Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Wiking
grochu.slawek napisał:
Lord_Wader napisał:
Nie zam się na takich sprawach ale z kontaktuj się z fachowcami z firmy Polish Connection słyszałem od wielu ludzi że za parę złoty pomagają fachowo załatwić różne takie sprawy jak podatki, zasiłki, pomoc prawna czy renty i emerytury.

Teraz to dojebałeś ładnie , to najdroższa firma działająca w Oslo która oferuje pomoc rodakom ale po ładnych kosztach.
Jeśli chodzi o rentę to najlepiej zamówić tłumacza w NAV (jak ktoś nie zna języka ) i udać się na spotkanie ze swoim prowadzącym ( saksbehandler) tam ci wszystko wytłumaczą, na pewno jest potrzebna zgoda na wyjazd lekarza prowadzącego. Jeśli renta jest stała (bez terminu) to żadnych komisji już niema i pewno wielkiego problemu wyjechać nie będzie. Ja miałem w 2012 przyznaną rentę po wypadku na 6 lat i niestety Norwegii nie mogłem opuścić, musiałem uczestniczyć różnych zajęciach rehabilitacyjnych gdzie byłem kierowany z NAV . Pani z Nav tłumaczyła to tym że jestem młody i kiedyś wrócę do pracy i że ludziom po 50 roku życia dają spokój ale to było 5 lat temu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Lord_Wader.
(Lord_Wader.)
Wiking
Rafal44 napisał:
grochu.slawek napisał:
Lord_Wader napisał:
Nie zam się na takich sprawach ale z kontaktuj się z fachowcami z firmy Polish Connection słyszałem od wielu ludzi że za parę złoty pomagają fachowo załatwić różne takie sprawy jak podatki, zasiłki, pomoc prawna czy renty i emerytury.

Teraz to dojebałeś ładnie , to najdroższa firma działająca w Oslo która oferuje pomoc rodakom ale po ładnych kosztach.
Jeśli chodzi o rentę to najlepiej zamówić tłumacza w NAV (jak ktoś nie zna języka ) i udać się na spotkanie ze swoim prowadzącym ( saksbehandler) tam ci wszystko wytłumaczą, na pewno jest potrzebna zgoda na wyjazd lekarza prowadzącego. Jeśli renta jest stała (bez terminu) to żadnych komisji już niema i pewno wielkiego problemu wyjechać nie będzie. Ja miałem w 2012 przyznaną rentę po wypadku na 6 lat i niestety Norwegii nie mogłem opuścić, musiałem uczestniczyć różnych zajęciach rehabilitacyjnych gdzie byłem kierowany z NAV . Pani z Nav tłumaczyła to tym że jestem młody i kiedyś wrócę do pracy i że ludziom po 50 roku życia dają spokój ale to było 5 lat temu.


Sory mistrzowaniu nie prowadzę cennika usług tej firmy. Przekazałem tylko info gdzie można to załatwić. Wiadomo że nie ma nic za darmo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
Witam moim zdaniem jest tak: MINIMALNA Renta w Norwegii wynosi 2,48G (ok 229000) rocznie, skoro nav to ustalił to czemu łamie własne przepisy wyliczając rentę zdrowotną na podstawie wypracowanych lat w NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
aron64 napisał:
Witam moim zdaniem jest tak: MINIMALNA Renta w Norwegii wynosi 2,48G (ok 229000) rocznie, skoro nav to ustalił to czemu łamie własne przepisy wyliczając rentę zdrowotną na podstawie wypracowanych lat w NO
Pod "Andre forhold som har betydning for beregningen" pisze jak jest to wyliczane:
www.nav.no/no/Person/Pensjon/Relatert+in...g-av-uf%C3%B8retrygd
Pewnie czas byłego+przyszlego członkostwa w Folketrygd ma jakies znaczenie. Minimum to 40 lat członkostwa, zeby nabyc pelne prawa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...czyście tutaj wszyscy łoszaleli
...okres oplacania skladek ma znaczenie!
...w każdym kraju!!!!!
...zapytajcie w polskim Zusie ...lub niech wam wylicza wstepnie emeryture na podstawie polskich składek...to sie zdziwita!
...minimalna się należy każdemu jeżeli doczeka 67 lat
...można przenięśc do Polski
....ale Nav potrąci około 15 %
...oraz polski Zus to opodatkuje
...więc tak niecałe 40 % diabli wezmą
...hmmm?
...może mimo wszystko być to wiecej niż Polska po 40 latach...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
aron64 napisał:
Witam moim zdaniem jest tak: MINIMALNA Renta w Norwegii wynosi 2,48G (ok 229000) rocznie, skoro nav to ustalił to czemu łamie własne przepisy wyliczając rentę zdrowotną na podstawie wypracowanych lat w NO

Nie lamie kotku Tylko azylanci nie musza miec czlonkowstwa w folketrygd przez 40 lat zeby dostac pelna rente. jak nie to tylko 5/40 w tym wypadku. -15% jak w Polsce chcesz odbierac.
Istotnr tez bedzie czy jest to spowodowane w pracy czy przez prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
Skoro tak piszesz ale przerabiam to z autopsji i nie masz racji . Po prostu wyszukaj najniższa renta w Norwegii jest wszystko opisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wiking
Oczywiście że ma , chyba że jest ustawa o minimalnej kwocie renty a w NO jest taka więc poczytaj trochę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
No wiec skoro tak twierdzisz to na pewno masz racje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok