Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
170 Postów
Stały Bywalec
hei, widzę, że nadal zachowujesz się niegrzecznie nawet w stosunku do osób, które Ci chcą pomóc. 99,9% osób mieszkających w Norwegii słyszało o "kommunal bolig", TY najwyraźniej nie. 90% osób wie, że każda "kommuna" ma swoje przepisy, które regulują tą kwestię, nazywają się one z reguły forskrift om tildeling av kommunal bolig. Kolejne 90% zna jakie warunki trzeba spełnić, np. zameldowanie, określony przychód (najczęściej nie więcej niż 4 G rocznie), a nawet jeśli nie wie to znajdzie informację w necie. Czas, żebyś przestał obrażać ludzi bo za chwilę już nikt nie będzie chciał z Tobą "rozmawiać" nawet ja. Na marginesie, jak wspomniałam w wolnych chwilach udzielam się w jednej z fundacji i w NAV bywam co najmniej kilka razy w miesiącu a podań o pomoc w załatwieniu lokum wypełniam kilkanaście rocznie. Więc Twoje inwektywy pod moim adresem są nie na miejscu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman) Online
Wyjadacz
bg38 napisał:
hei, widzę, że nadal zachowujesz się niegrzecznie nawet w stosunku do osób, które Ci chcą pomóc. 99,9% osób mieszkających w Norwegii słyszało o \"kommunal bolig\", TY najwyraźniej nie. 90% osób wie, że każda \"kommuna\" ma swoje przepisy, które regulują tą kwestię, nazywają się one z reguły forskrift om tildeling av kommunal bolig. Kolejne 90% zna jakie warunki trzeba spełnić, np. zameldowanie, określony przychód (najczęściej nie więcej niż 4 G rocznie), a nawet jeśli nie wie to znajdzie informację w necie. Czas, żebyś przestał obrażać ludzi bo za chwilę już nikt nie będzie chciał z Tobą \"rozmawiać\" nawet ja. Na marginesie, jak wspomniałam w wolnych chwilach udzielam się w jednej z fundacji i w NAV bywam co najmniej kilka razy w miesiącu a podań o pomoc w załatwieniu lokum wypełniam kilkanaście rocznie. Więc Twoje inwektywy pod moim adresem są nie na miejscu.
ja mu tez pomagalem, ...ten typ jest poprostu jak boj fra oslo napisal ze chce zaistniec...nic wiecej, szkoda na niego czasu, niech sobie dalej pisze sam do siebie w swoich watkach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
151 Postów
MałeMi
(MałeMi)
Stały Bywalec
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Hei.
Jestem Nadal w okolicy Kristiansand i nadal poszukuję pracy i również z noclegiem.
Praca może być gdziekolwiek, może być tu a również i tam, jednak w Norge.

Ty pewnie chcesz być dyrektorem siedzącym za biurkiem w dużej norweskiej firmie, zbierającej dla ciebie wolne datki do słoika na drożejący prąd w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bg38 napisał:
hei, widzę, że nadal zachowujesz się niegrzecznie nawet w stosunku do osób, które Ci chcą pomóc. 99,9% osób mieszkających w Norwegii słyszało o \"kommunal bolig\", TY najwyraźniej nie. 90% osób wie, że każda \"kommuna\" ma swoje przepisy, które regulują tą kwestię, nazywają się one z reguły forskrift om tildeling av kommunal bolig. Kolejne 90% zna jakie warunki trzeba spełnić, np. zameldowanie, określony przychód (najczęściej nie więcej niż 4 G rocznie), a nawet jeśli nie wie to znajdzie informację w necie. Czas, żebyś przestał obrażać ludzi bo za chwilę już nikt nie będzie chciał z Tobą \"rozmawiać\" nawet ja. Na marginesie, jak wspomniałam w wolnych chwilach udzielam się w jednej z fundacji i w NAV bywam co najmniej kilka razy w miesiącu a podań o pomoc w załatwieniu lokum wypełniam kilkanaście rocznie. Więc Twoje inwektywy pod moim adresem są nie na miejscu. I znowu zapodałaś info ogólne zasłyszane przy wódce lub kawie z ciasteczkiem.
To dokładnie tak samo jak z Norweskimi emeryturami.
Wszyscy pieprzą jakie to są wielkie pieniądze i to już od 62-roku życia i że wystarczy przepracować 3 lata.
- Mam 67-lat i przepracowałem w Norge 15-lat kwalifikowanych i od marca moja emerytura Norweska wynosi BRUTTO 7100-KORON!!!
Ta kwota, NIE KWALIFIKUJE MOJEJ OSOBY NA POMOC SOCJALNĄ W NORWEGI W SPRAWIE MIESZKANIA o jakim ty i tobie podobni pieprzą !!!.
Ponieważ NIE JESTEM obywatelem norweskim.
I zgodnie z prawem norweskim posiadam możliwość zamieszkania w swoim ojczystym kraju znajdującym się na terenie UE.
- Taką informację otrzymałem na piśmie z NAV, a nie od tak niedoinformowanych osób tobie podobnych.

Gdyby moja emerytura, przekraczała próg minimum socjalnego, a ja bym posiadał samodzielny - hybel- i stać mnie było na opłacenie czynszu za taki lokal.
To wtedy miałbym prawo do dopłaty o jakich napisałaś.
Świadomie OSZUKUJĄC innych czytających, ponieważ podałaś górną granicę -G- przemilczając minimum kwalifikacyjne do podstawy państwowej pomocy socjalnej.

Tak jak napisałem wyżej i w innych postach.
Jesteś stolikowym doradcą i z rzeczywistością nie masz NIC WSPÓLNEGO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
G abnegacie prawniczy,
po 1/ nie znam Twojej sytuacji życiowej, nie wiem czy jesteś biały czy czarny czy masz obywatelstwo chińskie czy inne, pojęcia nie mam co do sytuacji finansowej
2/ nigdzie nie napisałam, że masz prawo do czegokolwiek, podałam Ci tylko, że NAV dysponuje środkami do pomocy, w różnej formie np. program kwalifikacyjny, pomoc socjalna, tymczasowe mieszkanie, doradztwo różnego typu itp.i że warto do nich podejść i o taką pomoc spytać
3/ prawo się zmienia, dla przykładu podam Ci że np. Forskrift om utenlandske statsborgeres rett til sosialhjelp już nie obowiązuje, został uchylony
4/ widzę od razu, że NIE MASZ POJĘCIA O CZYM MÓWISZ, bo prawo do kommunal bolig to coś zupełnie coś innego niż prawo do pomocy socjalnej. Widać OD RAZU, że podania, które się składa w tych sprawach NIE WIDZIAŁEŚ NA OCZY
5/ wysokość emerytury nie zależy tylko od przepracowanych lat tylko głównie od zarobków i przeliczników w zależności jak się rządy i przepisy prawa zmieniają
6/ nie znasz kompletnie obowiązującego prawa w Norwegii i przepisów prawa w tej materii, mam tu na myśli głównie sosialtjenesteloven i przepisów wykonawczych do tej ustawy
7/ rację mają Ci, którzy mnie ostrzegali, że jesteś NIEREFORMOwALNY i że szkoda na Ciebie czasu, więc mówię ostatecznie PASS, radź sobie sam i dalej szukaj podłogi, gleby albo innego podwórka.
PS. Jak byłam ostatnio w NAV to widziałam, że firma Aker Solutions szuka dyrektora za 1,5 mil m-cznie. Zgłoś się tam, z Twoją wiedzą i umiejętnościami pracę masz jak w banku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman) Online
Wyjadacz
bg38 napisał:
G abnegacie prawniczy,
po 1/ nie znam Twojej sytuacji życiowej, nie wiem czy jesteś biały czy czarny czy masz obywatelstwo chińskie czy inne, pojęcia nie mam co do sytuacji finansowej
2/ nigdzie nie napisałam, że masz prawo do czegokolwiek, podałam Ci tylko, że NAV dysponuje środkami do pomocy, w różnej formie np. program kwalifikacyjny, pomoc socjalna, tymczasowe mieszkanie, doradztwo różnego typu itp.i że warto do nich podejść i o taką pomoc spytać
3/ prawo się zmienia, dla przykładu podam Ci że np. Forskrift om utenlandske statsborgeres rett til sosialhjelp już nie obowiązuje, został uchylony
4/ widzę od razu, że NIE MASZ POJĘCIA O CZYM MÓWISZ, bo prawo do kommunal bolig to coś zupełnie coś innego niż prawo do pomocy socjalnej. Widać OD RAZU, że podania, które się składa w tych sprawach NIE WIDZIAŁEŚ NA OCZY
5/ wysokość emerytury nie zależy tylko od przepracowanych lat tylko głównie od zarobków i przeliczników w zależności jak się rządy i przepisy prawa zmieniają
6/ nie znasz kompletnie obowiązującego prawa w Norwegii i przepisów prawa w tej materii, mam tu na myśli głównie sosialtjenesteloven i przepisów wykonawczych do tej ustawy
7/ rację mają Ci, którzy mnie ostrzegali, że jesteś NIEREFORMOwALNY i że szkoda na Ciebie czasu, więc mówię ostatecznie PASS, radź sobie sam i dalej szukaj podłogi, gleby albo innego podwórka.
PS. Jak byłam ostatnio w NAV to widziałam, że firma Aker Solutions szuka dyrektora za 1,5 mil m-cznie. Zgłoś się tam, z Twoją wiedzą i umiejętnościami pracę masz jak w banku


Wyluzuj bo Ci zylka peknie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bg38 napisał:
G abnegacie prawniczy,
po 1/ nie znam Twojej sytuacji życiowej, nie wiem czy jesteś biały czy czarny czy masz obywatelstwo chińskie czy inne, pojęcia nie mam co do sytuacji finansowej
2/ nigdzie nie napisałam, że masz prawo do czegokolwiek, podałam Ci tylko, że NAV dysponuje środkami do pomocy, w różnej formie np. program kwalifikacyjny, pomoc socjalna, tymczasowe mieszkanie, doradztwo różnego typu itp.i że warto do nich podejść i o taką pomoc spytać

3/ prawo się zmienia, dla przykładu podam Ci że np. Forskrift om utenlandske statsborgeres rett til sosialhjelp już nie obowiązuje, został uchylony
4/ widzę od razu, że NIE MASZ POJĘCIA O CZYM MÓWISZ, bo prawo do kommunal bolig to coś zupełnie coś innego niż prawo do pomocy socjalnej. Widać OD RAZU, że podania, które się składa w tych sprawach NIE WIDZIAŁEŚ NA OCZY
5/ wysokość emerytury nie zależy tylko od przepracowanych lat tylko głównie od zarobków i przeliczników w zależności jak się rządy i przepisy prawa zmieniają
6/ nie znasz kompletnie obowiązującego prawa w Norwegii i przepisów prawa w tej materii, mam tu na myśli głównie sosialtjenesteloven i przepisów wykonawczych do tej ustawy
7/ rację mają Ci, którzy mnie ostrzegali, że jesteś NIEREFORMOwALNY i że szkoda na Ciebie czasu, więc mówię ostatecznie PASS, radź sobie sam i dalej szukaj podłogi, gleby albo innego podwórka.
PS. Jak byłam ostatnio w NAV to widziałam, że firma Aker Solutions szuka dyrektora za 1,5 mil m-cznie. Zgłoś się tam, z Twoją wiedzą i umiejętnościami pracę masz jak w banku

I znowu pieprzysz i zmieniasz zdanie jak brudna chorągiewka na wietrze.
"Odwracając kota ogonem'.
Przecież cały czas pieprzycie iż jestem nieudolny w tych sprawach administracyjnych
Oraz starasz się na siłę udowodnić iż masz rację.
I niech tak zostanie.
Ponieważ Ja nie żebrze na tym forum o pomoc w datkach, a jedynie szukam pracy z noclegiem, a to moim zdaniem całkiem inna para kaloszy.
TO WY wpieprzacie się w moje posty, wypisują bzdury, a nie odwrotnie.

.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bg38 napisał:
G abnegacie prawniczy,

Jeszcze raz i dobitnie napiszę, jesteś głupią forumową krową w trzech osobach, jak ta gołębica nad krucyfiksem w "kościele katolickim" Która po łebkach chce doradzać innym by tylko zaistnieć na tym portalikowym forum.
- MOŻLIWE jest to iż faktycznie nie jestem do końca oblatany w prawie socjalnym na wyrywki, ponieważ nie mam takiej potrzeby.
- DLATEGO TEŻ, POSIADAM NORWESKIEGO KONSULTANTA Z NAV, NA STAŁE, Z RACJI TAK WIEKU, JAK I OSOBISTEJ SYTUACJI SOCJALNEJ.
- I ty, jako ty, nie jesteś w stanie podważyć pisemnych informacji jakie posiadam w swojej prywatnej sprawie tak z NAV Helsenorge jak i Skatt.

Dlatego też jak wyżej napisałem, ODPIEPRZ ŻESIĘ, ODEMNIESIĘ przygłupie!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Na ten moment
To ogłoszenie jest NIEAKTUALNE, co do pracy z noclegiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok