaw norweskiego plus angielski komunikatywny to prace znajdziesz,jadąc w ciemno nie polecam,mialem te przyjemnosc wynajmowac pokoj parze ktora jezdzila na tirach,szukali pracy trzy miesiace,wydali na czynsz,ona zarabiala niancząc dziecko akurat na czynsz a on zrobil norweskie uprawnienia na wozek po angieslku a potem mu powiedzieli naucz sie jezyka i masz prace,duzy plus jesli znasz kogoś kto wynajmie Ci pokoj na czas szukania pracy a mysle ze to okolo 3tys koron styknie plus jedzenie okolo 2tys nok więc to minimum na miesiac procz tego bilet miesieczny 720nok jesli w Stavanger a jeszcze lepiej poznac kogos kto zna miasto i ma auto wtedy i w dwa tygodnie obskoczysz firmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok