Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

rejestracja na policji - Norwegia

41 Postów
Marta Skucha
(blondyna06)
Nowicjusz
Witam wszystkich.
Mam prośbe proszę pomożcie mi
Zarejestrowalam sie na policji zeby moc zlozyc wniosek o pozwolenie na prace tylko problem polega na tym ze pierwszy wolny termin to 15 wrzesnia dostalam kontrakt i zalezy mi na tym zeby zlozyc to i dostac id i skatte jak najszybciej bo musze otworzyc konto a bez tego ani rusz. I moje pytanie teraz do was czy myslicie ze jakbym poszla na policje np w pon to by mnie przyjeli?? bo trwa to chwile a spotaknia sa co 15min
prosze o porady bo musialabym sie zwolnic ze dwie godz z pracy... dzieki za odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
370 Postów
Bunia D.
(buniusia79)
Stały Bywalec
Ja gdy się rejestrowałam nie było wolnego terminu na 4 miesiące. Poszłam z paszportem,umową o pracę i załatwiłam pozwolenie w 5 min. Idź więc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Marta Skucha
(blondyna06)
Nowicjusz
A czy wie ktos moze od ktorej godziny jest otwarty budynek skattekontor?? bo tam sie musze zarejestrowac... (Stawvanger) pozdrawiam dzieki za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Od 9.00 do 15.00
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów
P. yy
(DratilHelvete)
Stały Bywalec
idziesz prosto do Skattekontor z paszportem i kontraktem i pieprzy Cie jakas policja itp,jak juz to zalatwisz i dostaniesz papiery to idz na spokojnie na policje i luz,chyba ze jestes powyzej 3 miesiecy a wczesniej nie pracowalas legalnie to nie wiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
trochę nie w temacie, ale nie będę zakładać nowego wątku.

Otóż, mąż dziś odebrał pozwolenie z policji. Jednak Skattecostamkuźwa ma odebrać za 3 tyg, a pierwszą wypłatę dostanie juz 20go. Czyli rozumiem, że ta pierwsza będzie okrojona o 50% podatek? ( tak tu gdzies pisaliscie, ze tyle wynosi jesli sie nie przedlozy tej karty) , ale znowu z drugiej strony pisalo gdzies na forum, że przez pierwszy rok pracy jest naliczany 26% podatek ( mam nadzieję, że nie palnęłam teraz jakiejs głupoty).
Więc jak to jest?

z góry dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
musze cie zmartwic,jesli pracodawca nie otrzyma skatekor,ma obowiazek pobrac 50%,ale mozna tego uniknac tylko trzeba przeczekac az dostaniesz paopiery,-prcodawcy powiedziec ze nie masz jeszcze dokumentow i ze nie chcesz narazie pensji,ze wyplaci ci jak bedzie skatekort,ja tak zalatwilem na poczatku,1,5 miesiaca nie bralem wynagrodzenia,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów
P. yy
(DratilHelvete)
Stały Bywalec
Jasna napisał:
trochę nie w temacie, ale nie będę zakładać nowego wątku.

Otóż, mąż dziś odebrał pozwolenie z policji. Jednak Skattecostamkuźwa ma odebrać za 3 tyg, a pierwszą wypłatę dostanie juz 20go. Czyli rozumiem, że ta pierwsza będzie okrojona o 50% podatek? ( tak tu gdzies pisaliscie, ze tyle wynosi jesli sie nie przedlozy tej karty) , ale znowu z drugiej strony pisalo gdzies na forum, że przez pierwszy rok pracy jest naliczany 26% podatek ( mam nadzieję, że nie palnęłam teraz jakiejs głupoty).
Więc jak to jest?

z góry dzięki


Jesli Wam to na rękę i pracodawca sie zgodzi to lepiej przelozyc wyplate o ten czas w ktorym przyjdzie skattekort inaczej pobiora 50% inna kwestia ze pod koniec roku zwracaja to50 % ewentualnie przy zwrocie w przyszkym roku za ten rok ,ale tego ostatniego nie jestem pewien
Mialem podobna sytuacje bo moj zamotany szef..zgubil moj skattekort i pociagneli mi 50% z wyplaty ;/

I nie ma czegos takiego jak 26% przez 1 rok pracy Skattekontor nalicza procent podatkowy indywidualnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok