Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

UDI - Norwegia

17 Postów
Agata Agata
(Agata121)
Wiking
Witam. Czy rejestracja na policji musi być po 3 miesiącach pobytu w Norwegii czy trzeba się pójść do 3 miesięcy od przyjazdu ? Bo na internecie piszą tak i tak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Agata121 napisał:
Witam. Czy rejestracja na policji musi być po 3 miesiącach pobytu w Norwegii czy trzeba się pójść do 3 miesięcy od przyjazdu ? Bo na internecie piszą tak i tak.Możesz w każdej chwili legalnie wyjechać z Norwegi chociażby do szwecji lub dani promem, i po 24 godzinach wrócić i od nowa zaczyna się okres 3 miesięcy.
Pytanie podstawowe, masz D numer?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Agata Agata
(Agata121)
Wiking
Tak i chce dostać stały numer ale potrzebuje to z policji i niewiem kiedy powinnam jechać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Agata121 napisał:
Tak i chce dostać stały numer ale potrzebuje to z policji i niewiem kiedy powinnam jechać.Z tego co pamiętam to po trzech miesiącach nie dostaniesz stałego numeru jak nie jesteś w czepku urodzona czyli bardzo bogata.
Masz D numer i na razie powinno to tobie wystarczyć, zresztą na tym dokumencie są podane warunki uzyskania tego numeru, razem z paragrafami.
Przeczytaj to dokładnie, wejdź na stronę UDI i poczytaj o warunkach przyznawania F numeru.
I tylko nie tłumacz się iż nie znasz Norweskiego.
To tyle z mojej strony w tym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
W obecnej chwili nie ma obowiązku bycia rezydentem (czyli przebywania w norwegi 6 miesiecy)aby móc się ubiegac o stały nr personalny nie trzeba mieć nawet d numeru.. potrzebny jest dokument rejestracji pobytu z policji , umowa o pracę na powyżej 6 miesięcy ,umowa o wynajem mieszkania i formularz przeprowadzki do Norwegii. .potrzebny jest też paszport i to tyle.. z tymi dokumentami zgłaszasz się do udi Sua albo skatteetaten.. jeśli nie masz d numeru na miejscu dostaniesz jeszcze jeden formularz do wypelnienia (dostępny w języku angielskim jeśli powiesz ze taki chcesz) jesli masz d numer to wypelnialas go już przy nadawaniu go i 2 raz nie trzeba..radziłabym zabrać się do tego szybko gdyż na stały nr czeka się około 6-8 tygodni..zimą wydają czasem w 2-3 tygodnie czym bliżej lata tym gorzej bo więcej wniosków ..jednej rzeczy nie rozumiem..po co zwlekać z rejestracja na policji? Czym szybciej tym lepiej.. no i jeśli masz d numer to musiałaś mieć pozwolenie z policji aby go otrzymać..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok