Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

3 Posty
Ewe1
(Ewe1)
Wiking
Hej Witaj w vegvesen twierdzą ,że nie dostali żadnej odpowiedzi z Pl odnośnie zapytania na temat wiarygodności mojego PJ, podobnie jest z innymi kierowcami z Pl którzy są w takiej sytuacji ,tutaj (Sem)sprawy z wymiana toczą się od listopada w zasadzie. Nie ma w tym urzędzie z kim rozmawiać bo så nastawieni bardzo wrogo. Ja mam problem taki ze pj i kwalifikacje robiłam w 2015 roku a od kilku lat na stałe w Norwegii mieszkam wiec ciągle powtarzają ze powinnam pj robić tutaj ble ble ble.....dostali ode mnie dokumenty których wymagają, że przez minimum pół roku przebywała w Pl,że chodziłam do szkoły i różne inne i czekam. Teraz wystawili mi kolejne tymczasowe do maja, no ale do pracy chciałabym pójść a tu nie ma z czym.....i nie wiem tak jak piszesz czy odpowiedz będzie pozytywna. Juz się zastanawiam czy nie jechać z tymi dokumentami bezpośrednio do Oslo. Daj znać jak Twoja sytuacja się rozwiaze pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Hej Ewe1.dzwon do lillehamer,jedz tam i gadaj z kim trzeba.jak nic nie wskurasz bierz adwokata.czasami jeden list od papugi czyni cuda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Hej Polserwis.czyli prawko robiles w 2006.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
I jeszcze raz Ewe,jak to nie dostali potwierdzenia z polski?zadnej odpowiedzi?W moim przypadku to drugie zapytanie do polski na podstawie czego uzyskalem prawko w polsce inteligencja norweska wyslala do Ministerstwa Infrastruktory Departament Transportu I Drog haha.Komicy jakich jeszcze nie znalem.Dzwonilem tam,rozmawialem z przemilym panem,chyba z pol godziny pozniej wrecz o duperelach,ze otrzymuja mase blednej korespondencji i to nie tylko z norwegii,sprawdzaja i wysylaja do komorek odpowiedzialnych czyli w moim przypadku do Wydzialu Komunikacji ktory wydal moje pj.Moze i w twoim przypadku jest tak samo? jedz do Stokke do asow wywiadu norweskiego i niech ci podadza adres,nazwe gdzie oni to wyslali.Pozdrawiam z harcerskim czu-waj,Marcin.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Czemu napisalem Stokke,nie wiem do tej pory haha.Jewdz do Sem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakk Niema
(JakkNiema)
Wiking
No ale co mam zrobić człowiek który stara się o tą wymianę i mu nie zatwierdza tych kategorii są jakieś inne możliwości?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(POLSERWIS)
Wiking
jezeli chodzi o potwierdzenie autentycznosci to robi to organ wydajacy czyli Wydzial Komunikacji w miescie w ktorym wydane bylo pj. najlepsza opcja jest poprosic dana osobe ktora zajmuje sie twoja sprawa w vegvesen o adres email ale nie ogolny tylko do danej osoby. pozniej odejsc od okienka znalesc tel. do wydzialu komunikacji zadzwonic poprosic o wystawienie tego zaswiadczenia i przeslanie na email. ja tez czekalem 2 miesiace na potwiedzenie ktore nie moglo dojsc. chlopak z vegvesen sam zaproponowal mi zebym sam zadzwoil i po polsku sie zapytal co jest. i faktycznie wspolnymi silami z bardzo mila pania z urzdu wciagu 30 min mial gosc na mailu potwierdzenie tydzien pozniej dostalem do domu nor pj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(POLSERWIS)
Wiking
co ma zrobic czlowiek ktory sie stara a nie zatwierdza mu tych kat ??? sa dwa wyjscia
1. zdac prawko w NO co wiaze sie z kosztami
2. wymeldowac sie z norweskiego systemu

to sa opcje. ja juz przeszedlem wszytsko.

najppierw kazali mi zdawac wszytsko, pozniej powiedzieli ze tylko egzaminy praktyczne, nastepnie ze tylko praktyke z C+E bo tj najwyzsza kategoria poczym jak juz sie zapisalem na praktyke zadzwonili i powiedzieli ze musze miec zaswiadczenie o autentycznosci moich kat i wyrobili mi prawko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
TOMASZ STOLAREK
(VIKING7)
Wiking
Mam wlasnie problem i ciagle sie martwie i mysle o tym
Zameldowalem sie w Norwegii zeby miec staly numer personalny etc.
Pozniej nie mialem pracy bo byl przestuj i wrocilem do Polski jestem tu juz 9 miesiac
Zrobilem sobie w Polsce prawo jazdy na kat B. oraz na kat D
I teraz moje pytanie Czy moge poslugiwac sie polskimi prawo jazdami w Norwegii czy tez ktos bedzie je kwestionowal bo np powie ze powinienem zrobic je w Norwegii i tak dalej
Prosze o odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok