Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Wstrzymane chorobowe z NAV - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Jan Maryjan mart enty Kasia K Adam Kwiatkowski MNMN krystian fc Robert9018 Kamil Mateusz Kwi Szpenx1025 orzechtsw (1109 niezalogowanych)
6 Postów
Kamil Mateusz Kwi
(KamilKwi)
Wiking
Witam. Od 8go stycznia jestem na zwolnieniu chorobowym. Początkowo L4 brane od lekarza w Norwegii, później przeniesione za jego zgodą do Polski. Pracodawca wypłacił pierwsze 16 dni. Później wypłacił NAV za resztę okresu zwolnienia z Norwegii oraz z Polski do końca kwietnia. Od maja brak jakichkolwiek wypłat. Zwolnienie wysyłane przez ZUS, dodatkowo wysyłane oświadczenie własne do zwolnienia chorobowego. Mam d nummer, na kody czekam. Zeszły rok przepracowany w całości. Ze względu na stan zdrowia, nie jestem w stanie powrócić do Norwegii. Ktoś podpowie, co mam zrobić, jak sprawę ruszyć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
KamilKwi napisał:
Witam. Od 8go stycznia jestem na zwolnieniu chorobowym. Początkowo L4 brane od lekarza w Norwegii, później przeniesione za jego zgodą do Polski. Pracodawca wypłacił pierwsze 16 dni. Później wypłacił NAV za resztę okresu zwolnienia z Norwegii oraz z Polski do końca kwietnia. Od maja brak jakichkolwiek wypłat. Zwolnienie wysyłane przez ZUS, dodatkowo wysyłane oświadczenie własne do zwolnienia chorobowego. Mam d nummer, na kody czekam. Zeszły rok przepracowany w całości. Ze względu na stan zdrowia, nie jestem w stanie powrócić do Norwegii. Ktoś podpowie, co mam zrobić, jak sprawę ruszyć?
I nie ma się co dziwić, że nie dostajesz forsy.
Ponieważ poza samymi zwolnieniami, trzeba jeszcze na stronie NAV wypełniać karty meldunkowe co dwa tygodnie.
Z twojego jednak opisu wynika iż tego nie robisz.
By to wszystko odkręcić trzeba dzisiaj sporo czasu.
- Najważniejsze pytanie, czy jesteś zarejestrowany na stronie >nav.no< i czy masz możliwość się tam logować.
- Czy masz nadal kontakt z Norweskim Lekarzem, to też jest bardzo ważne, ponieważ to on opiniuje do NAV twój stan zdrowia.
To na razie tyle, jak odpowiesz to będziemy myśleć co robić dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Kamil Mateusz Kwi
(KamilKwi)
Wiking
Nie mam dostępu do NAV, czekam na kody aby móc się zalogować/zarejestrować. Wcześniej też kart nie wypełniałem a płacili od stycznia do końca kwietnia. Norweski lekarz ma całą dokumentację na bieżąco.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok