Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zwolnienie się z pracy a zasiłek dla bezrobotnych - Norwegia

21 Postów
Justyna X
(lenka85)
Wiking
Witam.
Zwolniłam się z pracy. Słyszałam, że w takim przypadku można dopiero dostać zasiłek dla bezrobotnych po 3 miesiącach od zwolnienia. Czy to prawda? Zwolniłam się z pracy miesiąc temu, ale nie zarejestrowałam się w NAVie jako bezrobotna. Czy jeśli zrobię to teraz albo w przeciągu 3 miesięcy od zwolnienia to czy zasiłek dostanę po 3 miesiącach od zwolnienia się czy będzie ten czas liczony od momentu zarejestrowania się jako bezrobotna?
I na chwilę obecną mniej ważne pytanie:
Jeśli NAV znajdzie mi pracę to mogę pierwszy raz odmówić? Ewentualnie mogę odmówić z jakiegoś powodu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...no masz...?
...możesz odmawiać przyjęcia oferty pracy ile razy chcesz..
...w No nie ma obozów pracy przymusowej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
tomcioM
(tomcioM)
Wiking
olekbaecin napisał:
Siema ania jestem i mam lat 19
Siema, masie jestem tomcio i mam do sprzedania papierosy.
Kupisz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
Fra når kan du få dagpenger?

Hvis du registrerer deg som arbeidssøker, har du krav på dagpenger fra den datoen du registrerer deg hvis du leverer en fullstendig dagpengesøknad innen 4 uker. Normalt vil du altså ha inntil 4 uker på å skaffe all nødvendig dokumentasjon, uten at du taper dagpenger. Hvis du trenger mer tid enn 4 uker må du kontakte NAV.

Det betyr at du bør registrere deg første dag du er arbeidsledig, og levere søknad senest innen 4 uker.

Hvis du mottar sluttkompensasjon fra tidligere arbeidsgiver, er hovedregelen at du ikke har rett til dagpenger før perioden sluttkompensasjonen gjelder for tar slutt. Du kan likevel søke om dagpenger fra første dag du blir arbeidsledig slik at NAV kan vurdere fra hvilket tidspunkt du har rett til dagpenger. I søknaden må du legge ved kopi av den avtalen som er inngått med arbeidsgiver om sluttkompensasjon.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok