Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

40 NOK na godzinę i mniej - Norwegia

8 Postów
Jarosław O.
(Jarekkk)
Wiking
Witam ,dziś aż mnie krew zalała gdy usłyszałem o polkach(naszych kochanych dziewczynach) że pracują tu nawet za 40 nok/h a nawet mniej - na czarno ,oczywiscie .Jakim trzeba być sqrwysynem i jaką qrwą żeby dawać ogłoszenia po całej Polsce że firma np.budowlana albo sprzątająca szuka ludzi do pracy i płacić im po 30 koron za sprzatanie ,albo za pracę na budowie 40 -60 koron???? Gdzie ci ludzie się urodzili ??sumienie was qurwa nie gryzie ??? śpicie po nocach???

Wracając do tych dziewczyn ,moze sa głupie ?-NIE - sa wykorzystywane przez nas polaków...I tak będzie zawsze??polak polaka w dupę wali ????psioczymy na norwegów, szwedów, nemców a przypominam że są są to narody które niektórym już 30 lat pracę dają .,. turkowie ,pakistańczycy trzymają sie razem, a polacy naiwnie wierzą w jakąś solidarność ..

Gdzie ta solidarność pytam się ?,jeżeli trzeba zapierdalać 15 godzin, za 30 koron za godzinę,/6 dni w tygodniu???? ..

Info dla dziewczyn - za sprzątanie w Norwegii jest stawka 153 korony za godzinę(około ) jak macie mniej to lepiej wyjdzie na ulice z dumą sprzedawajcie się za 800 nok/h ,naprawdę wtedy nie ma sie co wstydzić ...więcej zarobicie no i nie trzeba tyle harować.
I co z takimi "FIRMAMI " robić ???? oszuści i wyzyskiwacze-nic więcej
zapraszam do dyskusji i opini na ten temat. ps. debilom i innych popaprańcom z góry dziękuję ale nie piszcie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
popieram
debile i popaprańce nie pisać
zapoznać się najpierw z prawem podaży i popytu?
P.S.
czy te osoby są łapane i zakuwane w dyby, a potem na statkach przemycane pod pokładem do Norge?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
257 Postów
mirek rumianek
(mir_rum)
Stały Bywalec
mozna tylko wspolczuc,ze tak nisko sie cenia.pewnie mysla,ze to jest dobre na poczatek,a potem beda sobie szukac lepiej platnej oracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Ines Fernholc
(Tuptusiowata)
Wyjadacz
Powodzenia tym dziewczyna co na sprzataniu zarabiają 40nok na godzinę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
Sądze ze zamało jest informacjii o stawkach w Norwegii , to po pierwszw, po drugie to chyba tylko polacy mogą swoich wykozystac rodaków.
Zaden chyba naród tak niewykozysta swoich rodaków za granicami swojego kraju. Powinni takie firmy odrazu zgłaszac do urzędu pracy zeby niemieli juz wstępu do NO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
psychole i debil//le tylko będą pracować za takie pieniądze

ale cóż niech się męczą --- jak się nie chciało chodzić do szkoły i zdobywać jakieś wykształcenie tylko się siareczkę pod sklepem piło to takie tego są teraz efekty

a co może ktoś powie że jest inaczej ??

wielcy pracownicy , tacy co to tylko w Polsce pochwalić się mogą bo tutaj na prawdę nie ma czym

szkoda słów ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jarosław O.
(Jarekkk)
Wiking
Zgadzam sie co do tego że za mało jest informacji na temat stawek.
Może MN zamieściła by jakąś tebelę na stronie głownej- o stawkach dla np. 10 najpopularniejszych zawodów ??
Ciekawe czy w waszych profesjach znacie stawki minimalne?? Dla mojego zawodu akurat istnieje zwiazek zawodowy i podaje na bieżąco na stronie inernetowej stawki obowiązujące na dany okres. Jest mozliwośc sprawdzenia,porównania ,no i co do tego się tyczy -można negocjować. Jak znacie to podawajcie -komus może sie to przydać.

Niestety, jak tu ktoś napisał, za pracą nie przyjezdzaja tu ludzie tylko po zawodówce(lub bez niej)Raczej przewaga średniego i wyższego wykształcenia .Nie raz tu słyszałem : "po co mi te studia były???trzeba było od razu wyjechać za granice i robić na budowie" albo - " za biurkiem w PL zarabiałem 2 tyś,,tu za fizyczna pracę mam 10 tyś." itd ..itp..

Dla tych co pozjadali tu rozumy -czyli tzw- pseudoinżynierów ,pseudomagistrów itp,jak pewnie wiecie, wykształcenie a inteligencja dużo wspólnego ze sobą nie mają .Z inteligencją człowiek się rodzi, a wykształcenie sie zdobywa. Oczywiście jedno drugiemu pomaga i jest fajnie ,ale jak słysze jak ktoś mówi że jest inteligentny -BO MA MATURE ,, STUDIA - to tylko potwierdza tezę wielkości jego mózgu -kurczaka wzglednie kota.
najbardziej rozbrajają mnie chłopaki którzy mieszkają w kontenerach lub wynajmuja tu mieszkanie w np.8 osób(no bo tak taniej- czyli kasa,kasa i jeszcze raz kasa) ,a w Polsce "wille" sobie budują, a ich żony jeżdżą drogimy furami w PL i bajki ciemnocie wciskaja że "no mąż za granicą,w delegacji,,no ze 30 tyś zł/mc zarabia... Śmiech na sali...(proponuje to samo zrobić w PL- zaprosić sąsiadów i znajomych do swojego mieszkania- przecież to też będzie taniej przecież)

Oczywiście losy ludzkie są różne i różne ścieżki ludzie wybierają....Tylko czemu przy wyborze stylu życia nie kierujemy się logiką??
jeszcze dla tego kto wspomniał o prawie podażu-popytu(?) ------ co za głupota,- ta zasada nic tu się nie ma do tematu.tu chodzi o wykorzystywanie czyjejś niewiedzy i ciężkiej sytuacji finansowej dla własnych korzyści.I raczej nikt tu siłą nie został przyciągniety - predzej obietnicami lepszego życia, góry pieniędzy itp...a kto w trudnej sytuacji nie nabrałby się na to?...i nie wytykajcię tych błędów ort.. w szkole nie jesteśmy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Karolina .....
(karolina09)
Początkujący
Tutaj jest duzo stawek podanych:
utdanning.no/tema/yrke_og_karriere
Co prawda årslønn, ale zawsze mozemy zobaczyc jak nasza pensyjka przedstawia sie w swietle sredniej w wykonywanym zawodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Ja mam 80 i robie na budowie 10h + przerwa 2x30min. Mam 3h dziennie wolnego. W umowie normalne 180 i 37.5h
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Dowiedz się kto tyle płaci i się tym zajmij. Ten kto to robi na 99% nie przeczyta tego wywodu ani się tym nie przejmie.
Informacji o stawkach godzinowych jest mnóstwo, wystarczą 3 min przed komputerem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok