Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Oferta pracy - oszust? - Norwegia

6 Postów
M Dz
(Madr)
Wiking
Witam.
Zgłosiłem się na wyjazd do pracy do Norwegii. Jest to mój pierwszy raz, gdzie wyjeżdżam przez pośrednika. Zostałem zakwalifikowany do podjęcia pracy. Dostałem termin spotkania organizacyjnego, termin wyjazdu itd. Pośrednik drogą meilową prosi mnie o wypełnienie formularzu skatteentaten i podania informacji takich jak pesel, nr dowodu oraz przesłanie skanu obustronnego dowodu osobistego. Czy to nie jest jakieś oszustwo? Bo za bardzo nie wiem czy tak wyglądają formalności przed wyjazdem przez pośrednika.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
M Dz
(Madr)
Wiking
I właśnie tego się obawiam. Czytając o skatteetaten dowiedziałem się, że to pracownik zakłada a nie pracodawca czy pośrednik.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Viol Mich
(meeda)
Początkujący
Jak sie firma nazywa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
M Dz
(Madr)
Wiking
Ogłoszenie wystawione na OLX.pl. Kontakt mailowy z tym "Panem". Dostałem informację, że się dostałem itd i o te dokumenty żeby wysłać. I po zajrzeniu tutaj i poczytaniu tu i tam napisałem do tego pana po co mu mój dowód, jak to wygląda z skatteetaten - pracownik to sam zakłada, zapytałem o stronę internetową firmy bądź jej nazwę, regon czy cokolwiek i kilka innych informacji. O dziwo na tego maila odpowiedział szybko, ale nie było tam żadnych odpowiedzi na moje pytania tylko tyle, że pomyliły mu się daty i przypadkowo nacisnął 1 zamiast 0 (gdzie jest 0 a gdzie 1 na klawiaturze..) Na resztę postawionych pytań nie odpowiedział. Przesłałem drugi raz maila z pytaniami i cisza. Chyba już nie będzie pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
Madr napisał:
Ogłoszenie wystawione na OLX.pl. Kontakt mailowy z tym \"Panem\". Dostałem informację, że się dostałem itd i o te dokumenty żeby wysłać. I po zajrzeniu tutaj i poczytaniu tu i tam napisałem do tego pana po co mu mój dowód, jak to wygląda z skatteetaten - pracownik to sam zakłada, zapytałem o stronę internetową firmy bądź jej nazwę, regon czy cokolwiek i kilka innych informacji. O dziwo na tego maila odpowiedział szybko, ale nie było tam żadnych odpowiedzi na moje pytania tylko tyle, że pomyliły mu się daty i przypadkowo nacisnął 1 zamiast 0 (gdzie jest 0 a gdzie 1 na klawiaturze..) Na resztę postawionych pytań nie odpowiedział. Przesłałem drugi raz maila z pytaniami i cisza. Chyba już nie będzie pracy Jeżeli kontakt jest tylko mailowy, bez podania nazwy firmy, tym bardziej pośredniczącej, to jest to cienkimi nićmi szyty szwindel.
Każda legalna firma pośrednicząca, po wstępnej kwalifikacji podaje swój adres i zaprasza na rozmowę, dopiero na miejscu po sprawdzeniu dokumentów można rozmawiać o reszcie innych dokumentów jak dowód lub paszport.
Tym razem, udało ci się wywinąć oszustowi.
Lepiej nie mieć ułudnej pracy i zbednych obcych kredytów do spłaty.
Jak szukasz pracy tu w Norwegi, to kożystaj jedynie z legalnych pośredników.
Inne firmy kogucik, mogą nóaciągnąc ciebie jedynie na darmową pracę i dużo innych kłopotów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
M Dz
(Madr)
Wiking
Dziękuje za odpowiedź
Nie spieszy mi się ze znalezieniem pracy, także też staram się być ostrożny podczas poszukiwań. Po tej sytuacji już napewno będę wszystko sprawdzał. Na szczęście mnie nie udało się naciągnąć (może dlatego, że nie działam za szybko), ale kto wie kto na to dał się nadziać. Dostałem pare prywatnych wiadomości od osób, które zgłosiły się do tego niby pośrednika i oni też zrezygnowali z tej oferty.
Temat chyba już wyczerpany, ale podczas poszukiwań mogą się komuś przydać informację w nim zawarte.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok