Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Skattekort, d number itp - Norwegia

14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
Witam.

Pisze w pewnej sprawie, mianowicie pracuje w Norwegii już od 3 tygodni, ale nie wyrobiłem jeszcze skattekort i D number.

Chciałbym to wyrobić jak najszybciej żeby urząd nie policzył mi 50% z wynagrodzenia.

Czy jak pojadę w poniedziałek do Trondheim z samego rana jest szansa że przed końcem tego miesiąca pracodawca otrzyma skattekort?

Czy muszę się wcześniej rejestrować czy mogę jechać w ciemno bo wszystko załatwię na miejscu? Bardzo proszę o pilna odpowiedz i rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...mało casu kruca bomba!
...1ego dnia po otrzymaniu umowy trzeba było atakować urząd...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
Tak, ale "pech chciał" że pierwszego dnia po otrzymaniu umowy odrazy poszedłem do pracy i pracowałem codziennie.

Zastanawiam się czy jechać w poniedziałek, bo mam kawałek z frøyi, czy odpuścić i jechać już na spokojnie 11 marca bo i tak muszę jechać na lotnisko..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..pech jak cholera!
...niestety urząd nie pracuje w łykendy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
Całe życie pod górkę

Wiem że nie pracują. Ale niestety na początku wolałem chodzić do pracy i się przyuczyć niż odrazy brać wolne.

Podziwiając raczej nie ma szans żeby otrzymał tę kartę tak szybko?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
wiertar napisał:
Całe życie pod górkę
Wiem że nie pracują. Ale niestety na początku wolałem chodzić do pracy i się przyuczyć niż odrazy brać wolne.
Podziwiając raczej nie ma szans żeby otrzymał tę kartę tak szybko?

Poproś szefa o pomoc w tym temacie, to też leży i w jego interesie, jako firmy.
Jeżeli da wolne i pomoc, będziesz wiedział, że to co robi to legal, jak będzie kręcił nosem i rzucał kłody to będzie zły znak na waszą współpracę.
Przygotuj już dzisiaj:
- umowę o pracę,
- umowę na mieszkanie, pokój, łóżko, materac.
- dowód osobisty, /paszport jak masz/, prawo jazdy i inne dokumenty.
Mogą być potrzebne, jednak niekoniecznie.
Szefa poproś o pomoc w skattkontor o ile słabo mówisz po angielsku.
Pokaż mu co już masz i spytaj się co jeszcze może się przydać.
Ogólnie, skattkontor rejestruje i nadaje D numer od reki, wydając wydruk rejestracyjny i nie trzeba się rejestrować przez internet, jak do UDI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
Szef to duża firma... Salmar także raczej nie ma się co martwić.

Całą resztę dokumentów wraz z umową o pracę na 2miesiace mam.
Mieszkam u kumpla który tutaj kupił dom, więc też będą mi potrzebne dokumenty ile place miesięcznie itp?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Do skattu trzeba zarezerwowac godzine dostajesz nr ktory wpisujesz na ekranie tam na miejscu i dostajesz bilecik..czekasz az twoj nr z bilecika wyswietli sie przy którymś okienku.. niestety.. Na policje jak idziesz to nie musisz, masz wyznaczoną godzine i od razu podchodzisz do okienka poprostu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
MonikaGrzybowska napisał:
Do skattu trzeba zarezerwowac godzine dostajesz nr ktory wpisujesz na ekranie tam na miejscu i dostajesz bilecik..czekasz az twoj nr z bilecika wyswietli sie przy którymś okienku.. niestety.. Na policje jak idziesz to nie musisz, masz wyznaczoną godzine i od razu podchodzisz do okienka poprostu
Pierwsze słyszę o takich wymogach w skatt.
Niemniej wszystko możliwe.
To co napisałaś, zależy od skatt. w moim skatt, nie trzeba rezerwować żadnych godzin przez net, wystarczy przyjechać w godzinach urzędowania, pobrać numer kolejny z automatu i stanąć w kolejkę. Do UDI/policja/ trzeba się zarejestrować przez net i terminy na wizytę są co najmniej miesięczne.
Natomiast pytającemu zależy na czasie i już w ten poniedziałek może mieć wydruk z D-numerem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
No to teraz mam zagwozdke.

Czyli raczej nie ma szans jak tam jutro pojawię się z samego rana i będę próbował coś załatwić bez numerku? Czy będę udawał że nie wiedziałem o co chodzi i mnie z litości przyjmą??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok