Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dagpenger - Norwegia

3 Posty
andy92
(andy92)
Wiking
Witam

Mam pytanie. Dziś zostało przyznane mi dagpenger.
w 2016 roku pracowałem 9miesięcy. w 2015 roku pracowałem 7 miesięcy, w 2013 i 2014 nie wykazywałem dochodów.

Nav policzyl mi dochód za 2015 rok. W 2014 i 2013 widnieje 0 kr.(oczywiste)

Rozumiem że na podstawie dochodów z ostatnich 3 lat NAV wyliczył mi dagpenger.

TERAZ PYTANIE: Czy od stycznia kwota dagpenger się zwiększy i srednia będzie naliczana z dochodów z 2016,2015 i 2014 roku ?

Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi, mam nadzieję że w miarę klarownie przedstawiłem sytuację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
andy92
(andy92)
Wiking
Dziękuję za poprawienie mnie i odpowiedź.Czy od kwoty która widnieje na decyzji odprowadzony będzie jeszcze podatek?

Rozumiem że rezygnacja z dagpenger i ponowne aplikowanie o przyznanie od stycznia nie wchodzi w grę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
andy92
(andy92)
Wiking
Dzięki za tresciwa odpowiedź! Czy wniosek o rekalkulacje dagpenger ma jakiś numer? Istnieje możliwość pobrania go ze strony NAV ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
hankamilan
(hankamilan)
Wiking
Pytanie o dagpenger,,,, jezeli dagpenger wyicza sie z kwoty 555 456 kr. (inntektsgrunnlag) to ile powinno wynosic dagsatts totalt?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
hankamilan napisał:
Pytanie o dagpenger,,,, jezeli dagpenger wyicza sie z kwoty 555 456 kr. (inntektsgrunnlag) to ile powinno wynosic dagsatts totalt?Jeżeli dagpenger jest wyliczane z kwoty 555456-nok. brutto. to osoba posiadająca takie wynagrodzenie roczne powinna się wstydzić zadawać takie pytanie na forum publicznym ponieważ posiada co najmniej nostryfikację w Norwegi, na swoje ukończone studia w kraju ojczystym.
Taka natomiast sytuacja prawna, wymaga od posiadacza wymienionego tak wykształcenia jak i zarobków, co najmniej minimum wiadomości i umiejętności w posługiwaniu się takim urządzeniem jak komputer + wyszukiwarka internetowa.
Jako przykład, posiadam tylko zawodówkę i mój zarobek roczny to tylko 225-tys.nok. brutto, a jednak potrafię wpisać w wyszukiwarkę:
Jak obliczyć dagpenger.
Otrzymałem taką informację.
www.nav.no/en/Home/Benefits+and+services...ek-dla-bezrobotnych.
I wszystko w tym temacie, wystarczy wyszukać odpowiednią zakładkę i dokładnie zrozumieć czytany prawny tekst.
Owocnej zapiątkowej lektury.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Max kwota to 400 tys od której naliczane jest dagpenge / mogłeś zarabiać milion a i tak granica jest 400 k
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Max to 6g czyli 550 000nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
artgregor napisał:
Max kwota to 400 tys od której naliczane jest dagpenge / mogłeś zarabiać milion a i tak granica jest 400 k Informacyjna BZDURA!.
Wystarczyło dokładnie, spokojnie i ze zrozumieniem pisanego prawnego tekstu, czytać to co jest zamieszczone w linku NAV który zamieściłem powyżej.
Tam jasno pisze, 1G na ten rok tj. od 01-05 16 do 01-05-17 wynosi 92576 nok/brutto.
To natomiast oznacza iż 6G= 555456.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
high_octane napisał:
Max to 6g czyli 550 000nok. Czy ty również jesteś dzisiaj po 3 głębszych?.
Ponieważ, na ten rok rozliczeniowy 2016 - 2017, obowiązująca maksymalna kwota do wszystkich rozliczeń socjalnych z ramienia NAV, nie tylko dagpenger, wynosi tylko 555456-nok/brutto.
Zwykły matematyczny wynik:
1 (G) = 92576 nok x 6 (G) = 555456 nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
146 Postów

(ixi)
Stały Bywalec
Jeżeli Masz zastrzeżenia to Masz czas na odwołanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok