Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

D-nummer i Skattekort - Norwegia

Czytali temat:
zbigniew sieczkowski Joanna Kuchnicka MultiNOR Konsultant Kasia K kiszon123 Ikett Personalpartner wiewiorek famila Łukasz Raciborski Anatan1 Onty_Ja_Gabriel_3. Daniel Jagodziński Jakub Ścichocki (1037 niezalogowanych)
15 Postów
kiszon123
(kiszon123)
Wiking
Pod koniec czerwca wyjeżdżam do Norwegii do pracy na 2 miesiące. Jak ogarnąć wszystkie formalności ?
- czy najpierw trzeba załatwić D-nummer a potem skattekort czy na odwrót ?
- czy muszę to załatwić przed wyjazdem czy po przyjeździe też jest taka możliwość ?
- podobno pracodawca może aplikować w moim imieniu o kartę podatkową, czy przy odbiorze tej karty dostanę od razu D-nummer albo jakiś inny nr identyfikacyjny ?
- czy mogę søknad o kartę/numer wysłać do obojętnie jakiego urzędu czy tylko do tego pod który podlega miejscowość w której będę pracować?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
kiszon123 napisał:
Pod koniec czerwca wyjeżdżam do Norwegii do pracy na 2 miesiące. Jak ogarnąć wszystkie formalności ?
- czy najpierw trzeba załatwić D-nummer a potem skattekort czy na odwrót ?
- czy muszę to załatwić przed wyjazdem czy po przyjeździe też jest taka możliwość ?
- podobno pracodawca może aplikować w moim imieniu o kartę podatkową, czy przy odbiorze tej karty dostanę od razu D-nummer albo jakiś inny nr identyfikacyjny ?
- czy mogę søknad o kartę/numer wysłać do obojętnie jakiego urzędu czy tylko do tego pod który podlega miejscowość w której będę pracować?
Tyle pytań o wszystkim i niczym,
- czyżby bot MN. dla podbijania oglądalności?
- Z jednej strony zadajesz pytania dość konkretne, a z drugiej strony operujesz całkiem poprawnymi norweskimi zwrotami.
- Może zamiast ściemniać, wejdź sam na odpowiednie strony, w tym słynne skatt i wyszukaj odpowiednie dla ciebie tematy.
Tylko nie zasłaniaj się nieznajomością norweskiego, ponieważ się ośmieszysz.
Tak jak napisałem wyżej... za dokładnie i poprawnie użyłeś typowych norweskich zwrotów administracyjnych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
kiszon123 napisał:
Pod koniec czerwca wyjeżdżam do Norwegii do pracy na 2 miesiące. Jak ogarnąć wszystkie formalności ?
- czy najpierw trzeba załatwić D-nummer a potem skattekort czy na odwrót ?
- czy muszę to załatwić przed wyjazdem czy po przyjeździe też jest taka możliwość ?
- podobno pracodawca może aplikować w moim imieniu o kartę podatkową, czy przy odbiorze tej karty dostanę od razu D-nummer albo jakiś inny nr identyfikacyjny ?
- czy mogę søknad o kartę/numer wysłać do obojętnie jakiego urzędu czy tylko do tego pod który podlega miejscowość w której będę pracować?


Jak masz kontrakt ogarniesz wszystko o co pytasz po przylocie/jeździe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok