Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pół roku bez pracy - Norwegia

Czytali temat:
RvAQ (1237 niezalogowanych)
7 Postów
Wiking
Witam!
Od ponad pół roku jestem bez pracy. Aktualnie jestem zatrudniony w norweskiej firmie, na legalnej umowie. Od grudnia siedzę w Polsce. Co mogę z tym zrobic? Czy powinienem czekać na informacje od firmy? Stale wysyłam tam maile, dzwonię, jednak nic to nie daje. Zastanawiam się, czy powinienem się zwolnić, a może to pracodawca (skoro nie ma pracy) powinien to zrobić. Czy w takim wypadku dostałbym odprawę? Czy należy mi sie odszkodowanie za pół roku bez pracy? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam, Hiro.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
hiro napisał:
Witam!
Od ponad pół roku jestem bez pracy. Aktualnie jestem zatrudniony w norweskiej firmie, na legalnej umowie. Od grudnia siedzę w Polsce. Co mogę z tym zrobic? Czy powinienem czekać na informacje od firmy? Stale wysyłam tam maile, dzwonię, jednak nic to nie daje. Zastanawiam się, czy powinienem się zwolnić, a może to pracodawca (skoro nie ma pracy) powinien to zrobić. Czy w takim wypadku dostałbym odprawę? Czy należy mi sie odszkodowanie za pół roku bez pracy? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam, Hiro.

Jak jestes w Polsce to niestety nic ci sie nie nalezy. Jakbys byl w Norwegii to moze dostalbys dagpenger jezeli wypracowales w poprzednim roku minimum 126306 NOK.

Zeby dostac dokladniejsza odpowiedz, to trzeba wiedziec jaki miales kontrakt.

Odpraw w Norwegii nie ma, w kazdym razie nie dla zwyklych pracownikow. Tu trzeba byc szefem koncernu lub banku by dostac odprawe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
hiro napisał:
Witam!
Od ponad pół roku jestem bez pracy. Aktualnie jestem zatrudniony w norweskiej firmie, na legalnej umowie. Od grudnia siedzę w Polsce. Co mogę z tym zrobic? Czy powinienem czekać na informacje od firmy? Stale wysyłam tam maile, dzwonię, jednak nic to nie daje. Zastanawiam się, czy powinienem się zwolnić, a może to pracodawca (skoro nie ma pracy) powinien to zrobić. Czy w takim wypadku dostałbym odprawę? Czy należy mi sie odszkodowanie za pół roku bez pracy? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam, Hiro.


ciekawa sprawa... to zalezy od wielu rzeczy, np od twojego kontraktu , nie wiemy co tam podpisales...

pol roku bez pracy i nie placa?? co ty robiles przez pol roku ?nagle sie ocknales jak sie kasa skonczyla?

bardzo ciekawa sytuacja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
Pracuję w norweskiej firmie trzy lata, na umowie bezterminowej, stałej. Nie mogę szukać innej pracy, ponieważ nadal jestem pracownikiem tej firmy, mimo, że od pół roku nie mam pracy. Powinienem zmienic pracę? Czy firma może nie dać mi pracy przez tak długi okres czasu? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
hiro napisał:
Pracuję w norweskiej firmie trzy lata, na umowie bezterminowej, stałej. Nie mogę szukać innej pracy, ponieważ nadal jestem pracownikiem tej firmy, mimo, że od pół roku nie mam pracy. Powinienem zmienic pracę? Czy firma może nie dać mi pracy przez tak długi okres czasu? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

hmmm mala poprawka :

MOZESZ szukac pracy . NIkT nie moze Ci tego zabronic,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
hiro napisał:
Pracuję w norweskiej firmie trzy lata, na umowie bezterminowej, stałej. Nie mogę szukać innej pracy, ponieważ nadal jestem pracownikiem tej firmy, mimo, że od pół roku nie mam pracy. Powinienem zmienic pracę? Czy firma może nie dać mi pracy przez tak długi okres czasu? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Sprawdz swoj kontrakt !!!

Jesli odszkodowanie to dobry prawnik,

Trudno co kolwiek powiedziec bo bardzo tajemniczy jestes !!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
Tony, pół roku czekałem na odzew mojego pracodawcy odnośnie nowej pracy, co do szukania innej pracy, oczywiście mogłem to robić, aczkolwiek gdybym rozpoczął pracę w następnej firmie, będąc cały czas pracownikiem pierwszej, byłoby to dość kłopotliwe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
hiro napisał:
Tony, pół roku czekałem na odzew mojego pracodawcy odnośnie nowej pracy, co do szukania innej pracy, oczywiście mogłem to robić, aczkolwiek gdybym rozpoczął pracę w następnej firmie, będąc cały czas pracownikiem pierwszej, byłoby to dość kłopotliwe.


NIe rozumiem tego. rozpoczynasz prace w kolejnej firmie zwalniajac sie automatycznie, co w tym klopotliwego?

A teraz sie zastanawiasz czy sie w ogole nie zwolnic ...

Nie wiem co to za branza i jaki masz KONTRAKT ale cos mi sie wydaje ze pracodawca robi sobie jaja bo sam sobie na to pozwalasz...

Sorry ja sie poddaje nie moge Ci pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
Pracuję w branży budowlanej, gdzie zimą jest przestuj w pracy. Teraz, gdy sezon na pracę się rozpoczął, czekałem na informacje od mojego szefa, jednak żadnych nie dostałem, i to jest problemem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
hiro napisał:
Pracuję w norweskiej firmie trzy lata, na umowie bezterminowej, stałej. Nie mogę szukać innej pracy, ponieważ nadal jestem pracownikiem tej firmy, mimo, że od pół roku nie mam pracy. Powinienem zmienic pracę? Czy firma może nie dać mi pracy przez tak długi okres czasu? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.Dlaczego firma z braku pracy, nie wysłała ciebie na permitering ?.
Pół roku jesteś pozbawiony należnego wynagrodzenia z NAV i tego już nikt tobie nie zwróci.
Musisz być bardzo bogaty z domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok