Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podatek 25% - Norwegia

2 Posty
Jacek 19777 K
(Jacek7)
Wiking
Jaki dochód roczny nie można przekroczyć przy podatku 25 % aby nie uległ zmianie w roku następnym ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Jacek 19777 napisał:
Jaki dochód roczny nie można przekroczyć przy podatku 25 % aby nie uległ zmianie w roku następnym ?Jeżeli masz -D- numer, to od tego roku, automatycznie przyznawany jest podatek w wysokości 25% od zarobku brutto.
Pierwszy próg podatkowy dla zwykłych podatników, to obecnie ponad 550 tys. brutto.
Nie chcę wprowadzać w błąd, ponieważ nie chce mi się szukać.
Jednak moim zdaniem, obecnie, jeżeli posiadasz -D- numer i przyznany 25% podatek, to nie ma znaczenia ile zarobisz.
Przy tym podatku, nie ma zwrotów nadpłaty, ani nie ma dopłaty, tu, nie można zrobić odpisów, takich czy innych, jak dotychczas było dla pendlerów.
Jeżeli chcesz szczegółów to wejdź sobie na stronę >skatt.no< lub podobna i sam sobie poszukaj.
W dzisiejszych czasach, to żaden problem, translatory sa coraz bardziej precyzyjniejsze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jacek 19777 K
(Jacek7)
Wiking
Dziękuje za podpowiedz i wskazówki. Właśnie muszę sprecyzować dokładniej to kwotę ,, więcej niż 550 tys,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
PC89
(PC89)
Wiking
Jacek daj znać jak to odszukasz, jaki jest max.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Przy podatku 25% nie można przekroczyć kwoty dochodu 617 500 kr. Przekroczenie tej kwoty w ciągu roku spowoduje zmianę karty podatkowej na tę odpowiadającą dochodom w danym roku podatkowym, nie w roku następnym. To czy ma się prawo do karty podatkowej 25% zależy od tego czy jest się rezydentem podatkowym w Norwegii.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok