Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

L4 w ciąży u lekarza w NOR, a praca w PL - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan boj fra oszlo Stolt Bemanning AS AS Sarpis Riggman Dzwg Lunka Koszycka (950 niezalogowanych)
1 Post
Dzwg
(Dzwg)
Wiking
Drodzy!
Jestem w 20 tygodniu ciąży i chciałabym przeprowadzić się do męża do Norwegii, który ma tam pracę i pobyt stały (wszystkie formalności w urzędzie zostały już załatwione). Niestety mój lekarz w Polsce - pomimo tego, że wie jak wyglada moja sytuacja - nie chce mi wypisać L4 dla polskiego pracodawcy do końca ciąży tłumacząc to tym, że podstawą do wystawienia zwolnienia lekarskiego są badania (prawie pod poczatku ciąży jestem na zwolnieniu, wszystkie badania robię na bieżąco i zamierzam je kontynuować jak tylko przeprowadzę się do Norwegii).

Nigdzie nie mogłam znaleźć informacji od kiedy Norwescy lekarze wystawiają L4 kobietom w ciąży oraz czy wiedzą czym jest "polski ZUS". Nie chciałabym dopuścić do sytuacji, gdzie przeprowadzę się do Norwegii i potem będę musiała wracać do Polski, bo lekarz nie będzie wiedział jak wystwawić zwolnienie.

Dodam tylko, że wszystkie formalności związane z przeprowadzką najwcześniej uda mi się załatwić jak będę już w ok. 25 tyg. ciąży (czyli w drugiej połowie). Ponadto mój pracodawca nie jest mi wstanie stworzyć warunków jakie są opisane w prawie pracy, aby mogła wrócić na moje stanowisko w okresie ciąży.

Będę bardzo wdzięczna za każdą merytoryczną odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Dzwg napisał:
Drodzy!
Jestem w 20 tygodniu ciąży i chciałabym przeprowadzić się do męża do Norwegii, który ma tam pracę i pobyt stały (wszystkie formalności w urzędzie zostały już załatwione). Niestety mój lekarz w Polsce - pomimo tego, że wie jak wyglada moja sytuacja - nie chce mi wypisać L4 dla polskiego pracodawcy do końca ciąży tłumacząc to tym, że podstawą do wystawienia zwolnienia lekarskiego są badania (prawie pod poczatku ciąży jestem na zwolnieniu, wszystkie badania robię na bieżąco i zamierzam je kontynuować jak tylko przeprowadzę się do Norwegii).
Nigdzie nie mogłam znaleźć informacji od kiedy Norwescy lekarze wystawiają L4 kobietom w ciąży oraz czy wiedzą czym jest \"polski ZUS\". Nie chciałabym dopuścić do sytuacji, gdzie przeprowadzę się do Norwegii i potem będę musiała wracać do Polski, bo lekarz nie będzie wiedział jak wystwawić zwolnienie.
Dodam tylko, że wszystkie formalności związane z przeprowadzką najwcześniej uda mi się załatwić jak będę już w ok. 25 tyg. ciąży (czyli w drugiej połowie). Ponadto mój pracodawca nie jest mi wstanie stworzyć warunków jakie są opisane w prawie pracy, aby mogła wrócić na moje stanowisko w okresie ciąży.
Będę bardzo wdzięczna za każdą merytoryczną odpowiedź.

Jak to sie wydarzylo ze Twoj maz ojciec dziecka nie ogarnal tematow....No blagam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok