Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
1 Post
Wiking
Witam,mam także problem z ferie penger i wypłatą,mam nawet prawnika ale pracodawca nic sobie z tego nie robi przy okazji nadmienię,że mnie zwolnił w listopadzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kevn napisał:
Witam,mam także problem z ferie penger i wypłatą,mam nawet prawnika ale pracodawca nic sobie z tego nie robi przy okazji nadmienię,że mnie zwolnił w listopadzie
To co to za dupiasty prawnik, ze nie umie tego zalatwic.
Tu jest dokladnie opisane co nalezy zrobic:
www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=78210
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Mariusz Tabian
(MariuszT) Online
Wiking
Michas napisał:
tak to prawda w norwegii wyplacaja feriepenge w czewrcu a jesli chcesz je wczesniej to zabiora ci podatek to prawda pozdrawiamgowno prawda bo jak nie pracujesz juz w firmie to dostajesz w styczniu bez podatku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Jan Kowalski
(kowaljanek)
Wiking
Z tego co się orientuję to pracodawca ma obowiązek wypłącić feriepenger wraz z ostatnią wypłatą przed urlopem wakacyjnym. (takie jest prawo) Jeśli tego nie zrobi to bez problemu sprawę kierować do sądu i sprawa wygrana na starcie. Zwykle bywa tak że jakaś intytucja wypłaca te pieniądze osobie składającej zażalenie a pracodawca ponosi konsekwencje.
Prawo mówi też że jest kilka innych opcji które mogą umożliwić otrzymanie feriepenger praktycznie w każdym momencie lecz należy spełnić pewne warunki.
Jeden to taki by podać że twoja sytuacja finansowa nie pozwala ci np wynajęcie mieszkania by kontynułować egzystencję na terenie Norwefii inna natomaist (najprostrza dla obu stron) podpisać rezygnacje ze stanowiska pracy. W takim przypadku pracodawca musi wypłacić te pieniądze nawet w grudniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok