Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Da się w ogóle rozpocząć pracę w tej Norwegii? - Norwegia

1 Post
Adriann
(Adriann)
Wiking
Tak jak w temacie, szukam pracy w Norwegii też Danii od początku września, siedzę przed tym kompem po kilka h dziennie (dosłownie) i szukam jakiejkolwiek pracy, wysyłam wszędzie cv, pytam jednej, drugiej, dziesiątej agencji i totalne zero, ani jednego telefonu. Na wysłanego e-maila jak ktoś w ogóle odpowie to jest cud. Z wykształcenia jestem inż. automatyki i robotyki, mam 24 lata, umiem dobrze język angielski, mam co prawda małe doświadczenie, bo kilka miesięcy na magazynie i utrzymaniu ruchu. Ja naprawdę nie oczekuję kokosów, zwykła praca fizyczna nawet za te 200 nok na starcie i możliwość długich dni pracy i byłbym wniebowzięty. Nie wiem, może macie jakieś propozycje gdzie uderzyć, jak pewnie się domyślacie nie znam norweskiego także portale typu finn, nav odpadają na starcie, jak tam w każdym ogłoszeniu jest wymagana znajomość języka norweskiego. Na ten moment to wszystko, życzę wszystkim miłego wieczoru.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
KonkoN
(KonkoN)
Nowicjusz
Siema.
Z polecenia - raczej odpada skoro nikogo tu nie znasz, finn lub nav to kwestia google translatora wiec dziwie sie troche, ze widzisz w tym problem. Pozostaje fb i wpisz sobie fraze ledige stillinger i szukaj w oparciu o te fraze grup, ktore Cie interesuja. Dzwon, wysylaj wolne aplikacje przez strone firm i moze Ci sie cos uda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Adriann napisał:
Tak jak w temacie, szukam pracy w Norwegii też Danii od początku września, siedzę przed tym kompem po kilka h dziennie (dosłownie) i szukam jakiejkolwiek pracy, wysyłam wszędzie cv, pytam jednej, drugiej, dziesiątej agencji i totalne zero, ani jednego telefonu. Na wysłanego e-maila jak ktoś w ogóle odpowie to jest cud. Z wykształcenia jestem inż. automatyki i robotyki, mam 24 lata, umiem dobrze język angielski, mam co prawda małe doświadczenie, bo kilka miesięcy na magazynie i utrzymaniu ruchu. Ja naprawdę nie oczekuję kokosów, zwykła praca fizyczna nawet za te 200 nok na starcie i możliwość długich dni pracy i byłbym wniebowzięty. Nie wiem, może macie jakieś propozycje gdzie uderzyć, jak pewnie się domyślacie nie znam norweskiego także portale typu finn, nav odpadają na starcie, jak tam w każdym ogłoszeniu jest wymagana znajomość języka norweskiego. Na ten moment to wszystko, życzę wszystkim miłego wieczoru.
Wcale sie nie dziwie, ze nikt ci nie proponuje pracy. Masz wyksztalcenie wyzsze i przy tym dobre, a szukasz pracy fizycznej. Po prostu nikt ciebie nie traktuje powaznie. Szukaj pracy w swoim zawodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...szukasz pracy...hmmm?...tzn.powyżej minimalnej płacy dla niewykwalifikowanych i dużo godzin..czyli finalnie ...wysokich zarobków .. a ludziska z duzym stazem pracy pracuja za np.220 nok na godzine brutto...i to tylko 7,5 godz dziennie......
...zostan w Pl ..rzad twierdzi ze jest tam ok a płace rosną...nic tylko umierać....sryyyyy...pracować oczywiście
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

()
Stały Bywalec
Adriann napisał:
nawet za te 200 nok na starcie....
Nawet....nie doceniasz chyba rynku. Szukanie pracy nie polega na wysylaniu CV. Powiedz sam czemu jakis pracodawca mialby Ciebie zatrudnic jak tu na miejscu jest 10 tysiecy januszy ktorzy pojda pracowac za mniej niz ty nawet bys chcial. Nie tedy droga.
Ze troche znasz angielski...tutaj sa co znaja norweski biegle i dalej sa bez pracy.
Ze skonczyles mgr....ludzie tutaj maja doktory i ciezko im znalesc miejsce na budowie
Jesli chcesz cos zmienic w zyciu musisz pojechac w ciemno ale teraz jest zly okres bo nadchodzi zima czyli zastoj w pracach wszelakiego typu
Najlepszy czas na szukanie pracy jest po wielkanocy gdyz sniegi puszczaja i potrzba masakryczna ilosc ludzi do pracy i naprawde nie liczy sie jakie masz fakultety tylko czy umiesz...zapierdalac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Elise napisał:
Adriann napisał:
Tak jak w temacie, szukam pracy w Norwegii też Danii od początku września, siedzę przed tym kompem po kilka h dziennie (dosłownie) i szukam jakiejkolwiek pracy, wysyłam wszędzie cv, pytam jednej, drugiej, dziesiątej agencji i totalne zero, ani jednego telefonu. Na wysłanego e-maila jak ktoś w ogóle odpowie to jest cud. Z wykształcenia jestem inż. automatyki i robotyki, mam 24 lata, umiem dobrze język angielski, mam co prawda małe doświadczenie, bo kilka miesięcy na magazynie i utrzymaniu ruchu. Ja naprawdę nie oczekuję kokosów, zwykła praca fizyczna nawet za te 200 nok na starcie i możliwość długich dni pracy i byłbym wniebowzięty. Nie wiem, może macie jakieś propozycje gdzie uderzyć, jak pewnie się domyślacie nie znam norweskiego także portale typu finn, nav odpadają na starcie, jak tam w każdym ogłoszeniu jest wymagana znajomość języka norweskiego. Na ten moment to wszystko, życzę wszystkim miłego wieczoru.
Wcale sie nie dziwie, ze nikt ci nie proponuje pracy. Masz wyksztalcenie wyzsze i przy tym dobre, a szukasz pracy fizycznej. Po prostu nikt ciebie nie traktuje powaznie. Szukaj pracy w swoim zawodzie.


tak smiem tylko dodac swoje 2 slowa...Ty chyba jako jedyny profil tutaj przetrwalas tyle lat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
voodoo31
(voodoo31)
Wiking
Da się, ale ja radziłbym Ci zacząć uczyć się norweskiego jeszcze będąc w Polsce, choćby on-line. To jest tutaj duży plus. Poza tym na początek szukaj pracy w polskich firmach, które są w Norwegii (np. na tym portalu), bo na prawdę ciężko będzie Ci znaleźć pracę w norweskiej firmie z samym angielskim i bez większego doświadczenia. Musisz od czegoś zacząć. Wiem z autopsji jestem inżynierem budownictwa i zaczynałem od pracy jako cieśla na budowie.
I radzę Ci również być wytrwałym i nie zniechęcać się durnymi komentarzami typu "lepiej zostań w Polsce", "szybko Ci się odechce". Jeżeli masz chęć gdzieś wyjechać i pracować, to wytrwale do tego dąż i nie słuchaj "życzliwych" Januszy z mojanorwegia.pl pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(shownomercy66)
Wiking
Masz tutaj oferty pracy, wpisujesz tylko nazwę miasta, tu jest np. Oslo. Nie przejmuj się Januszami. Dąż do celu i powodzenia
no.jooble.org/SearchResult?rgns=Oslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
voodoo31
(voodoo31)
Wiking
Ja mogę powiedzieć, że nie zawsze tak jest, ale słyszałem sporo o takich jak mówisz i na pewno jest ich wielu. Dlatego m.in. przyjechałem tu z zamysłem trzymania się jak najdalej od "Polaków". Szczęśliwie nie każdy taki jest. Ciężko natomiast sprawdzić to zdalnie, dlatego czasem podjęcie tego ryzyka jest konieczne. Jakkolwiek można też wysyłać cv do zagranicznych firm - a nóż się uda. Nigdy nie mów nigdy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(ExtinctionR)
Nowicjusz
Polskie firmy i polscy szefowie nie zawsze są \be\. Pierwszą swoją pracę miałem w małem polskiej firmie i byli bardzo uczciwi!
Polecam też korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy, tylko oni preferują osoby już będące na miejscu. Ale dzwonić, dopytywać się, odpowiadać na ogłoszenia jakk nabardziej warto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok