Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Dodatki i inne w Norwegii - Norwegia

4 Posty
Rafal1505
(Rafal1505)
Wiking
Witam, prawdopodobnie wyjade w styczniu do Norwegii przez agencje pracy.
Nie wiem na co moge liczyc mam zone i dwojke dzieci w wieku 7lat i 14 miesiecy ktorzy zostana w polsce mamy stale zameldowanie w mieszkaniu nalezacym do mnie (kredyt hipoteczny). Jakie dodatki moge dostac oprocz 900NOK na kazde dziecko?. Czytalem cos o zasilku opiekunczym na dzieci od 1 do 2 roku zycia w wysokosci 7500NOK, czy nalezal by mi sie taki zasilek? W Polsce pracuje 8lat. Czy sa jakies inne dodatki, zasilki? I co z PITem dostaje sie cos na dzieci i za rozlake z zona. Musze o djac decyzje o wyjezdzie w tym tyg i chce przeliczyc ile mniej wiecej moglbym odlazyc. Z gory dziekuje za wszystkie pomocne odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
1. Zasiłek tylko na jedno dzieńcko - być może 1100 koron od roku 2019
2. Nic więcej.
3. Odłożyć Maks 4000zl po wysłaniu rodzinie na przeżycie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Rafal1505
(Rafal1505)
Wiking
A co z zasilkiem opiekuńczych? Wedlug tego co wyczytal to powinni mi dac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Rafal1505
(Rafal1505)
Wiking
A co z zasilkiem opiekuńczych? Wedlug tego co wyczytal to powinni mi dac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Zasiłek opiekuńczy przysługuje na dziecko w wieku od 13 do 23 miesięcy. O zasiłek można wnioskować do 3 miesięcy wcześniej, a o zasiłki na dzieci w Norwegii można ubiegać się po pierwszym przepracowanym miesiącu. Oznacza to, że jeżeli pójdzie Pan do pracy w styczniu, to będzie Pan mógł zawnioskować o zasiłek rodzinny i opiekuńczy od lutego. Jeżeli dziecko obecnie ma 14 miesięcy, to w lutym będzie miało 16, więc będzie Pan mógł wnioskować do 3 miesięcy wstecz czyli w tym przypadku udałoby się Panu otrzymać zasiłek opiekuńczy za pełny okres. Aby mieć prawo do zasiłku opiekuńczego zarówno matka jak i ojciec dziecka muszą mieć przynależność do systemu ubezpieczeń społecznych przez co najmniej 5 lat. Pan pracował w Polsce 8 lat, więc wystarczy, że matka dziecka również będzie miała tę przynależność.
Zgłoś wpis
4 Posty
Rafal1505
(Rafal1505)
Wiking
Zona w ostatnich 5 latach przepracowala tylko 2 miesiace bo zajmowala sie dziecmi i domem. Jest ubezpieczona w firmie w ktorej pracuje, w takim przypadku nie mam pojecia czy ma odprowadzany fundusz spoleczny ;/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok