Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Mienie przesiedlencze - Norwegia

6 Postów
walunio
(walunio)
Wiking
Witam mam zamiar wrócić do polski pod koniec roku i chciał bym zabrać swoje auto z sobą i skorzysztac z mienia przesiedleńczego . Wiem ze muszę być właścicielem min. 6miesiecy i mieszkać w no 12 miesięcy nie wiem natomiast jak ta sprawę załatwić czy to się robi na granicy norwegi u celników jakie dokumenty będą mi potrzebne i jakie muszę dostać żeby nie mieć problemów rejestracji w Polsce proszę bardzo i pomoc z góry dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dominika W
(misia4222)
Wiking
Potrzebna umowa kupna auta na granicy szwedzkiej, pieniądze na cło (zwracają po załatwieniu formalności w Polsce), na granicy wypełniasz dokumenty i dostajesz dokument T1.
W Polsce do agencji celnej.
Przyda się wszystko. Opłaty za bramki, umowy mieszkaniowe,o prace, opłaty za czynsz, ubezpieczenie, musi być dokument z Udi potwierdzajacy jak długo i gdzie przebywales w Norwegii. Zamawiasz przez internet. Jak już dostaniesz musisz go potwierdzić. Trzeba iść osobiście.
www.statsforvalteren.no/nb/oslo-og-viken...empel-pa-dokumenter/
Masz chyba 7 dni na to by w Polsce wszystko zalatwic.
Koniecznie pomysl o świadectwach pracy z Norwegii żeby nie mieć problemu z rejestracja w urzędzie pracy. Wymagali tego w agencji celnej żeby udowodnić że wiążesz przyszłość z Polską i faktycznie opuszczasz Norwegię. Tyle co pamiętam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
walunio
(walunio)
Wiking
Dziękuje ci za odpowiedz . Mam jeszcze pytanie czy na norweskiej granicy nic nie muszę załatwiać ? I czy dokumenty z udi lub wydrukowane płatności za czynsz,bramki,ubezpieczenie auta potrzebne w polskiej izbie celnej musza być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego ? (Czy w ogóle musza być przetłumaczone? )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
walunio
(walunio)
Wiking
Dziękuje ci za odpowiedz . Mam jeszcze pytanie czy na norweskiej granicy nic nie muszę załatwiać ? I czy dokumenty z udi lub wydrukowane płatności za czynsz,bramki,ubezpieczenie auta potrzebne w polskiej izbie celnej musza być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego ? (Czy w ogóle musza być przetłumaczone? )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
dziwię się, że takich informacji szukasz na forum, szukaj ich na oficjalnych stronach typu www.podatki.gov.pl/clo/informacja-dla-os...mienie-przesiedlenia lub /ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/cl...-cla-i-podatkow.html
sprowadzenie samochodu wiąże się z
odprawą celno-przewozową
opłaceniem akcyzy
opłaceniem VATu lub uzyskanie zaświadczenia o zwolnieniu z tej należności.
z cła przysługuje zwolnienie dla samochodów o wartości niżej niż 6 tys euro, potrzebny jest dokument EUR 1, wypełnij go a celnicy podpiją ją na granicy, samochód sprowadzony w ramach mienia nie podlega akcyzie, jeśli chodzi o vat to sprawa jest bardziej skomplikowana. Nie może to być samochód nowy (osoby fizyczne), definicja samochodu nowego jest w art. art.2 ust. 10 pkt a ustawy o podatku dochodowym od towarów i usług, Jeżeli nie to samochód nowy to trzeba wystąpić do US o wydanie stosownego zaświadczenia na formularzy VAT 24 i opłacić opłatę skarbową. Bez tego zaświadczenia nie zarejestrujesz samochodu. Dodatkowo Urząd Celny wymaga
wniosku SAD
dokumentu potwierdzającego tożsamość właściciela pojazdu;
oryginalne dokumenty pojazdu, które zostały nam wydane w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
miałam na myśli ustawę o podatku od towarów i usług
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok