Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pozew sądowy. - Norwegia

6 Postów
trondheim123
(trondheim123)
Wiking
Zatrudniłem się u pewnego pracodawcy, ale po dwóch dniach znalazłem pracę za normalne pieniądze. I powiedziałem temu pierwszemu, że nie będę już do niego przychodzić. Gość ogólnie nie cieszy się dobrą reputacją, nie jestem pierwszy który od niego odszedł. Teraz straszy mnie jakimś sądem, że mam zapłacić mu odszkodowanie za porzucenie pracy. Żadnych papierów mu nie podpisałem. On się podpiera umową ustną... Czy mam się czego obawiać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
hmmm?
..czy żadasz zaplaty za te 2 przepracowane dni?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
trondheim123
(trondheim123)
Wiking
Nie, niech sobie zatrzyma te pieniądze, nie chcę mieć z nim nic wspólnego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...a ile dał ci na godzine,bo może to jest powód ...oraz jaki wykonujesz zawód?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
trondheim123
(trondheim123)
Wiking
Dał mi 35% z 90 000 Brutto. Nie było jasno określone ile godzin dziennie mam pracować
Praca jako kierowca. Te gwarantowane 90 000 pod warunkiem, że codziennie będę w pracy. Ogólnie to koleś ma zła reputację, oszukuje każdego jak się da. Ja na szczęście zostałem przed nim ostrzeżony, obróciłem się na pięcie i powiedziałem do widzenia. A teraz straszy mnie sądem o odszkodowanie. Na szczęście nic mu nie podpisałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
trondheim123 napisał:
Dał mi 35% z 90 000 Brutto. Nie było jasno określone ile godzin dziennie mam pracować
Praca jako kierowca. Te gwarantowane 90 000 pod warunkiem, że codziennie będę w pracy. Ogólnie to koleś ma zła reputację, oszukuje każdego jak się da. Ja na szczęście zostałem przed nim ostrzeżony, obróciłem się na pięcie i powiedziałem do widzenia. A teraz straszy mnie sądem o odszkodowanie. Na szczęście nic mu nie podpisałem.

Ogólnie, jeżeli to Norweska firma i właściciel jest norwegiem, to mogą być wstępne kłopoty.
Niemniej, od paru dobrych lat jak i nie więcej, każda firma norweska ma obowiązek spisać z utlandem umowę o pracę i ogólnie to w 2 językach jednobrzmiąca , ponieważ faktycznie w Norge umowa ustna, jest wiążąca na prawie pisanej, jednak między Norgami i tymi co biegle znają norweski, nie dotyczy to angielskiego.
Gość sprawdza twoją wiedzę co do zatrudnienia, proponuję wszystko delikatnie i z uśmiechem TO BARDZO WAŻNE /ten ironiczny uśmiech/ wytłumaczyć i zaproponować sprawę w sądzie. POWAŻNIE.
Jeżeli natomias,t to polski dziadtrans to olej go ciepłym moczem i daj sobie spokój bez dyskusji.
Zwłaszcza iż już masz Nową Pracę i ten co ciebie zatrudnił, wie na jakiej zasadzie do niego trafiłeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
trondheim123
(trondheim123)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź, tak, to oczywiście Polak. Powiedziałem mu, że jak chce to niech idzie do sądu i zablokowałem go. Teraz pracuję sobie u Norwega. Uczciwe zasady, stawka godzinowa + premia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Ps. podaj dane tutaj na forum tego polskiego ,,szczura``.czu obszczy..a...co to oszukuje Polakow...te procenty i codzienna obecnosc w pracy to skandal...na miare Norwegii i jej dobrobytu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
a nie wpadliscie moze na to ze moze byc odwrotnie, ze ten koles to jakis cwaniak a ten szczur to ktos normalny ktory prowadzi swoja firme. to ze jestemy poakami nie znaczy ze odrazu oszust. nie ocenia sie ksiazki po okladce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
Artek Bu
(Artek07)
Nowicjusz
Może tym razem trafił na porządnego pracodawcę a sam kombinuje,
Możliwe.
Doświadczenie jednak uczy że jest odwrotnie. Jest spora grupa naszych rodaków który zatrudniają świeżo przybyłych i niestety żerują na ich niewiedzy.
To tacy ludzie niestety kształtują ogólną opinię o rodakach szefach.
Jednak, może tym razem jest inaczej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok