Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Autoryzacja uprawnień na wózki widłowe z Polski - Norwegia

66 Postów
Viol Mich
(meeda)
Początkujący
Hej, czy jest coś co powinienem zrobić po otrzymaniu listy od arbeidtilsynes z autoryzacją moich uprawnień na wózki widłowe (dostałem kat. T1, T2, T4)? Powinienem zgłosić się gdzieś (np. norsk kompetansregister) aby otrzymać jeszcze jakiś dodatkowy dokument?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów

(olimar)
Wiking
witam

jestem obecnie w tej samej sytuacji, również otrzymałem te same papiery a arbeidstylsynet o uznaniu moich europejskich uprawnień na wózki widłowe na kody T1, T2 i T4.

zrobiłem tak że wysłałem przez e-mail pytanie co należy zrobić wraz z tym pismem w załączniku o uznaniu oraz inne dokumenty do tych 2 wymienionych na dole urzędów czyli: SFS i Norsk Kompetanseregister tego pisma i będę czekał, podejrzewam że pewnie odezwą się i napiszą co teraz, ale grunt że jest to uznanie jak napiszą dam znać

pozdro , hej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
paweł b
(boksiak)
Wiking
Panowie jak mają się sprawy z uznaniem uprawnień na wózki, o których pisaliście w poprzednich postach. Tzn. jak z dalszą ścieżką uznania kompetencji oraz ew. wydaniem norweskiej karty potwierdzającej je?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Piotr Wójcik
(PiotrWojcik)
Wiking
odświeżam temat ,też mam taką sytuację jak koledzy powyżej czyli uznane polskie uprawnienia na wózki widłowe i co dalej z tym ,może ktoś wie? Mam wydrukować sobie to uznanie i z tym szukać pracy w Norge?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Dostalam uznanie na T4, to raczej wyklucza posiadanie na T1 jesli sie nie myle? Wie ktos na pewno?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Nie musisz nic drukowac, po prostu w CV albo w aplikacji jesli prze net wypelniasz wpisz sobie tam gdzie masz uprawnienia/certyfikaty.

Ja dostalem za nasza "2" z UDT uznanie na T1-T18 wiec chyba nie wyklucza, ale sprzeczal sie nie bede...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Bartosz Solarek
(BartoszSolarek)
Wiking
Odświeżę temat bo nie ma co zakładać kolejnego.
Czy ktoś się orientuje od czego zależy przyznanie Norweskich uprawnień? Jedni mając II WJO otrzymują tylko T1,T2,T4 a inni wszystko od T1 do T8.
W zasadzie trochę się zastanawiam, bo uprawnienia II WJO wydane przez Urząd Dozoru Technicznego obejmują wszystkie wózki podnośnikowe bez limitu udźwigu poza specjalnymi czyli np manitou.
T8 zdaje się jest to zwykły wózek jezdniowy czołowy do 10TON, czyli zgodny z uprawnieniami które wydało UDT.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
alekkkk
(alekkkk)
Nowicjusz
T8 jest powyzej 10t
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mi to na kursie w Sapio
sapioskolen.no/
instruktor tłumaczył, że jeśli ktoś ma inne zagraniczne uprawnienia na coś to niech przetłumaczy i składa, oni to prześlą dalej i i tam dalej
to jak im się zechce, to uznają, ale wcale nie muszą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Czy ktoś się orientuje od czego zależy przyznanie Norweskich uprawnień? Jedni mając II WJO otrzymują tylko T1,T2,T4 a inni wszystko od T1 do T8.
W zasadzie trochę się zastanawiam, bo uprawnienia II WJO wydane przez Urząd Dozoru Technicznego obejmują wszystkie wózki podnośnikowe bez limitu udźwigu poza specjalnymi czyli np manitou.
T8 zdaje się jest to zwykły wózek jezdniowy czołowy do 10TON, czyli zgodny z uprawnieniami które wydało UDT.


to tak

IIWJO=T1/T4
IWJ0=T1/T8.4

czyli zeby pracowac w porcie przy rozladunku kontenerow trzeba miec polskie IWJ0. Dodatkowo przy IWJ0 dostajecie uprawnienia na C1/C2 czyli teleskoptruck oraz rundtomsvingende teleskoptruck czyli obrotowe manitou

T8=Motvektstruck med gaffelarmer czyli widly
T8.1=Motvektstruck med containråk czyli ten chwytak do kontenerow
T8.2=Mot... med tømmerklo men permanent montert czyli chwytak do drewna
T8.4=Mot... med teleskopbom, poprostu teleskop

Ja mam IWJO i mam wszystko papiery na wozki,teleskopy i kontenery
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok