Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przelew do polski. - Norwegia

12 Posty
anula89
(anula89)
Wiking
Witam! Czy ktoś wie może, ile pieniędzy maksymalnie można przelać z konta w Norwegi na konto znajdujące się w Polsce w ciągu jednego roku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
W Transfer24 mozna 10000 NOK dziennie lub 2000 NOK miesiecznie, a po autoryzacji karty 80000 NOK miesiecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
Oplata i czas dostarczenia, jak ja wysyłam niskie kwoty powiedzmy 500 kr to za przelew pobiera mi 5,90 kr i nic wiecej, banki juz nic nie odciagaja, nie przeliczaja itd a pieniadze ida w kilka godzin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
napisał:
pepoconti napisał:
Oplata i czas dostarczenia, jak ja wysyłam niskie kwoty powiedzmy 500 kr to za przelew pobiera mi 5,90 kr i nic wiecej, banki juz nic nie odciagaja, nie przeliczaja itd a pieniadze ida w kilka godzin

No tak ale np ja mam w Sparebank1 i jak wysle na czyjes konto polskie kase to odciagaja mi 60 kr...to gdzie te pieniadze sie wysyla? na norweskie konto czy jak ?


Jak zrobilbys przez Transfer24 uzywajac do tego karty Sparebank1 to placisz tylko za przelew (5,90 kr do 500 kr a jak ponad 500 kr to 1,3%) i jest to jedyna oplata banki nic wiecej nie pobieraja dotyczy to przelewu z norweskiego konta na polskie konto zlotowkowe, najlepiej sprobowac samemu mala kwota to bedziesz juz wiedzial o co chodzi latwo i przyjemnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
pepoconti napisał:
napisał:
pepoconti napisał:
Oplata i czas dostarczenia, jak ja wysyłam niskie kwoty powiedzmy 500 kr to za przelew pobiera mi 5,90 kr i nic wiecej, banki juz nic nie odciagaja, nie przeliczaja itd a pieniadze ida w kilka godzin

No tak ale np ja mam w Sparebank1 i jak wysle na czyjes konto polskie kase to odciagaja mi 60 kr...to gdzie te pieniadze sie wysyla? na norweskie konto czy jak ?


Jak zrobilbys przez Transfer24 uzywajac do tego karty Sparebank1 to placisz tylko za przelew (5,90 kr do 500 kr a jak ponad 500 kr to 1,3%) i jest to jedyna oplata banki nic wiecej nie pobieraja dotyczy to przelewu z norweskiego konta na polskie konto zlotowkowe, najlepiej sprobowac samemu mala kwota to bedziesz juz wiedzial o co chodzi latwo i przyjemnie


1,3%? czyli 10 ooo wysyłam to pobierają 130 nok...a ja w swoim do 100 000 mam 70 nok...

więc gdzie tu przyjemność? no chyba że czerpiesz to z tego że cię...itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
anula89
(anula89)
Wiking
Niestety odpowiedzi odbiegły trochę od tematu, chodziło mi o to ile pieniędzy maksymalnie można przelewać bez opłacania podatku? Coś czytałam na ten temat ale niestety nikt jasno nie umie odpowiedzieć. Może ktoś siedzi w temacie i zna się na przepisach? Chciałabym jakich jasnych i poważnych odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Przeciez to Twoje pieniadze od ktorych podatek juz zaplacilas. Slij ile chcesz/masz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
anula89
(anula89)
Wiking
No tak, czekam. Niestety chyba nikt nie zna odpowiedzi. Chodziło mi o przepisy ogólnokrajowe a nie dane dotyczące danego banku. Przynajmniej myślałam ze jest jakaś ustawa czy przepis, która to normuje i że ktoś będzie w stanie mi podać konkretne dane. Dlatego pytam o poważne i rzeczowe odpowiedzi ludzi, którzy może w jakiś sposób z tym pracują i którzy wiedzą o co chodzi. A nie o jakieś przypadkowe linki przypadkowych banków. Nie potrzebne mi linki do banków, bo po pierwsze nie mam konta w tych bankach których linki wysłałeś a po drugie nie znam norweskiego dlatego proszę o pomoc na Polskim forum. To chyba logiczne że gdybym znała na tyle język nie prosiłabym tutaj o pomoc. Niemniej jednak dziękuję za Twoją wypowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
anula89
(anula89)
Wiking
Chuck Norris napisał:
Przeciez to Twoje pieniadze od ktorych podatek juz zaplacilas. Slij ile chcesz/masz.
Rozumiem. Czyli jesteś pewny że zgodnie z przepisami norweskimi nie ma żadnych limitów rocznych na przesyłanie przelewów z Norwegi do Polski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
anula89
(anula89)
Wiking
anula89 napisał:
[quote]Ole_Nordmann napisał:
[quote]anula89 napisał:
Chciałabym jakich jasnych i poważnych odpowiedzi.

Zobacz juz ponad 2 tyg czekasz na odpowiedz a nie prosciej tak u zrodla sie dowiedziec tam gdzie masz konto :
No tak, czekam. Niestety chyba nikt nie zna odpowiedzi. Chodziło mi o przepisy ogólnokrajowe a nie dane dotyczące danego banku. Przynajmniej myślałam ze jest jakaś ustawa czy przepis, która to normuje i że ktoś będzie w stanie mi podać konkretne dane. Dlatego pytam o poważne i rzeczowe odpowiedzi ludzi, którzy może w jakiś sposób z tym pracują i którzy wiedzą o co chodzi. A nie o jakieś przypadkowe linki przypadkowych banków. Nie potrzebne mi linki do banków, bo po pierwsze nie mam konta w tych bankach których linki wysłałeś a po drugie nie znam norweskiego dlatego proszę o pomoc na Polskim forum. To chyba logiczne że gdybym znała na tyle język nie prosiłabym tutaj o pomoc. Niemniej jednak dziękuję za Twoją wypowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok