Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

kupno samochodu - Norwegia

Czytali temat:
Karol Lebowski (700 niezalogowanych)
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
jestem od niedawna w Norwegii i nie pracuję ale potrzebny mi samochód, czy mogę kupić tutaj auto i zarejestrować na siebie jeśli tak to jakie są niezbędne formalności
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
1. zapłać sprzedającemu
2. zapłać fakturę za przerejestrowanie
3. wykup ubezpieczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
to podstawa mialam na mysli raczej czy potrzebuje do kupna samochodu numeru personalnego, pozwolenia na prace czy czegos takiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Annette napisał:
to podstawa mialam na mysli raczej czy potrzebuje do kupna samochodu numeru personalnego, pozwolenia na prace czy czegos takiegoPrzede wszystkim Musisz mieć stały adres , ewentualnie inny taki adres , na który będzie przychodzić cała korespondencja , związana z użytkowaniem auta .
Jeżeli będziesz za całą transakcję płacić gotówką , to konto nie jest potrzebne , jednak wskazane . Dlatego , że w Norge , Karta bankomatowa za zdjęciem , traktowana jest jak Swoisty Dowód Osobisty .
Jeżeli będziesz kupować auto w salonie , to musisz sprawdzić czy przyjmą całą gotówkę , nie wszystkie salony to praktykują .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Damian xxx
(Majek85)
Wiking
Czy do zakupu auta wystarczy:
1. Tymczasowy nr personalny
2. adres korenspondencyjny (nie zameldowania)
3. gotówka

Czy w umowie kupna są jakieś inne pola obowiązkowe, które mogą uniemożliwość poprawne spisanie umowy na obcokrajowca bez stałeo meldunku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok