Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Zapytanie o leki stale przyjmowan na receptę, tłumaczenie? - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski mart enty boj fra oszlo grzegor filipczak Łukasz Ch famila aniairafal Jakub Ratajczak (1610 niezalogowanych)
9 Postów
aniairafal
(aniairafal)
Wiking
Witam,
zamierzamy wyjechać do Norwegii na stale. Mam pytanie: stale przyjmuje leki na receptę i zastanawiam co mam zrobić by lekarz w Norwegii mógł mi je ponawiać? Jak wygląda procedura, do jakiego lekarza się zgłosić? Jakie ewentualnie dokumenty mam wziąć z Polski medyczne i czy je przetłumaczyć na język angielski? Proszę o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Sprawa jest dość prosta , po załatwieniu wszystkich formalności zostanie przydzielony ci lekarz tzw. fastlege. Od polskiego lekarza bierzesz zaświadczenie o chorobie przewlekłej oraz o lekach które musisz brać , tłumaczysz to na angielski bądź norweski. Umawiasz się na wizytę u swojego fastlege i mu to zanosisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
aniairafal
(aniairafal)
Wiking
A tlumaczenie musi byc przez tlumacza przysieglego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
aniairafal napisał:
A tlumaczenie musi byc przez tlumacza przysieglego?

Ja miałem bez przysięgłego , i dostałem skierowanie na badania. Lepiej mieć przysięgłe w razie kontroli na granicy jak będziesz mieć leki, choć pewno nie konieczne bo masz pieczęci z ośrodka zdrowia i od lekarza
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
aniairafal
(aniairafal)
Wiking
Ok. Dzieki wielkie . A czy tak samo postapic z roznymi dokumentami z pracy? swiadectwa pracy, dyplomy? tez tlumaczone?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Tu i tak cv jest ważne i to co potem zaprezentujesz w pracy, większa część i tak kończy na miotle. Ja potłumaczyłem wszystkie świadectwa i nikt nawet o nie nie spytał. Jakieś dyplomy i inne kwalifikacje muszą być uznane przez nokut. Masz kasę to tłumacz, a jak nie to jak roześlesz cv i ktoś o nie spyta zawsze możesz przez neta w jakiejś firmie przetłumaczyć. W tych sprawach nie doradzam. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
aniairafal
(aniairafal)
Wiking
A takie zaśw. lekarz rodzinny moze wystawic? czy do specjalisty trzeba jechac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
aniairafal napisał:
[quote]A takie zaśw. lekarz rodzinny moze wystawic? czy do specjalisty trzeba jechac.[/quote

Spytaj się poprostu czy ci wypisze. Dobrze mieć pieczątkę lekarza rodzinnego + ośrodka/szpitala gdzie ci to wydadzą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok