Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak wygląda sprawa ze stawkami? - Norwegia

5 Postów
Łukasz .
(maverasman)
Wiking
Witam,
Niedawno zacząłem pracę w jednym z hoteli na kuchni, konkretnie zmywak.
Napiszcie proszę z jaką stawką powinienem wystartować, bo jak to zwykle bywa na umowę trzeba w Norwegii trochę poczekać, więc mam czas na namyślenie się i zaproponowanie.
Ponadto proszę i informacje na temat czy należą się jakieś dodatki - pracuję najczęściej w godzinach 16 - 1, 2 w nocy.
Może ktoś kto zna stawki na zmywaku mógłby coś napisać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Z tego co piszesz to wynika, ze jak na razie to macie umowe, ze ty bedziesz dla szefa pracowal, natomiast nie macie umowy ze szef bedzie ci placil...
Rozumiem, choc nie do konca pojmuje...
Natomiast zupelnie nie ogarniam tego, ze ponoc jest to w Norwegii normalne...
Widac za krotko tu jeszcze mieszkam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
maverasman napisał:
Witam,
Niedawno zacząłem pracę w jednym z hoteli na kuchni, konkretnie zmywak.
Napiszcie proszę z jaką stawką powinienem wystartować, bo jak to zwykle bywa na umowę trzeba w Norwegii trochę poczekać, więc mam czas na namyślenie się i zaproponowanie.
Ponadto proszę i informacje na temat czy należą się jakieś dodatki - pracuję najczęściej w godzinach 16 - 1, 2 w nocy.
Może ktoś kto zna stawki na zmywaku mógłby coś napisać?


nie powinienes sie zgodzic na stawke mniejsza niz 524 korony na godzine.
Jak szef powie nie, to rzuc scierka i idz do domu. Albo do baru - wybor nalezy do ciebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Łukasz .
(maverasman)
Wiking
No niestety jest to ociąganie z umową itd... pracuję już prawie miesiąc, stawka nie uzgodniona, umowy podpisanej nie mam... zaproponowałem 160 nok brutto i czekam na odpowiedź... na więcej chyba nie mam co liczyć choć teraz ludzie na sprzątaniu maja 169,32NOk/h z tego co wiem, ale dla szefa to za dużo heh
Pewnie standardowo będzie 8h dziennie w umowie, a najczęściej robię 10, tak jak pisałem od 16-17 do 1-2 w nocy. Dodatków żadnych za godziny nocne nie dają... a chyba powinni?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Łukasz .
(maverasman)
Wiking
sorki błąd, zaproponowałem 177 brutto aby miec ok 160 netto, szef wyjechał ze stawką 160 brutto...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
maverasman napisał:
zaproponowałem 177 brutto aby miec ok 160 netto,.

To urzedowi skarbowemu chciales zaproponowac niecale 10% ?! Oj, nieladnie, nieladnie..... sknera jestes !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Łukasz .
(maverasman)
Wiking
Makaryna napisał:
maverasman napisał:
zaproponowałem 177 brutto aby miec ok 160 netto,.

To urzedowi skarbowemu chciales zaproponowac niecale 10% ?! Oj, nieladnie, nieladnie..... sknera jestes !


jaki pracodawca taki pracownik
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
maverasman napisał:
sorki błąd, zaproponowałem 177 brutto aby miec ok 160 netto, szef wyjechał ze stawką 160 brutto...
Jeżeli tą kalkulacje robiłeś na głos przy szefie, to nie dziwota iż dał ci te 160/T/B.
O ile jeszcze dotrzyma słowa i tyle legalnie wypłaci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
maverasman napisał:
Witam,
Niedawno zacząłem pracę w jednym z hoteli na kuchni, konkretnie zmywak.
Napiszcie proszę z jaką stawką powinienem wystartować, bo jak to zwykle bywa na umowę trzeba w Norwegii trochę poczekać, więc mam czas na namyślenie się i zaproponowanie.
Ponadto proszę i informacje na temat czy należą się jakieś dodatki - pracuję najczęściej w godzinach 16 - 1, 2 w nocy.
Może ktoś kto zna stawki na zmywaku mógłby coś napisać?

-----
Cus mi mówi Stary,że na dzień rzekomej wypłaty szykuj plwocine do dania głównego.Znany gest z "Zakletych rewirów".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Z tego co piszesz to wynika, ze jak na razie to macie umowe, ze ty bedziesz dla szefa pracowal, natomiast nie macie umowy ze szef bedzie ci placil...
Rozumiem, choc nie do konca pojmuje...
Natomiast zupelnie nie ogarniam tego, ze ponoc jest to w Norwegii normalne...
Widac za krotko tu jeszcze mieszkam.

--------
No sarcasm - pliis. Widać że chłopak kuty na 4 ręce (na zmywaku to pomaga). Ledwo zaczął na kuchni i już negocjuje.Ribbentrop i Mołotow też długo negocjowali zanim wynikła z tego umowa dla Polaka.Niejednego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok