Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Prawo budowlane - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O jerzy chojeta artek artek Monya Mi Zbigniew Karpinski mart enty Kasia K Karol7 Artur Całkowski Ania2021 AgnZio (1126 niezalogowanych)
5 Postów
Monya Mi
(momi)
Wiking
Witam,
Od kilu lat jestem właścicielka mieszkania w centrum Bergen. Okazało się ze rada mieszkańców zadecydowała, iz wymienione zostaną okna tylko w przedniej części budynku; natomiast mieszkania co maja okna na podwórze będą musiały czekać 2-3 lata ( brak ustaleń dot. Konkretnej daty). Czy takie zjawisko jest legalne ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
momi napisał:
Witam,
Od kilu lat jestem właścicielka mieszkania w centrum Bergen. Okazało się ze rada mieszkańców zadecydowała, iz wymienione zostaną okna tylko w przedniej części budynku; natomiast mieszkania co maja okna na podwórze będą musiały czekać 2-3 lata ( brak ustaleń dot. Konkretnej daty). Czy takie zjawisko jest legalne ?

Jezeli to ustalili na rocznym zebraniu, to tak. Bylas na nim? Tam na pewno bylo to omawiane.
Moze nie maja funduszy na wymiane wszystkich okien naraz.

haubo.no/for-styret/generalforsamling/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
momi napisał:
Witam,
Od kilu lat jestem właścicielka mieszkania w centrum Bergen. Okazało się ze rada mieszkańców zadecydowała, iz wymienione zostaną okna tylko w przedniej części budynku; natomiast mieszkania co maja okna na podwórze będą musiały czekać 2-3 lata ( brak ustaleń dot. Konkretnej daty). Czy takie zjawisko jest legalne ?

Bez względu na to, do jakiej spółdzielni należy twoje mieszkanie, to taka decyzja jest jak najbardziej legalna i oparta na statusie prawnym danej spółdzielni.
Ponieważ w każdym przypadku, to Rada Mieszkańców na zebraniu tejże RADY tworzy większością głosów odpowiednie postanowienia prawne.
Oczywiście w zgodzie z prawnym statusem danej spółdzielni.
Niemniej jako współwłaściciel tej spółdzielni nawet jak nie należysz do RM możesz zaskarżyć każdą decyzję tejże RM.
Przecież to jest jasno opisane w Statucie tej spółdzielni, który zresztą sama dobrowolnie zaakceptowałaś w momencie podpisu, przy zakupie mieszkania.

Wystarczy tylko na spokojnie sięgnąć po dokumenty i od nowa, tylko tym razem dokładnie i ze zrozumieniem czytanego tekstu, znaleźć odpowiednie interesujące ciebie akapity.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok