Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

18 Postów
Taki Tam
(Taki Tam)
Wiking
napisał:
Jak to mój chłopak mówi, kto nie ma w głowie musi mieć w rękach..albo nogach..ewentualnie w spodniach hehe..to tylko żarcik..
Niezbyt smaczny ten twój żarcik, niemniej skoro to żart, to może mówiąc to, miał na myśli osobę mu dobrze znaną z prac ręcznych i przezroczystych spodni.

Niemniej jak sama napisałaś, a ja jedynie to powtarzam i potwierdzam.
Cyt:
"nie mi oceniac ludzi o których nic nie wiem "

Ile trzeba mieć w głowie, by zrozumieć poprawnie treść tego tematu?
Też nie wiem.
Jednak dziękuję za zainteresowanie, przy jednoczesnym podnoszeniu tego tematu.

Może w końcu, znajdzie się kumata osoba i zaproponuje mi to co szukam i jak zaznaczyłem w treści.
Dla wyjaśnienia, ponieważ jest możliwe iż mój powyższy tekst, jest naprawdę trudny do rozszyfrowania.
- SZUKAM PRACY DORYWCZEJ W OKREŚLONYM REJONIE okolice są naprawdę czytelnie podane.
- PRZEBYWAM TU TURYSTYCZNIE, dlatego też, nie mogę na razie, podjąć pracy w firmach które mi proponujecie, sugerując różnego rodzaju strony internetowe.
Będąc pracownikiem na etacie, musiał bym jechać tam gdzie firma pośle, a ja, nie mam na ten czas, takiej potrzeby oraz możliwości.
Po prostu jestem "uwiązany" do miejsca obecnego zamieszkania i tyle,
natomiast , mogę swobodnie, poruszać się codziennie w podanych okolicach i tyle.
- SZUKAM PRAC PROSTYCH , typu, przynieś, podaj, pozamiataj i temu podobne, co nie jest równoznaczne z tym iż mam dwie lewe ręce lub brak jakiegokolwiek innego wykształcenia, poza gimnazjum.
- NIE MAM POTRZEBY, POSIADAĆ NORWESKI NUMER PERSONALNY, by wykonywać tu proste prace pomocnicze, przewidziane Norweskim prawem, to samo dotyczy telefonu / posiadam polski abonament /.
Ponieważ, powoduje to dodatkowe i uciążliwe obowiązki, a na tym etapie mojej przygody z Norwegią, jest to dla mojej osoby zbędne.

Natomiast, potrzebuję dodatkowej pracy jak wyżej już opisałem.

Naprawdę, proszę pisać w tym temacie z sensem i tylko na ten, konkretny temat.

Dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Taki Tam napisał:
Niezbyt smaczny ten twój żarcik, niemniej skoro to żart, to może mówiąc to, miał na myśli osobę mu dobrze znaną z prac ręcznych i przezroczystych spodni.
Niemniej jak sama napisałaś, a ja jedynie to powtarzam i potwierdzam.
Cyt:
\"nie mi oceniac ludzi o których nic nie wiem \"
Ile trzeba mieć w głowie, by zrozumieć poprawnie treść tego tematu?
Też nie wiem.


Twój post jest co najmniej dziwny..
Po pierwsze żartując odniosłam się do komentarza innego urzytkownika a nie twojego wczesniejszego posta.
Po drugie odpowiedziałam na twój post starając ci sie pomóc i doradzić jak czynię zawsze.
Po trzecie z poprzednich postów nie wynikało ze ty NIECHCESZ MIEC LEGALNEJ PRACY.
NIECHCESZ NUMERU PERSONALNEGO
NIECHCESZ POZWOLENIA NA POBYT
NIECHCESZ NORWESKIEGO NUMERU TELEFONU
to ze czegos nie masz nie oznacza automatycznie ze tego niechcesz . normalne ze każdy z góry zakłada ze skoro chcesz podjąc prace to jestes gotów podjąc kroki by tą pracę uzyskac..najwidoczniej każdy z nas sie mylił i to twoja wina gdyż dopiero TERAZ podałeś NIEZBĘDNE I NAJWAŻNIEJSZE informacje a nie podanie ich skutkowało tym że każdy próbował ci pomóc jak umiał ja zresztą również i trwonił bezsensownie swój czas.
Po czwarte twoje tłumaczenia odnosnie tego czemu nie mozesz podjąc legalnej pracy są po prostu smieszne.. Piszesz ze nie chcesz bo bys musiał dojerzdzac tam gdzie ci każą a niemasz takiej potrzeby..no cóz kazdy z nas chciałby miec prace na miejscu i nie dojeżdżać albo mykać z 5 km w 1 strone..co do mozliwosci to też nie bardzo rozumiem bo skoro masz samochod i w okreslony rewir mozesz dojechac to nie widze problemu by szukac pracy własnie w tym rewirze.. Co to znaczy uwiązany? Nie wolno ci opuszczac tego rewiru? Kazdy z nas gdzies mieszka i swobodnie sie porusza do miejsca pracy bez wzgledu na to gdzie sie znajduje hehe jakos nie jestem w stanie zrozumieć co masz na myśli pisząc ze jestes uwiazany do miejsca zamieszkania i mozesz sie swobodnie poruszac tylko w opisanym przez ciebie rewirze.. piszesz ,,NIE MAM POTRZEBY, POSIADAĆ NORWESKI NUMER PERSONALNY, by wykonywać tu proste prace pomocnicze, przewidziane Norweskim prawem " co jest totalnym oksymoronem i wogóle tak bezsensownym zdaniem ze nie wiem czy sie smiac czy płakać.. ŻEBY PRACOWAĆ W NORWEGI NA TYM STANOWISKU POMOCNICZYM PRZEWIDZIANYM NORWESKIM PRAWEM O KTÓRYM PISZESZ MUSISZ POSIADAC NORWESKI NUMER ORAZ POZWOLENIE NA POBYT...odnośnie norweskiego nr telefonu ,,posiadam polski abonament /.
Ponieważ, powoduje to dodatkowe i uciążliwe obowiązki, a na tym etapie mojej przygody z Norwegią, jest to dla mojej osoby zbędne" kupienie i zarejestrowanie karty to dla ciebie dodatkowe i uciążliwe obowiązki? Nie podałeś za to kolejnej ważnej informacji a mianowicie jakimi językami sie posługujesz i w jakim stopniu? Nawet zeby pracowac jako pomocnik musisz sie komunikowac to raczej logiczne..i teraz sie zastanawiam czy to kolejne zaniedbanie czy ty zakładasz ze skoro nie napisales to mamy sie domyślec ze mówisz tylko po polsku a co za tym idzie szukasz polskiego pracodawcy.. Eh..więc może podsumujmy
Nie masz zamiaru starac sie o pozwolenie na pobyt
Nie posiadasz i nie chcesz miec norweskiego nr personalnego
Nie posiadasz i Niechcesz norweskiego nr tel
Chcesz pracy na czarno i dokładnie w rewirze który masz określony
Nie ma inf. Odnosnie jakimi jezykami sie komunikujesz i w jakim stopniu
Praca typu przynies.podaj.pozamiataj.. Jak to twoim zdaniem ma wyglądac? Jako kto chcesz pracowac? Pomocnik na budowie czy sprzątacz a moze pomoc w gospodarstwie? Do kazdej wykonywanej czynnosci potrzeba co najmniej minimum wiedzy a ty nie podałes żadnej konkretnej informacji oprócz tego ze jezdzisz ciągnikim..np gdzie pracowałeś ostatnio albo wogole z czym miales stycznosc lub jaki masz zawod wyuczony lub wykonywany. jesli jej nie posiadasz mozesz szukac bez doswiadczenia i umiejetnosci na przyuczenie.. Ale z twoim zaangażowaniem i chęciami cienko to widze ale życze jak najlepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Taki Tam napisał:
Asikhb napisał:
www.finn.no/smajobber/alle-smajobber/

Dziękuję za podany adres.
Niestety, jednak tam trzeba się zarejestrować, oraz podać norweski numer telefonu, którego nie posiadam, również trzeba wnieść opłatę miesięczną /subskrypcja/
a i tak, by otworzyć daną ofertę, trzeba wnieść konkretną wpłatę, bez żadnej gwarancji otrzymania danej pracy.


Najczesciej zeby zarobic trzeba cos zainwestowac. Jak pojdziesz gdzies na czarno cokolwiek zrobic tez nie masz gwarancji, ze ten ktos za to zaplaci po skonczonej pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
21 Postów
SailorMoon
(SailorMoon)
Wiking
Witam mialbym prace dla ciebie
Trzeba wyprowadzac zwierzeta na spacer a potem je oporzadzic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Taki Tam
(Taki Tam)
Wiking
SailorMoon napisał:
Witam mialbym prace dla ciebie
Trzeba wyprowadzac zwierzeta na spacer a potem je oporzadzic

Dziękuję za pierwszy post na temat.
Oferta dosyć ciekawa, pytanie podstawowe.
Gdzie, w jakiej miejscowości.
Przypomnę tylko iż dokładnie, opisałem rejony które mnie interesują w postach powyżej.
Inne nie wchodzą w rachubę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
21 Postów
SailorMoon
(SailorMoon)
Wiking
Taki Tam napisał:
SailorMoon napisał:
Witam mialbym prace dla ciebie
Trzeba wyprowadzac zwierzeta na spacer a potem je oporzadzic

Dziękuję za pierwszy post na temat.
Oferta dosyć ciekawa, pytanie podstawowe.
Gdzie, w jakiej miejscowości.
Przypomnę tylko iż dokładnie, opisałem rejony które mnie interesują w postach powyżej.
Inne nie wchodzą w rachubę.

Praca w Ski .Masz jeszcze jakies żądania?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Taki Tam
(Taki Tam)
Wiking
SailorMoon napisał:[b]Praca w Ski .Masz jeszcze jakies żądania?
Ależ skądże znowu.
Niemniej, mam taką jedną drobną prośbę:
- proszę uprzejmie wejść na mój profil, tam zaś, nacisnąć na taką małą zieloną kopertę i wpisać dane kontaktowe, oraz zaproponować godzinę wizyty.
Po otrzymaniu adresu, niezwłocznie przyjadę na niezobowiązującą rozmowę w sprawie proponowanego przez pana/panią zajęcia przy zwierzętach.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
SailorMoon
(SailorMoon)
Wiking
Taki Tam napisał:
SailorMoon napisał:[b]Praca w Ski .Masz jeszcze jakies żądania?
Ależ skądże znowu.
Niemniej, mam taką jedną drobną prośbę:
- proszę uprzejmie wejść na mój profil, tam zaś, nacisnąć na taką małą zieloną kopertę i wpisać dane kontaktowe, oraz zaproponować godzinę wizyty.
Po otrzymaniu adresu, niezwłocznie przyjadę na niezobowiązującą rozmowę w sprawie proponowanego przez pana/panią zajęcia przy zwierzętach.
Pozdrawiam.


za to ja mam pytania
masz elektroniczny dozór ze poruszasz sie tylko w promieniu 10km od wiezienia Kriminalomsorgen region øst?
bo niby dlaczego sie ukrywasz i nie chcesz zalegalizowac swojej sytuacji
jakies problemy z elektroniczną bransoletą
karta tel kosztuje 10 koron ,masz zakaz posiadania telefonu ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok