Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zmiana D-nummer na stały - Norwegia

10 Postów
Maniek147
(Maniek147)
Wiking
Dzień dobry
Mam umowę na stałe ale tylko 1/4 etatu
Czy z taką umową mogę starać się o stały nr personalny ?
W Norwegii jestem od 5 lat
3 lata pracowałem sezonowo i 2 lata pobierałem zasiłek
Do tego jestem zatrudniony na " Vikara " w innej firmie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
O stały numer personalny (fødselsnummer) mogą wnioskować osoby, które zamierzają przebywać w Norwegii przez kolejne 6 miesięcy lub dłużej. Aby wnioskować o fødselsnummer należy przedłożyć w urzędzie dokumenty potwierdzające pobyt w Norwegii przez kolejne pół roku tj. umowa o pracę na stałe, umowa mieszkania na okres dłuższy niż 6 miesięcy itd. Więcej informacji można znaleźć tu: www.skatteetaten.no/person/utenlandsk/flytte/til-norge/
Zgłoś wpis
10 Postów
Maniek147
(Maniek147)
Wiking
Nic nowego o do tej pory wiedziałem w tym poście nie ma.
Nic tam nie ma u umowie na stałe ale z mniejszym etatem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
Radoslaw .
(raddek)
Nowicjusz
Złóż wniosek i sie przekonasz, ale jak masz umowe na 1/4 etatu ale na stale to powinno byc ok. Vikariat odpada
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wojciech Pałaszewski
(WojciechPalaszewski)
Wiking
witam, mozna sciagnac ten wniosek o staly numer gdzies z netu??
jakis link?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Tutaj link do formularza:
www.skatteetaten.no/globalassets/skjema/alltid/rf-1401e.pdf

Troche po czasie, ale może komuś się przyda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Pawel Aaa
(pawelNS)
Wiking
Pracuje tu juz ponad rok ale dalej mam D-nummer, chce dostac staly numer wiec musze zalogowac sie na UDI i pozniej udac sie tam odebrac ten dokument a pozniej z tym dokumentem do skatt?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Pierwsze Udi musisz umówić się i dostać tzw pozwolenie na pobyt czyli REGISTRERINGBEVIS for EØS-borgere, jeśli to masz umawiasz się do skatteetaten i wypełniasz druk raport przeniesienia do Norwegii, z wypełnionym drukiem idziesz i potrzebujesz dokładnie pisze na skatteetaten zanim się umówisz sprawdź czy wszystko masz:
www.skatteetaten.no/person/utenlandsk/flytte/til-norge/
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić

Pozdrawiam
Daniel
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Pawel Aaa
(pawelNS)
Wiking
Czyli to z policji i do skatt wypelnic ten papier i to wszystko?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Zgadza się tylko żeby nie umawiać się po 3 razy sprawdź czy dając papier o przeniesieniu do Norwegi posiadasz wszystko:
Potwierdzającą posiadanie pozwolenia na pobyt na sześć miesięcy lub więcej dokumentów potwierdzających, że będziesz mieszkać w Norwegii przez co najmniej sześć miesięcy: ważna umowa na zakup mieszkania lub dzierżawy w przypadku mieszkań, które obowiązują przez co najmniej 6 miesięcy. Jeśli twoja umowa najmu jest starsza niż 3 miesiące, musisz uzyskać od właściciela domu potwierdzenie, że twoja umowa najmu nadal jest ważna Jeśli zamierzasz pracować w Norwegii, musisz przynieść ze sobą umowę o pracę, która jest ważna przez 6 miesięcy lub dłużej. Jeśli twoja umowa jest starsza niż 3 miesiące, musisz uzyskać od pracodawcy potwierdzenie, że twoja umowa jest nadal ważna. Przy wyznaczaniu stanowisk dla firm pracowniczych, musisz także przynieść ze sobą potwierdzenia kontraktów o łącznym czasie trwania co najmniej 6 miesięcy. Musisz również dołączyć dokumentację na ten temat. Potwierdzenie miejsca zamieszkania, jeśli masz zamiar studiować inną dokumentację, która pokazuje, że mieszkasz w Norwegii przez 6 miesięcy lub dłużej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok