Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypłata na polskie konto - Norwegia

7 Postów
Zawieszka71 ;)
(Zawieszka71)
Wiking
Witam pisze z prośbą o dostarczenie mi informacji jakie przepisy regulują i kontrolują wyplacanie wypłat do Polski przez pracodawcę. Czy gdzieś w prawie jest wzmianka o tym że pracodawca nie może wysyłać za granicę wynagrodzeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
PC89
(PC89)
Wiking
Odkąd jestem w Norwegii dostaje pieniądze na polskie konto
Wystarczy Iban Swift
Tylko trzeba czekać około 3 dni roboczych na przelew
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Zawieszka71 ;)
(Zawieszka71)
Wiking
Wporzadku ale nie o to pytałam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Marek Krynicki
(MarekKrynicki)
Wiking
Przejrzałem kilka stron i wszystkie podają że nie ma prawnych zastrzeżeń do wypłat na konto zagraniczne. Pozostają jeszcze przepisy wewnątrz firmy. Może Pani firma ma to zastrzeżone w swoich wewnętrznych przepisach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty

(Ideapad310)
Nowicjusz
Przedewszystkim chodzi o to ze Visma lønn nie ma wsparcia do wysylania norweskich wyplat na zagraniczne konta. Czyli chodzi o ksiegowosc no i przelew kosztuje 70 kr, co inni dostaja np z systemu Agresso
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty

(Ideapad310)
Nowicjusz
Przedewszystkim chodzi o to ze Visma lønn nie ma wsparcia do wysylania norweskich wyplat na zagraniczne konta. Czyli chodzi o ksiegowosc no i przelew kosztuje 70 kr, co inni dostaja np z systemu Agresso
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Zawieszka71 napisał:
Czy gdzieś w prawie jest wzmianka o tym że pracodawca nie może wysyłać za granicę wynagrodzeń. Ten temat jest bardziej złożony i zawiły, dla zwykłego pracownika. Ponieważ obejmuje kilka zagadnień prawnych, związanych tak z norweską bankowością jak i urzędem skarbowym "skattekontoret" oraz Kodeksem Pracy.
Pracodawca jako taki, ma obowiązek wpłacić wynagrodzenie na każde legalne konto bankowe w całej Strefie z Schengen, wskazane przez pracobiorcę.
Niemniej jeżeli z wpłatą wiążą się dodatkowe opłaty międzynarodowo bankowe oraz dodatkowe czynności administracyjne w księgowości firmowej, to może odmówić takich wpłat.
W tym przypadku, wszystko zależy od samej księgowej w danej firmie.
Ja kiedyś w jednej z firm, musiałem napisać prośbę o przesyłanie wynagrodzenia do Polski, zobowiązując się do pokrywania z wynagrodzenia kosztów bankowych, oraz prowadzenia osobnej dokumentacji dla Norweskiego urzędu skarbowego.
Co moim zdaniem, było śmieszne, ponieważ parę wypłat było przelewane na norweskie konto mojego znajomego z pracy i wtedy o takiej osobnej dokumentacji, księgowa nic nie mówiła.
Nie podam tobie, żadnych konkretnych artykułów prawnych, ani też odnośnych paragrafów. Ponieważ jest to bardzo żmudna praca, zajmująca kilka godzin szukania.
Jeżeli chcesz to poszukaj sama w najważniejszym zbiorze jakim jest >LOVDATA<.
- lovdata.no/.
Tu znajdziesz wszystko na ten temat.
Tak z prawa pracy, prawa bankowego, prawa skarbowego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok