Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zmiana D-nummer na stały numer personalny - Norwegia

66 Postów
Viol Mich
(meeda)
Początkujący
Witajcie rodacy w Norge

Mam szybkie pytanie dot. zmiany D-nummer na stały numer personalny. Ze względu na krótkie kontrakty w przeszłości posiadam D-nummer. Od paru dni mam stały kontrakt na czas nieokreślony. Napiszcie proszę w jaki sposób dokuje się zmiany numerów? Muszę iść do skatte czy urząd sam wyśle mi nowy numer?

A przy okazji. Napiszcie proszę też czy jeśli posiadam kartę płatniczą Visa w DNB bez zdjęcia ale z D-nummer to mogę się legitymować tę kartą?

Z góry dziękuje za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
meeda napisał:
Witajcie rodacy w Norge

Mam szybkie pytanie dot. zmiany D-nummer na stały numer personalny. Ze względu na krótkie kontrakty w przeszłości posiadam D-nummer. Od paru dni mam stały kontrakt na czas nieokreślony. Napiszcie proszę w jaki sposób dokuje się zmiany numerów? Muszę iść do skatte czy urząd sam wyśle mi nowy numer?

A przy okazji. Napiszcie proszę też czy jeśli posiadam kartę płatniczą Visa w DNB bez zdjęcia ale z D-nummer to mogę się legitymować tę kartą?

Z góry dziękuje za pomoc.


Witaj, witaj rodaku

Urząd sam nie nadaje i nie wysyła fødselsmummeru, bo nie wie, czy zyczysz sobie taki numer posiadać. Jeżeli sobie zyczysz, to musisz sie udać do urzędu i zameldowac sie w Norwegii ( przy D- numerze takiego obowiązku nie ma).
Aby sie zameldowac, musisz posiadać kontrakt na mieszkanie albo na twoje nazwisko, albo przyjsc z kimś, kto potwierdzi ze u niego mieszkasz.
Karte bankowa tez potem powinieneś zmienić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Viol Mich
(meeda)
Początkujący
Hilton, dzięki za odpowiedź . Potrzebuje jeszcze jednej informacji. od 23.08.2012 mam umowę "fast" na czas nieokreślony z czego najbliższe 3 miesiące są okresem próbnym. Czy pomimo, iż najbliższy czas to okres próbny to mogę wraz z umową o pracę i umową na najem mieszkania (umowa jest na mnie i na żonę) udać się do skatte w celu złożenia wniosku o stały numer personalny i żeby się zameldować?
Jeśli linka do tych druków będę wdzięczny
Pozdrawiam z Sandviki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Viol Mich
(meeda)
Początkujący
A może ktoś inny może pomóc w powyższym?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Witam! Mam pytanie. Jak i gdzie zmienia sie D-number na numer stały(personalny) Mam pozwolenie na pobyt z Policji i normalny kontrakt na okres nieokreślony.Potrzebuje Numer personalny bo na tymczasowy nie mogę ubezpieczyć auta które kupiłem. Czy powinienem udać sie z tym na Policje czy do skatte? Muszę sie specjalnie logowaci elektronicznie umawiać na wizyte czy mogę zrobić to od ręki w każdy dzień. Dzieki za pomoc. Z fartem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
enternks napisał:
Witam! Mam pytanie. Jak i gdzie zmienia sie D-number na numer stały(personalny) Mam pozwolenie na pobyt z Policji i normalny kontrakt na okres nieokreślony.Potrzebuje Numer personalny bo na tymczasowy nie mogę ubezpieczyć auta które kupiłem. Czy powinienem udać sie z tym na Policje czy do skatte? Muszę sie specjalnie logowaci elektronicznie umawiać na wizyte czy mogę zrobić to od ręki w każdy dzień. Dzieki za pomoc. Z fartem
Numer zmienia się na Rynku Rybnym w Stawangerze i tylko tam dla całej Norwegi.

Głupoty piszesz co do ubezpieczenia i numeru personalnego.

Auto można :
- Kupić.
- Ubezpieczyć.
- Ponosić wszystkie z tym związane opłaty, z mandatami włącznie.
Posiadając zwykły D numer.
Następny niedouczony a napalony.
Co za wysiew ?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -14  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Co innego powiedzieli mi w ubezpieczalni. W każdym bądz razie gdzie znienia sie ten numer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
zmien ubezpieczalnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Gdzie sie zmienia D-number na numer stały? Skatte czy policja? Co trzeba miec, zrobić by zamiana przeszła bez problemów. pozdraiwam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Adam Adam
(AdamsAdam)
Wiking
D number zmienia sie w Skatte. Nie musisz się umawiać ani nic innego kombinowac. Auto można ubezpieczyć i na dnumber, ale ciężej znaleźć ubezpieczalnie i jest po prostu drożej


Ja mam innego rodzaju pytanie.
Czy przyjęcie przez osobę w okienku papierów jest równoznaczne z przyznaniem numeru personalnego ? Czy to dopiero uruchamia machine biurokrecji i ktoś inny decyduje o przyznaniu/ badź nie numeru stalego ?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok