Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sprzedaż auta w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
piotrek1275
(piotrek1275)
Wiking
Sprzedałem auto w Polsce ,jak wyrejestrować je teraz w Norwegii?
Dzięki za sensowne porady, uprzedzam pytania, kupujący zalatwi sprawy celne sam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
Musisz zwrócić tablice do states vegvesen i wtedy z automatu ci wyrejestrują.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
piotrek1275
(piotrek1275)
Wiking
Rozumiem że zgłosić on-line i wysłać tablice pocztą, czy jednak zwrócić osobiście do najbliższego vegvesen?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
lepiej osobiście.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
piotrek1275
(piotrek1275)
Wiking
Rozumiem że zgłosić on-line i wysłać tablice pocztą, czy jednak zwrócić osobiście do najbliższego vegvesen?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
piotrek1275 napisał:
Rozumiem że zgłosić on-line i wysłać tablice pocztą, czy jednak zwrócić osobiście do najbliższego vegvesen?
Jeżeli masz taką możliwość to nie wysyłaj pocztą/różnie to dzisiaj bywa/ możesz przez kogokolwiek podesłać tablice do statensa. /nie trzeba osobiście/ każdy może wrzucić tablice do skrzynki przy wejściu do urzędu.
Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić, które statensy takie skrzynki mają.
Pamiętaj iż tak długo jak nie zdasz tych tablic, tak długo będzie to auto w Norge widnieć na ciebie i będziesz zobowiązany płacić ubezpieczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
od 12 wrzesnia tego roku wchodzi usluga ze bedzie mozna wyrejestrowac samochod bez zdawania tablic czyli online
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
jak zwykle bajki opowiadasz i wprowadzasz ludzi w błąd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
bg38 napisał:
jak zwykle bajki opowiadasz i wprowadzasz ludzi w błąd
www.vegvesen.no/om-oss/presse/aktuelt/20...-kjoretoyet-pa-nett/
Masz jak wol napisane na stronie Statens Vegvesen wiec nie wyssalem sobie tego z palca.

Pozatym Galkowska Ty tutaj pierdzielisz jakies duperele, mysle ze Ty jestes jakims osobnym kontem kogos innego tutaj kto tez ma niezle nasXXne w glowie. Ostatnio sama sobie odpisywalas w postach,to juz nazywa sie choroba psychiczna...

Til høsten kan du avregistrere kjøretøyet på nett Fra 12. september trenger du ikke levere inn skiltene når du skal avregistrere kjøretøyet. www.vegvesen.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
witaj Rmanie, Twoje wypociny i obelgi nie robią na mnie wrażenia. Więc sobie daruj. To tylko świadczy o Twoim poziomie kultury. To po pierwsze, po drugie, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia np. z zakresu podatków i innych tego typu, po trzecie już Ci kiedyś pisałam, naucz się norweskiego, to w końcu potrafisz coś przeczytać ze zrozumieniem, po czwarte, piszesz w wątku pod tytułem "sprzedaż samochodu w Polsce" i sugerujesz, domyślnie że od 12.09 nie trzeba będzie w TAKIM PRZYPADKU wysyłać tablic aby wyrejestrować samochód w Norwegii , TO BREDNIA i totalna ściema. Więc NIE KŁAM. Przeczytaj sobie dokładnie kiedy, w jakich sytuacjach nie trzeba tego robić. Po piąte, gwarantuję, że nikt w Norwegii jeszcze nie stracił rozumu aby w przypadku sprzedaży samochodu na norweskich rejestracjach w Polsce nie trzeba byłoby wysyłać tablic w celu wyrejestrowania. I na koniec, te Twoje i Gabriela stare i znane śpiewki, że ktoś sam do siebie pisze, świadczą nie tylko o Waszym poziomie wiedzy ogólnej ale także o braku podstawowej wiedzy z zakresu IT. Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok