Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca dla firmy Norweskiej w Polsce - Norwegia

5 Postów
pirka
(pirka)
Wiking
Dzień Dobry,
Pracuję dla firmy Norweskiej, wykonując swoją pracę w Polsce. Mam kilka pytań do Państwa, gdyż nie mam pojęcia czy wszystko co dzieje się w firmie jest "normalne".
1) Mój pracodawca twierdzi że zgłosił nas do urzędu 'skatteetaten', lecz przesyła nam wynagrodzenie brutto, twierdzi że powinienem się z niego rozliczyć w Polsce ( zapewne chodzi o podatek PIT - ale tego nie jestem pewien).
2) Prosiłem o numer 'personnummer', aby wyrobić kartę EKUZ (tak dowiedziałem się od znajomego), lecz pracodawca twierdzi że powinienem posługiwać się swoim polskim Peselem - tylko tutaj pytanie - jak w takim razie wygląda moje "ubezpieczenie nfz"? Czy powinienem gdzieś zgłosić że chcę być ubezpieczony? Tak samo jak wyglądają podatki na np. ZUS? Powinienem je opłacać samodzielnie?

Ewentualnie czy wie ktoś gdzie powinienem udać się po poradę(księgowa / prawnik)? Absolutnie nie mam pojęcia w jakiej jestem teraz sytuacji.
Pozdrawiam,
Wojtek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
pirka napisał:
Dzień Dobry,
Pracuję dla firmy Norweskiej, wykonując swoją pracę w Polsce. Mam kilka pytań do Państwa, gdyż nie mam pojęcia czy wszystko co dzieje się w firmie jest \"normalne\".

Mieszkasz na stale w Polsce, czy w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
pirka
(pirka)
Wiking
Na stałe w Polsce, tutaj też mamy wynajęte biuro w którym pracuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
pirka napisał:
Na stałe w Polsce, tutaj też mamy wynajęte biuro w którym pracuje.
Jak mieszkasz na stale w Polsce to robisz rozliczenie podatkowe w Polsce. To samo dotyczy ubezpieczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
pirka
(pirka)
Wiking
Dziękuje za odpowiedź.
Czyli jak dobrze rozumie, mam po prostu rozliczyć podatek (PIT), oraz udać się do ZUS'u? Nie potrzebuje nic więcej robić, aby czuć się 'bezpiecznie'?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
pirka napisał:
Dziękuje za odpowiedź.
Czyli jak dobrze rozumie, mam po prostu rozliczyć podatek (PIT), oraz udać się do ZUS\'u? Nie potrzebuje nic więcej robić, aby czuć się \'bezpiecznie\'?

W Polsce jest duzo fili zagranicznych firm. Zasady ubezpieczenia i podatkowe jakim podlegaja ich pracownicy sa takie same jakt twoje.
www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308109996-Gd...nego-pracodawcy.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Monika Jarmakowska
(MonikaJarmakowska)
Wiking
Hej
W jakiej firmie pracujesz jesli mozna wiedziec ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok