Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pierwsza praca w Norwegii - Norwegia

5 Postów
Wiking
Hej, jestem w Norwegii od miesiaca i szukam pracy jako kelnerka lub sprzedawca w sklepie. W gre wchodzi tez sprzatanie, praca na plantacjach lub pilnowanie dzieci. Zalezy mi na tym zeby gdzies sie zalapac. W Polsce pracowalam w roznych miejscach (w sklepach, barach, hotelu, w urzedzie, przy przy organizacji imprez, jako sekretarka, hostessa). Po angielsku mowie w stopniu komunikatywnym, norweskiego dopiero sie ucze. Slyszalam, ze bez norweskiego jest ciezko znalezc prace zwlaszcza jak jest sie kobieta. Rozniosam kilkadziesiat CV. Dodalam swoje CV na stronie firmy posredniczacej w zatrudnianiu pracownikow. Czy ktos ma jakies cenne wskazowki, jak znalezc pierwsza prace w Norwegii? Co moze byc pomocne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
najszybciej znajdziesz pracę w Katarze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Nawet bym nie przypuszczala, ze ktos tu moze miec doswiadczenie w tym. No ladnie. Fuj. Mnie to nie interesuje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Agencje pracy, prywatne kontakty i tyle.
W zasdzie w odwrotnej kolejnosci... po pierwsze prywatne kontakty.
No i wydrukuj sobie mase CV i ruszaj z buta w miasto, szukajac wywieszek w oknach o poszukiwaniach pracownikow. Wiem, to masakra, ale wiele osob tak wlasnie znalazlo prace.
Nie przejmuj sie opowiesciami dziwnej tresci. 99,99% tych wszystkich ktorzy teraz sa tu tacy madrzy zaczynalo z absolutnie zerowa znajomoscia Norweskiego. Lacznie ze mna

Ponadto w duzych ieciowkach jak sie spodobasz (jako pracownik) to sam angielski na poczatek przejdzie. Sprobuj na Karl Johans gt w sieciowkach typu Hard Rock Caffe, TGI Fridays i inne tego typu.
Zreszta, zachodz wszedzie.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
WujekJanek napisał:
Agencje pracy, prywatne kontakty i tyle.
W zasdzie w odwrotnej kolejnosci... po pierwsze prywatne kontakty.
No i wydrukuj sobie mase CV i ruszaj z buta w miasto, szukajac wywieszek w oknach o poszukiwaniach pracownikow. Wiem, to masakra, ale wiele osob tak wlasnie znalazlo prace.
Nie przejmuj sie opowiesciami dziwnej tresci. 99,99% tych wszystkich ktorzy teraz sa tu tacy madrzy zaczynalo z absolutnie zerowa znajomoscia Norweskiego. Lacznie ze mna

Ponadto w duzych ieciowkach jak sie spodobasz (jako pracownik) to sam angielski na poczatek przejdzie. Sprobuj na Karl Johans gt w sieciowkach typu Hard Rock Caffe, TGI Fridays i inne tego typu.
Zreszta, zachodz wszedzie.
Powodzenia


Sieciowkach..haha, wez ja wyslij od razu do Maaemo,Statholdergaarden albo innej Fauny.
Nie rob dziewczynie wody z mozgu. W Maaemo mowi sie glownie po angielsku, wiec pewnie z komunikatywnym da se rade...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
WujekJanek napisał:
Ponadto w duzych ieciowkach jak sie spodobasz
a w małych restauracyjkach jak się spodoba właścicielowi
to też pracę dostanie
a i niech nikt nawet nie próbuje wmawiać, że gdziekolwiek bez francuskiego co dostanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
WujekJanek napisał:
Ponadto w duzych ieciowkach jak sie spodobasz
a w małych restauracyjkach jak się spodoba właścicielowi
to też pracę dostanie
a i niech nikt nawet nie próbuje wmawiać, że gdziekolwiek bez francuskiego co dostanie


Slabo to ten..francuski.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
cebularz napisał:
WujekJanek napisał:
Agencje pracy, prywatne kontakty i tyle.
W zasdzie w odwrotnej kolejnosci... po pierwsze prywatne kontakty.
No i wydrukuj sobie mase CV i ruszaj z buta w miasto, szukajac wywieszek w oknach o poszukiwaniach pracownikow. Wiem, to masakra, ale wiele osob tak wlasnie znalazlo prace.
Nie przejmuj sie opowiesciami dziwnej tresci. 99,99% tych wszystkich ktorzy teraz sa tu tacy madrzy zaczynalo z absolutnie zerowa znajomoscia Norweskiego. Lacznie ze mna

Ponadto w duzych ieciowkach jak sie spodobasz (jako pracownik) to sam angielski na poczatek przejdzie. Sprobuj na Karl Johans gt w sieciowkach typu Hard Rock Caffe, TGI Fridays i inne tego typu.
Zreszta, zachodz wszedzie.
Powodzenia


Sieciowkach..haha, wez ja wyslij od razu do Maaemo,Statholdergaarden albo innej Fauny.
Nie rob dziewczynie wody z mozgu. W Maaemo mowi sie glownie po angielsku, wiec pewnie z komunikatywnym da se rade...


Nieno, pewnie, w sumie duzo racji, przekonales mnie.

Ej dziewczyno, wracaj do Polski, tu pracy absolutnie nie znajdziesz, nie ma sensu nawet probowac jak sie nie ma bieglego norweskiego.
Pan Cebularz na przyklad BergenTest to jeszcze w Polsce przed wyjazdem zdal.
Tak jak i wszyscy Polacy ktorzy tu teraz przyjezdzaja.
A do pracy jako sprzataczka w polskiej firmie musisz miec co najmniej zdany prove3.

Acha, zapomnial bym. Glupia jestes i glupio na zdjeciu wygladasz. Czemu tak uwazam? A nie wiem, po prostu taka jest zasada na tym forum, ze jak ktos swierzy o cos pyta to trzeba go z blotem i gnojem zmiezac tak, zeby mu sie wszystkiego odechcialo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
WujekJanek napisał:

Ej dziewczyno[/b], wracaj do Polski, tu pracy absolutnie nie znajdziesz, nie ma sensu nawet probowac jak sie nie ma bieglego norweskiego.
Pan Cebularz na przyklad BergenTest to jeszcze w Polsce przed wyjazdem zdal.
Tak jak i wszyscy Polacy ktorzy tu teraz przyjezdzaja.
A do pracy jako sprzataczka w polskiej firmie musisz miec co najmniej zdany prove3.

Acha, zapomnial bym. Glupia jestes i glupio na zdjeciu wygladasz. Czemu tak uwazam? A nie wiem, po prostu taka jest zasada na tym forum, ze jak ktos swierzy o cos pyta to trzeba go z blotem i gnojem zmiezac tak, zeby mu sie wszystkiego odechcialo.


Jasne nie ma to jak wiejska manipulacja - wiem, ze lubisz na kazdy temat, ale to chyba do Drzyzgi powinienes sie zglosic. Zacytuj no, gdzie ja napisalem, ze musi znac jezyk by znalezc prace?
Zapewne nigdy nie byles w wymienionych knajpach wiec i z obsluga nie miales do czynienia. Gdyby bylo inaczej to pewnie nie wysylalbys dziewczyny w miejsce opanowane przez szwedki z niezlym jezykiem.
Takie kursy po knajpach bez przygotowania skutkuja jedynie zdarciem zelowek.
No ale ty pewnie wiesz lepiej - przypominasz mi mysze Aleksandra z pszczolki Mai - tez udzielal sie w kazdym temacie.
Moze i ja cos doradze idac twoim szlakiem myslowym - skoro dziewczyno pracowalas w urzedzie to smigaj do Oslo komunne a potem i osciennych i aplikuj na jakiego urzednika. Skoro jezyk niepotrzebny to trza probowac. Niech ci nikt nie wmowi, ze nie mozesz osiagnac wszystkiego, jesli tylko bardzo mocno chcesz. W NASA poszukuja astronautow - sky's the limit.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Racja.
A wszystkie prace w Oslo opanowane sa przez Norwegow, Pakisow i Szwedow.
Zero szans.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok